Skocz do zawartości
ciuciek

Bi-xenon skrętny - usterka?

Rekomendowane odpowiedzi

witam ,mam biksenony a swieca jak maluch ,pare mwrtrow przed maska ,przy wlaczeniu wykonuja test ,wszystko dziala i swieci tylko bardzo kiepsko ,czy moze byc winny czujnik poziomowania?

 

Żarniki albo przetwornice mają dość. Oby żarnik....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zarniki wymienione zima ,swieciły juz dosc żółto, na drogowych jest wszystko ok, a przetwornice ,to nie wiem one nie sa obie rowne bo jedna lampe wymienialem ,to musialo by byc co najmniej dziwne zeby poszly obie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a może po prostu światła są źle ustawione :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Jako kolejna osoba podepnę się pod temat.

Mój problem jest troszkę inny tzn. po odpaleniu silnika lampy przeprowadzają test lewo/prawo, dół/góra i świecą za wysoko.

Przez kilka minut max. 10 po przejechaniu 3-10 km wszystko wraca do normy reflektory obniżają się i świecą normalnie, po ponownym wyłączeniu/włączeniu silnika temat się powtarza.

Zero błędów po podpięciu pod VAGa.

Ktoś zna podobny problem, gdzie ewentualnie szukać przyczyny ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam,

u mnie problem z bixenonami pojawił się po wymianie żarówki w lewej lampie ( w prawej była wymienianiana 3 mies wcześniej i wszystko było ok po wymienie) jak poskładali auto do kupy, wywaliło błąd "AFS bla bla bla" światła nie wykonują testu przy zapalniu, ustawione są max w dół (świecą 5 m przed zderzakiem) po podpięciu do kompa udało się zrobić tylko test góra dół. czy podczas wymiany żarówki (xenonka) mogło zostać coś uszkodzone?

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam,

u mnie problem z bixenonami pojawił się po wymianie żarówki w lewej lampie ( w prawej była wymienianiana 3 mies wcześniej i wszystko było ok po wymienie) jak poskładali auto do kupy, wywaliło błąd "AFS bla bla bla" światła nie wykonują testu przy zapalniu, ustawione są max w dół (świecą 5 m przed zderzakiem) po podpięciu do kompa udało się zrobić tylko test góra dół. czy podczas wymiany żarówki (xenonka) mogło zostać coś uszkodzone?

pozdrawiam

Jaki kod błędu :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kodu błędu nie pamiętam niestety, podobno chodziło w nim o brak kontaktu z czujnikiem poziomu swiatel.

w międzyczasie dowiedziałem się, że przy podpinaniu żarówki majstry mogli podpiąć odwrotnie kabelki ( podobno mają takie same kostki i można je łatwo pomylić) czy to może być przyczyną braku poziomowania się reflektorów/? dodam że obydwie żarówki świecą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kodu błędu nie pamiętam niestety, podobno chodziło w nim o brak kontaktu z czujnikiem poziomu swiatel.

w międzyczasie dowiedziałem się, że przy podpinaniu żarówki majstry mogli podpiąć odwrotnie kabelki ( podobno mają takie same kostki i można je łatwo pomylić) czy to może być przyczyną braku poziomowania się reflektorów/? dodam że obydwie żarówki świecą.

 

Jeżeli świecą to kable są ok. Inaczej moduły w ogóle by nie ruszyły a przetwornica nie dała prądu. Stawiam na uszkodzenie czujnika poziomowanie którejś z lamp. Co mówi VAG, jakieś błędy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Ma ktoś może jakiś link do porządnej instrukcji w której widać pozycję czujników tych obok kół (są dwa przód i tył tak?) chciałbym z tym podjechać gdzieś na jakiś kanał i je obejrzeć bo może to jest przyczyną mojego problemu z AFS.

 

U mnie przy odpaleniu nic się nie testuje, światła nie tańczą i przestało działać doświetlanie.

 

Xenony się palą normalnie (bi-xenon, długie też)

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

masz jeden z przodu i jeden z tylu na lewym wahaczu , od 2009 w przednio napędowkach byl tylko jeden z tylu

 

---------- Dodano o 20:45 ---------- Poprzednia wiadomość o 20:42 ----------

 

a może po prostu światła są źle ustawione :)

 

miałes racje ,swiatla zle ustawione ,chociaz juz je ustawialem ,nie wiem dlaczego si poprzestawialy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
masz jeden z przodu i jeden z tylu na lewym wahaczu , od 2009 w przednio napędowkach byl tylko jeden z tylu

 

---------- Dodano o 20:45 ---------- Poprzednia wiadomość o 20:42 ----------

 

w passat cc 2008 są dwa czujniki z przodu i jeden z tyłu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, że się podepnę pod temat, bo to trochę z innej beczki ale sytuacja awaryjna i nie za bardzo mam czas przeszukiwać forum.Podczas jazdy zgasł mi prawy xenon i wywaliło błąd o nie świeceniu prawego światła.Pomyślałem, że to przetwornica ale nie działa również żarówka do doświetlania pobocza.Przekładałem żarówkę z prawej do lewej lampy i nie jest spalona.Prawe światło się poziomuje i "skręca" ale nie świeci.W następnym tygodniu planowałem podróż po Europie i zależy mi na szybkim ogarnięciu sytuacji.Jakby ktoś był w stanie pomóc byłbym bardzo wdzięczny.

Edytowane przez rad0330

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Podczas jazdy zgasł mi prawy xenon i wywaliło błąd o nie świeceniu prawego światła.

 

tak się zapytam, a bezpiecznik sprawdziłeś ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tak się zapytam, a bezpiecznik sprawdziłeś ?

 

Sprawdziłem chyba wszystkie bezpieczniki.Ale dla pewności możesz mi powiedzieć, który bezpiecznik odpowiada za xenon i doświetlanie i gdzie go znajdę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Sprawdziłem chyba wszystkie bezpieczniki.Ale dla pewności możesz mi powiedzieć, który bezpiecznik odpowiada za xenon i doświetlanie i gdzie go znajdę?

 

a instrukcji auta nie ma ? :) tam masz opisane ktory bezpiecznik jest do czego

 

lewa lampa 5 bezpiecznik w lewej skrzynce

prawa lampa 5 bezpiecznik w prawej skrzynce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a instrukcji auta nie ma ? :) tam masz opisane ktory bezpiecznik jest do czego

 

Dzięki.W instrukcji może i jest tylko nie znam szwedzkiego :D a co jeśli bezpiecznik jest w porządku?

 

 

Właśnie sprawdziłem ten bezpiecznik, podmieniłem go z innym nawet dla pewności i dalej ta sama sytuacja :/

 

Problem rozwiazany:

 

Wstawiłem dzisiaj Paska do warsztatu i okazało się, że spalił się żarnik.Strasznie dziwne, ponieważ wcześniej nic nie wskazywało na to, żeby coś z nim było nie tak.Doświetlanie pobocza nie działa jeśli jest spalony żarnik.Nie wiem dlaczego tak to jest rozwiązane ale ważne, że już naprawione i można jechać na wakacje.

Edytowane przez rad0330

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zaobserwowałem coś dziwnego ostatnio.

Przejechałem się CC kolegi i tam bardzo wyraźnie widać jak soczewki pracują na każdym zakręcie prawo-lewo.

U mnie nie wiem czy to pracuje w ogóle, być może przy wyższych prędkościach ale ja praktycznie nie zauważyłem ruchu świateł.

Co ciekawe przy odpalaniu test przebiega ok - dół, na boki i do góry.

Czy Passaty różnią się światłami od CC?(oczywiście oba to bexenon).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mnie to ciekawi czy soczewki w czasie jazdy poruszają się na zakrętach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poruszają się.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Poruszają się.

A jak to sprawdzić? Bo wydaje mi się brak ich ruchu. Może VCDS'em można sprawdzić, jakie powinny być ustawienia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności