Skocz do zawartości
cooler

[B5] Jakie tarcze hamulcowe i jakie klocki?

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie czy możecie polecić mi ten zestaw na przednią oś :) Nie jestem "bardzo" wymagający.

 

http://moto.allegro.pl/item299482692_tarcze_audi_a4_vw_passat_b5_wentylowane_brembo.html

 

http://moto.allegro.pl/item304728481_ferodo_klocki_audi_audi_a4_a6_passat_b5_i_b6.html

 

:confused::confused::confused::confused:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hha

Tarcze hamulcowe są ok, jak na takie standardowe ale klocki masz na bank inne. Napewno nie siedzą u Ciebie FDB1323 tylko jak już to FDB1289 lub FDB1451.

 

HHA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hha

 

Czyli klocków szukać FDB1289 lub FDB1451:confused::confused:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podepnę sie do wątku z pytaniem (tylko mnie zabijcie :D ):

 

a co sądzicie o tarczach MIKODA (robią też nacinane i nawiercane)?

 

trochę poszukałem w necie (trochę!!!) i nie spotkałem się ani z totalna krytyką ani z totalną pochwałą - w sumie stosunkowo niewiele opinii żeby wyrobić sobie zdanie.

 

Co Wy o tym sądzicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hha

Mikoda to tarcze polskiej produkcji i z tego co się orientuję to chba to gdzieś w Kutnie albo pod Kutnem robią. Jakieś 8 lat temu to były w miare dobre tarcze ale tylko do samochodów do klasy Compact. Kosztować napewno trochę do Passata kosztują i zastanawiałbym się czy nie dołożyć troszkę i kupić coś bardziej renomowanego.

 

HHA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cena standardu - 95,95zł,

ver. tuningowana (frezowana i nawiercana) 120,15zł

 

Troche taniej od BREMBO, a podobno w odlewni MIOKODA robia odlewy dla BREMBO, czyli jakby to samo....więc mam lekki dylemat. Tarcze mi sie kończą, w ZIMMERMANY nie chcę wchodzić bo w ciągu roku zmieniam samochód więc nakładów na wypasione hamulce i tak nie odzyskam. :confused: Stąd moje rozterki ......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam inne pytanie - jakie najlepsze klocki kupić, do standardowych tarcz ATE. Tarcze mam jeszcze dobre, ale klocki pewnie powoli wypadało by wymienić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a zerknij kolego 2 strony wcześniej wszystko masz jak na tacy ..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też się podepnę do tematu, ponieważ na dniach czeka mnie wymiana tarcz (przód i tył), klocków (przód i tył) oraz płynu hamulcowego. Dużo czytałem tematów związanych z hamulcami na forum i sam już nie wiem co wybrać. Na początek miał iść zestaw brembo + ferodo na obie osie. Potem poczytałem trochę i postanowiłem, że zarzucę sieci na ATE PD na przód i standard na tył plus klocki ATE lub Textary. Następnym pomysłem były tarcze Zimmermanna sport na przód plus klocki Ferodo Ds performance oraz ATE na tył plus klocki ATE. Chciałbym się zmieścić w 1200zł. Nawet rozmawiałem dosyć długo z panem z firmy Lewian i on z kolei w takiej cenie zaproponował tarcze Zimmermann Sport na przód i na tył (koszt 530+400zł) plus klocki Mintexa lub Saxida. Koszt Saxida to około 120-150zł na przód i 70zł na tył. Więc mam pytanie do kolegów, czy ktoś słyszał o tych klockach i jakie są o nich opinie użytkowników. Ja muszę przyznać pierwszy raz o tych firmach słyszę. W jaki najlepiej zaopatrzyć się zestaw w tej cenie? Pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bierz ZIMMERMANNa i ferodo Ds to jest jedyny zestaw który wytrzymał w mojej złotej PADLINCE,inne to kupa g...a!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hha

Mintex i Saxid to nie są jacyś źli producenci, żeby ich produkty gównem nazywać. To są klocki powyżej średniej dobrej oceny. Jeżeli chcemy porównać Mintex-a z Ferofo DS Pref. no to najpierw musimy dobrać odpowiednika Dla F.DS Perf z oferty Mintex-a. Generalizować też nie możemy. Ferodo też w latach 2002/2003 produkowało gówniane serie swoich klocków Premium, które się rozwarstwiały po 30tys km. Ja uważam, że jak kogoś nie stać na lepsze zestawy HP to powinien się ratować naprawdę dobrym i uznanym producentem produkującym serie STD dla przykładu ATE,Textar.

 

HHA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli zamontować Zimmermanna Sport plus Ferodo DS na przód. Na tył tarcze ATE, klocki ATE lub Textara czy zestaw brembo i ferodo? W 1200-1300 powinienem się zmieścić, tylko czy nie będzie zbyt dużej różnicy w hamowaniu między przodem a tyłem? Czy są jakieś przeciwwskazania? Chodzi mi np. o hamowanie na łukach, zakrętach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no kolego nie wiem czy w tej cenie sie zmieścisz chcąc wymieniać przód i tył. Ja za zestaw zimmerman plus klocki ferodo ds na sam przód dałem prawie 1000 zł;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hha

Pownien sie w 1300zł zmieścić ale może być prawie na styk.

 

HHA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pownien sie w 1300zł zmieścić ale może być prawie na styk.

HHA

Ale warto, naprawdę warto!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tarcze Zimmermann Sport na przód 530zł w Lewianie, klocki Ferodo DS FDS1323 390zł w Intercarsie, tarcze tył ATE 200zł klocki tył ATE 130zł w Intercarsie. Razem daje około 1250zł. Co myślicie o takim zestawie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tarcze Zimmermann Sport na przód 530zł w Lewianie, klocki Ferodo DS FDS1323 390zł w Intercarsie, tarcze tył ATE 200zł klocki tył ATE 130zł w Intercarsie. Razem daje około 1250zł. Co myślicie o takim zestawie?

 

 

git zamawiaj :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hha

Cholernie drogo cenią sobie detal w IC. Tarcze i klocki na tył oferują za 330zł a jak oferuję to samo swoim klientom za 280zł. Ponadto niech kolega się zorientuje czy napewno za 390zł w IC to jest mowa o klockach FDS czy nie FDB bo ja cenę hurtową mam sporo wyższą niż 390zł a w detalu życza sobie za blisko 500zł.

 

HHA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stanęło na tym, że z przodu będzie Zimmermann Sport plus Ferodo DS a z tyłu ATE plus ATE;) Do tego chyba zaleje to płynem hamulcowym Motula RBF 660. Mam tej firmy olej i jestem bardzo zadowolony. A tak ogólnie to mojego Passata czeka małe odświeżenie, bo oprócz hamulców wymieniam jeszcze kompletny rozrząd z pompą wody i wszystkimi paskami oraz olej i wszystkie filtry. Dobrze, że poznałem Darka z Rody dzięki temu forum, bo w serwisie zostawiłbym majątek a nie byłbym do końca pewien czy wszystko ok. Dziękuję wszystkim kolegom za podpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość gustdelf

Witam w sumie to zdecydowalem sie juz na komplet do swojego autka.

 

http://www.allegro.pl/item335087404_tarcze_p_t_ate_power_disc_klocki_audi_vw_skoda.html

 

Chcialem sie tylko dowiedziec czy cena podana w powyzszym linku jest dobra czy mozna taniej? Tak juz wspomnialem jestem raczej spokojnym, uzytkownikiem nie sadze abym kiedys mial potrzebe chamowania z 200 km/h. Wiec raczej potrzebuje cos pomiedzy polisver a gillette stad zdecydowalem sie na taki komplet.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności