Skocz do zawartości
cooler

[B5] Jakie tarcze hamulcowe i jakie klocki?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Jacusnik

Witam,

Jako że już na moich tarczach hamulcowych zostało 1.5mm do wentylacji :eek: czas na ich zmianę. Klocki zmieniałem jakiś czas temu jak mi się skończyły we Włoszech w górach :( , po prostu sprawdziłem przed wyjazdem jedną stronę i nie równo się starły. Ale nic. Mam aktualnie założone klocki Yurida i te założę do nowych tarczy, wezmę je papierkiem przeszlifuje i bedize OK. Yuridy Są OK tylko lubią zapiszczeć na zimno. Szybko nie jeżdżę wiec nie potrzebuje zimmermanów za 250zł sztuka. Szukam raczej czegoś co będzie mnie kosztowało 300zł za 2szt. Mam znajomego który ma duże upusty w Intercars, tylko pytanie bo w IC mają tylko tarcze ATE, Ferodo, Bosch, Delphi. Co zatem kupić?

 

No i przy okazji wymienię płyn hamulcowy na Motula 5.1 przpłucze 2 lity i bedzie grało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dwa pytanka:

Czy Ferodo DS są z czujnikiem zużycia, czy czujnik trzeba osobno dokupić?

Tarcze Zimmermann są rozróżniane na lewą i prawą stronę, czy są takie same? Bo np. EBC TG są na prawą i lewą. (kierunek rowków jest inny na każdej)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ds są z czujnikami, nie ma podziału na tarcze lewą czy prawą...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niedługo będę wymieniał klocki hamulcowe z przodu. Muszę wymienić jedynie klocki, gdyż tarcze są jeszcze w porządku. Dać Ferodo DS czy coś innego? A może takie wystarczą: http://www.allegro.pl/item297798860_ferodo_klocki_audi_audi_a4_a6_passat_b5_i_b6.html ??

Tarcze pewnie są nie zmienione od nowości. Czy płyn też wymienić? Jeśli tak to na jaki?

Z góry dziękuję za odpowiedź :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym nie kupował klocków ds chyba ze masz tarcze zimerki, bo twardość klocków i tarcz musi pasować. A tak jak do starych tarcz założysz ds to ci tarcze zajadą. Dlatego już lepiej kup ferodo premium myślę ze to będzie bardziej racjonalny zakup.A co do płynu to jakiś 5.1 ferodo, motul wybó masz.

 

Ps. A jaki masz przebieg ze tarcze od nowosci nie wymieniane?? Moze juz czas tez na nie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja bym nie kupował klocków ds chyba ze masz tarcze zimerki, bo twardość klocków i tarcz musi pasować. A tak jak do starych tarcz założysz ds to ci tarcze zajadą. Dlatego już lepiej kup ferodo premium myślę ze to będzie bardziej racjonalny zakup.A co do płynu to jakiś 5.1 ferodo, motul wybó masz.

 

Ps. A jaki masz przebieg ze tarcze od nowosci nie wymieniane?? Moze juz czas tez na nie...

 

przebieg mam 130000, tarcze są całkiem grube, byłem sprawdzić w stacji diagnostycznej. Powiedzieli mi tylko, że klocki czas wymieniać

 

Kupić takie klocki jak te z aukcji którą podałem wyżej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

coucher - do standardowych tarcz standardowe klocki czyli ATE i nie ma co raczej kombinować z super klockami. Jak chcesz mieć dobry zestaw to wymień całość: klocki + tarcze + płyn.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
coucher - do standardowych tarcz standardowe klocki czyli ATE i nie ma co raczej kombinować z super klockami. Jak chcesz mieć dobry zestaw to wymień całość: klocki + tarcze + płyn.

 

cena między tymi które podałem wyżej niewiele się różni, więc chyba jak mówisz, wymienię na ATE. A nad zmianą całości na zestaw proponowany w tym temacie pomyślę następnym razem, bo jak narazie funduszy brak. Teraz tylko klocki +płyn ferodo albo motul, jeszcze się zastanowię ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja też przed zmianą myślałem żeby dać jakieś super hiper klocki, ale odradzono mi to... Jeśli nie masz super tarczy to te hiper klocki nie będą się w 100% sprawdzały. Do standardowych tarcz standardowe klocki :) ja tak zrobiłem + do tego wymieniłem płyn hamulcowy na ATE specjalny do aut z ESP.

 

Jak skończą mi się tarcze to pomyślę tym super hiper zestawem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja też przed zmianą myślałem żeby dać jakieś super hiper klocki, ale odradzono mi to... Jeśli nie masz super tarczy to te hiper klocki nie będą się w 100% sprawdzały. Do standardowych tarcz standardowe klocki :) ja tak zrobiłem + do tego wymieniłem płyn hamulcowy na ATE specjalny do aut z ESP.

 

Jak skończą mi się tarcze to pomyślę tym super hiper zestawem ;)

 

właśnie tak samo myślę;) u siebie nie mam esp, to teraz mam dylemat jeśli chodzi o płyn, poczytam, rozejrze się i coś wybiorę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hha

Tylko mnie zawsze zastanawia to skąd taka cena. Hurtownicy za tyle nie kupują a w okazje już daaawno przestałem wierzyć.

 

HHA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tylko mnie zawsze zastanawia to skąd taka cena. Hurtownicy za tyle nie kupują a w okazje już daaawno przestałem wierzyć.

 

HHA

 

to gdzie najlepiej kupić klocki żeby się nie "nadziać" ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hha

Wg. mnie takie rzeczy kupowac tylko w sieci dużych hurtownii z częściami samochodowymi.

 

HHA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

okazje sie zdarzaja ALE przy jednym komplecie a nie 20...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowałem się na klocki ATE o numerze katalogowym 13.0460-7110.2 . Mam jednak pewne wątpliwości. Na opakowaniu napisane jest, że klocki te są dla Passata ale od października 2000. Czy będą pasowały do mojego Passata? W sklepie InterCars, po wybraniu odpowiedniego modelu, wyskakuje że klocki są odpowiednie, ale nie wiem czym się sugerować...

Pozdrawiam

coucher

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zdecydowałem się na klocki ATE o numerze katalogowym 13.0460-7110.2 . Mam jednak pewne wątpliwości. Na opakowaniu napisane jest, że klocki te są dla Passata ale od października 2000. Czy będą pasowały do mojego Passata? W sklepie InterCars, po wybraniu odpowiedniego modelu, wyskakuje że klocki są odpowiednie, ale nie wiem czym się sugerować...

Pozdrawiam

coucher

 

tez kupiłem klocki ATE z czujnikami, jak już je dostałem to zorientowałem się że są przeznaczone do pasków po lifcie, ale pasują idealnie też do tych przed liftem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ZbigNieff

A ja znow z tego co czytalem / slyszalem i sie dowiadywalem - fakt faktem Zimmerman jest OK - hamuja bardzo dobrze .... ale podobno zwyczajnie pekaja w miejscach gdzie sa nawieracane i cala tarcza potrafi sie rozpasc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pod warunkiem ze ich nie czyścisz z tego syfu co sie w dziurkach zbiera , stąd sie biorę pękniecie a jeśli tak jak ja co 5 tys km je przedmuchuje wszystko jej cacy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tez kupiłem klocki ATE z czujnikami, jak już je dostałem to zorientowałem się że są przeznaczone do pasków po lifcie, ale pasują idealnie też do tych przed liftem

 

to mnie tym faktem niezmiernie pocieszyłeś :):564:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności