Skocz do zawartości
cooler

[B5] Jakie tarcze hamulcowe i jakie klocki?

Rekomendowane odpowiedzi

OK dzięki, nigdy na to nie zwracałem uwagi jak kupowałem do innych aut.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oki , dzięki , ale nie widze tam klocków ATE , ale zamieściłem przy okazji inne ogloszenie.

Edytowane przez szczupak28

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu jeszcze zapytaj klik. Ja właśnie ate cały zestaw wziąłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki WIELKIE ;) Pozdrowionka dla was koledzy za info i Moderatora .:)

 

---------- Post added at 20:16 ---------- Previous post was at 19:49 ----------

 

ta stronka już chyba nieaktualna , bo nie otwiera mi się.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ta stronka już chyba nieaktualna , bo nie otwiera mi się.

Tak, bo ta stronka wygasa po jakimś czasie, a teraz poprawiony link do działu sprzedam. Przeszykaj tamto forum a na 100% coś znajdziesz. http://forum.vw-passat.pl/forumdisplay.php?f=100

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oki , dzięki raz jeszcze.Właśnie zamieściłem tam ogłoszenie, poszukuje pewnych alufelg......ale jest bardzo trudno o nie.Jak by ktoś z kolegów wiedział o takich , to będe bardzo wdzięczny.:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zawsze jeździłem na standardowych ate przód i textar na tył.

Teraz zastanawiam się nad takimi opcjami:

a)tarcze mikoda gt + klocki ferodo premier/ate

b)tarcze ATE nacinane PD + kocki ATE

Jednoznacznych odp na tym wątku nie ma, a myśle że to będą najpopularniejsze zestawy dla naszych samochodów...co byście wybrali...:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam założone tarcze brembo z przodu.Na tych tarczach jest zrobione około 50.000 jak narazie ok , tył jest orginalny i stopień zużycia tarvz jest jednakowy.......czyli lepsze są tarcze orginalne od Brembo.Założe teraz klocki ATE i myśle że będzie wporządku.O Textarach mało wiem bo nie jeżdziłem , ale sa bez porównania tańsze kosztują 118 zł.

Edytowane przez szczupak28

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czyli lepsze są tarcze orginalne od Brembo

 

No tu bym spekulował. Ori tarcze to nic innego jak Lucas a dla mnie Brembo to porządniejsza firma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam zwykłe tarcze ATE + klocki Pagid, taki zestaw dla biednych, i spisują się całkiem nieźle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja mam założone tarcze brembo z przodu.Na tych tarczach jest zrobione około 50.000 jak narazie ok , tył jest orginalny i stopień zużycia tarvz jest jednakowy.......czyli lepsze są tarcze orginalne od Brembo

 

Nie porównywałbym zużycia przednich tarcz z tylnymi - przód zużywa się o wiele szybciej i jest to zupełnie normalne, poza tym na zużywanie się tarcz spory wpływ maja zastosowane klocki. Dobra tarcza ma być odporna na zwichrowanie, a BREMBO to bardzo dobra firma i ich tarcze są naprawde OK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie.Mam takie pytanko z innej beczki :)??? Jeśli ostro przypale tarcze z przodu podczas częstego hamowania z dużą prędkością to czy takie tarcze będą kiedyś funkcjonować jak normalne tarcze nie przypalone?Czy jeżeli taką tarcze przetoczy się lekko na tokarce to czy będzie wszystko ok?I drugie pytanko.Jaki wpływ na hamowanie mają tarcze innych firm przy zastosowaniu tych samych klocków, które tarcze polecacie? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ferrodo Premier z połączeniem tarcz hamulcowych Brembo- wydałem na to kupę szmalu!!! ok, hamowanie 1-sza klasa, nie trzęsie, nie rzuca, nie ma żadnych drgań!!! natomiast dźwięk jaki wydają jest nie do zniesienia. Na początku nie było problemu. Kupiłem je na wiosnę więc jeszcze tak szybko się nie nagrzewały, ale w lato, jak się nagrzały to jakby pociąg hamował albo tramwaj- padaka. Kolega mi je polecił, jeździ peugeotem 406. Śmiał się ze mnie, Ze to ja mam pecha, że wstyd i wogóle. Miesiąc później zaczęło się dziać u niego to samo. Nie wiem czyja to jest wina ale te firmy chyba powoli spadają na psy. Kombinowaliśmy, a może klocki za twarde, a może tarcze nie oryginalne,(tarcze brembo mają napis na obwodzie tarczy) i nic. Reklamacja- musiałbym zdjąć klocki i wysłać do firmy na minimum 3 tygodnie... bez komentarza.

NIE POLECAM TEGO KOMPLETU POMIMO WIELU DOBRYCH OPINII. TA MARKA JUŻ NIE WIDNIEJE W CZOŁÓWCE!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pwanic
Witam, w tym temacie widziałem, że już ktoś zadał takie pytanie, lecz nie doszukałem się odpowiedzi... Wg strony ate do mojego samochodu tarcze PD mają oznaczenie 24.0325-0171.1, natomiast oferowane w sklepie mi są 24.03325-0105.1.Chciałem zapytać czy różnica średnicy wewnętrznej 135 zamiast 137 mm ma duże znaczenie i czy można zamienić te tarcze?

Podnoszę pytanie, bo zamierzam dokonać zakupu. Z góry dzięki. [pasek 2002 r., AWX]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jakie tarcze polecicie do klocków mintexa ( tylko nie takie za 900zł ;-) ) bo muszę zmienić tarcze na przodzie?

 

Wie ktoś może cos na temat jakości tarcz firmy Mintex bo nie ma u mnie zbyt dużego wyboru :-(

Edytowane przez devil-80

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak ma się temat pylenia klocków??? które zostawiają najmniej syfu na naszych alusach??? chcę wymienić u siebie wszystkie tarcze i klocki. myślałem nad kompletem ATE - ale podobno najbardziej brudzą felgi. teraz zastanawiam się nad kompletem zimmermanna - tylko czy bardzo pylą??? a jak jest z innymi firmami - Ferodo, TRW, Bosh, Textar, Breck ??? proszę o rady i opinie odnośnie pylenia:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Czy ktoś może udzielić merytorycznej odpowiedzi na to podnoszone już na forum pytanie ????

 

Wg strony ate i katalogu intercarsu do mojego samochodu tarcze PD mają oznaczenie 24.0325-0171.1, natomiast oferowane w sklepie internetowym to 24.03325-0105.1. Różnica miedzy nimi to średnicy wewnętrznej 137 zamiast 135 mm l liczba otworów 2:10 i 2:9. Czy ma to jakieś znaczenie, czy nie ma to wpływu ??????

 

nadmienię, że pytanie to było zadawane już kilkukrotnie jednak niestety nikt się do niego nie ustosunkował. Jedynie HHA napisał coś o zmianie numeracji i katalogów ATE

Edytowane przez maser67

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam,

Czy ktoś może udzielić merytorycznej odpowiedzi na to podnoszone już na forum pytanie ????

 

Wg strony ate i katalogu intercarsu do mojego samochodu tarcze PD mają oznaczenie 24.0325-0171.1, natomiast oferowane w sklepie internetowym to 24.03325-0105.1. Różnica miedzy nimi to średnicy wewnętrznej 137 zamiast 135 mm l liczba otworów 2:10 i 2:9. Czy ma to jakieś znaczenie, czy nie ma to wpływu ??????

 

nadmienię, że pytanie to było zadawane już kilkukrotnie jednak niestety nikt się do niego nie ustosunkował. Jedynie HHA napisał coś o zmianie numeracji i katalogów ATE

właśnie jak to jest z tymi oznaczeniami??? i co sądzicie o tym zestawie:

http://www.allegro.pl/item954924822_ate_tarcze_hamulcowe_klocki_przod_tyl_vw_passat.html

dlaczego jest tak tanio??? czy to jakaś podróbka??? czy jednak są ok??? czy będą pasowały do mojego paska???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam pytanie zamówiłem oryginały od VW klocki i tarcze na przód ktoś orientuje się jakiej tj firmy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności