Skocz do zawartości
Gość magnus

Pytanie O Xenon do zwykłych lamp

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem przeciwnikiem wszelkich adaptacji pod ksenony. Jeżeli już kupować to lampy przeznaczone które fabrycznie maja przystosowaną przysłonę.

Każdy reflektor soczewkowy oryginalny w Passacie 3BG, zarówno oryginalnie wyposażony w żarówkę H7 bądź żarnik D2S ma przesłonę... Także masz wyraźną granicę światlocienia... Jedyna różnica w przesłonach między reflektorami H7 i D2S jest taka, że w przypadku tych drugich przesłona jest ruchoma-co wskazuje na bi-xenon... Ale to temat rzeka...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jedyna różnica w przesłonach między reflektorami H7 i D2S jest taka, że w przypadku tych drugich przesłona jest ruchoma-co wskazuje na bi-xenon...

Nie wszystkie reflektory H7 mają tą samą przesłonę. Tylko te które mają w homologacji wyryte H7 D2S. Inaczej przesłona halogenowa jest inna niż ksenonowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie wszystkie reflektory H7 mają tą samą przesłonę. Tylko te które mają w homologacji wyryte H7 D2S. Inaczej przesłona halogenowa jest inna niż ksenonowa.
No to w H7 w Passacie 3BG, jest taka sama przesłona jak w D2S w Passacie 3BG...

Mam w domu dwa Passaty 3BG, w jednym mam oryginalny bi-xenon, w drugim miałem soczewkę H7 i zamontowałem tam zestaw HID z palnikiem D2S... Oba reflektory przed ścianą świecą w zasadzie identycznie... Jest wyraźna granica światłocienia... Też wcześniej byłem przeciwnikiem montowania zestawów HID, ale jak zobaczyłem na własne oczy, jak to działa w soczewce-zmieniłem trochę zdanie na ten temat... Jestem przeciwnikiem HID'ów w zwykłym odbłyśniku, bez soczewki...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No to w H7 w Passacie 3BG, jest taka sama przesłona jak w D2S w Passacie 3BG...

W tym przypadku akurat cięcie kosztów produkcji sprawiło, że te soczewki w środku są identyczne. Nawet przesłony mają uchwyty w tym samym miejscu, więc aby przerobić reflektory h7 na bi ksenon wystarczy zamienić same przesłony, które pasują do naszej soczewki h7 jak ulał :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyraziłem się niejasno, chodzi mi o to że jak lampa jest przeznaczona pod H7 to nie wkładamy tam żarnika w kształcie H7 itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wyraziłem się niejasno, chodzi mi o to że jak lampa jest przeznaczona pod H7 to nie wkładamy tam żarnika w kształcie H7 itp.

 

Niektórzy robią to z premedytacją, innych może myli oznaczenie lampy np. H7 + d2s :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Niektórzy robią to z premedytacją, innych może myli oznaczenie lampy np. H7 + d2s :]
Druga sprawa to dostępność tanich Zenonów D2S i H7. Te w kształcie halogenowym zdecydowanie przeważają, co jednocześnie odbija się na cenie, która zazwyczja jest kryterium wybory takiego szmecu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No to w H7 w Passacie 3BG, jest taka sama przesłona jak w D2S w Passacie 3BG

 

potwierdzam, oglądałem obie soczewki z przysłonami od paska 3bg z bixenonami i h7 i są takie same i tak jak Krawcol napisał różnią się tylko ruchomą przysłoną w lampie bixenonowej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja zakupiłem 2 x żarówka h7 bosch 50+ (55W) i świecą o niebo lepiej niż zwykłe h7 - dla mnie wystarczająco - nie bardzo mi się zenony widzą ... dorabiane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a ja zakupiłem 2 x żarówka h7 bosch 50+ (55W) i świecą o niebo lepiej niż zwykłe h7 - dla mnie wystarczająco - nie bardzo mi się zenony widzą ... dorabiane

Kilka lat temy, jak miałem zwykłe soczewki, też tak myślałem-ale jak przyszło mi wymieniać żarówki częściej, niż co pół roku, to zmieniłem zdanie o tych żaróweczkach...

Mocniejsze świecenie zwykłej żarówki musi być czymś okupione-w tym przypadku żywotnością...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czy ma znaczenie jak się włoży żarnik. czy nieważne jest gdzie drucik że tak nazwe , jest nad czy pod????????????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a czy ma znaczenie jak się włoży żarnik. czy nieważne jest gdzie drucik że tak nazwe , jest nad czy pod????????????

 

Ma znaczenie,poza tym są specjalne rowki aby to spasować ;) obojętnie czy to Ori Xenon czy HID

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam .

 

Panowie ktos mi wyjasni jak zamontowac poprawnie palnik zestawu Hid H7 do passata b6 ??? Nie wiem jak bym kombinowal to zawsze widze "cienie "

Zakupilem tez adapter ( metalowa blaszka ) ale nie widze poprawy. jesli bylby ktos na tyle uprzejmy i wyjasnil lopatologicznie bylbym bardzo wdzieczny .

 

Pozdrawiam .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy ktoś próbował takiego połączenia : oryginalny korpus lampy ksenon z zamontowanym zestawem HID (żarnik+przetwornica) ? Tylko jaki żarnik HIDowy będzie pasował do korpusu oryginalnej lampy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tylko jaki żarnik HIDowy będzie pasował do korpusu oryginalnej lampy ?

 

pod gniazdo d2s

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy ktoś może poradzić jakieś żarówki H7, które świecą podobnie jak Xenony, tzn. takim niebieskim światłem. Czy w ogóle są takie żarówki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy w ogóle są takie żarówki?

 

żadna żarówka halogenowa nie będzie świecić jak palnik xenonowy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A czy ktoś może poradzić jakieś żarówki H7, które świecą podobnie jak Xenony, tzn. takim niebieskim światłem. Czy w ogóle są takie żarówki?

ring xenon max, wejdz na strone ring, maja nawet rajdowe 130 wat

 

---------- Post added at 22:12 ---------- Previous post was at 22:11 ----------

 

żadna żarówka halogenowa nie będzie świecić jak palnik xenonowy

jemu chodzi o kolor a nie efektywnosc i co do koloru soe mylisz, sa takie zarowki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jemu chodzi o kolor a nie efektywnosc

 

domyslam się, że Łukaszowi chodzi o kolor świecenia

 

co do koloru soe mylisz, sa takie zarowki

 

wątpliwa sprawa, xenon to xenon

 

ring xenon max, wejdz na strone ring, maja nawet rajdowe 130 wat

 

tu bym radził uważać na taką moc, no chyba, że instalację elektryczną chce się puścić z dymem albo szybko zniszczyć reflektory

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności