Skocz do zawartości
norbert2205

Akcja serwisowa 23H9 - Wymia pompowtryskiwaczy piezoelektrycznych Siemens (zamknięta z końcem 2015)

Rekomendowane odpowiedzi

W każdym niemieckim briefie jest to wpisane...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a u mnie odmówiono bezpłatnej naprawy zanim samochód trafił do salonu. Tłumaczyli się że na podstawie VIN-u mają jakąś niezgodność kilometrową na 10 000 km (przy przeglądzie na 188 tyś). Ja nic nie robiłem, gość od którego kupiłem twierdzi, że też nic nie robił - zresztą kto kręciłby licznik przy 190 tyś o 10 tyś? Przeglądałem dokumentację i mam wrażenie, że ktoś w salonie zrobił literówkę zamiast 8 kliknął 9.

Dziś próbuje do innego salonu oddać.

 

ps. a tak w ogóle to co ma przebieg/ kręcenie do fabrycznie wadliwej części?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ps. a tak w ogóle to co ma przebieg/ kręcenie do fabrycznie wadliwej części?
Zwykłe miganie się. Jest ponoć limit wiekowy aut objętych tą akcją (7 lat, czyli każde się łapie), a o limicie km nie słyszałem. To bez znaczenia przecież, czy ktoś sobie licznik skręci czy nie, to nie jest zresztą zabronione.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
o limicie km nie słyszałem

Jest dokładnie tak jak pisze kolega dedal.

Warunkiem wymiany jest:

1)Auto musi zostać przywiezione, bądź przyholowane.

2)Musi mieć zapisany błąd w sterowniku.

3)Nie może być ingerencji w oprogramowanie(chodzi tu o licznik)

4)Oznaczenie silnika(oraz wtrysków) musi być uwzględnione w ich wykazie elementów podlegających wymianie.

5)Auto nie może mieć wiecej jak 7 lat.

Takie wytyczne dostali z centrali i tego się trzymają.

Osobiście na miejscu kolegi dedal,próbowałbym dociekać i wyjaśniać niezgodności w przebiegu lub wcisnąć komuś z 500 niż zapłacić 2500.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi w ASO mówili o konieczności niekręconego licznika, myślę że to jest zapora po to aby połowę aut z rynku wtórnego "odsiać" i nie wymieniać im pompek za darmo. Dla tej akcji nie ma regulaminu, to akcja dobrej woli, więc teoretycznie niewiele można zrobić, w celu przymuszenia ich.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie nie protestowali, kazdy wpis w ksiazce sie zgadzal wiec zrobili. Pierwszy wymieniali przy 100 tys a teraz przy 111tys padl nastepny i wymienili pozostale trzy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwne to wszystko, robia co tylko moga zeby tych pompek nie wymieniac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jest dokładnie tak jak pisze kolega dedal.

3)Nie może być ingerencji w oprogramowanie(chodzi tu o licznik)

 

Jak to się ma do powszechnych zmian liczników na białe/niebieskie z pełnym FIS ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewno bedzie to dla nich okazja zeby stwierdzic ze bez powodu te zegary nie byly zmienione i pewnie cos bylo mieszane ze wskazaniem przebiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wymienialem na pelny fiz (niebieskie zegary) i nie bylo problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co za kaszana z tymi pompkami, a mialem zamiar jak co roku jechac na objazdowe wczasy. Teraz sie juz troche boje. Czy np u niemcow, francuzow, hiszpanow nie mam co liczyc na bezplatna wymiane?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co za kaszana z tymi pompkami, a mialem zamiar jak co roku jechac na objazdowe wczasy. Teraz sie juz troche boje

Na wyjeździe również możesz złapać gumę,salmonellę i wiele innych problemów.Mi kiedyś na Litwie spadła deska na nogę z rusztowania,co nie wyklucza że nie będę jeździł. Jeżeli z góry zakładasz że coś się sypnie to niech stoi w garażu.

 

 

Tak dla rozluźnienia :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego dedal próbuj do skutku ja przy pierwszym padniętym wtrysku usłyszałem to samo co ty licznik kręcony o śmieszną ilość km zrobiłem z własnej kieszeni ale nie w aso. 3 miesiące temu padł 2 pojechałem do nich na 3 działających (tego odłączyłem tak że ni jest powiedziane że musi być przyholowany) przyjęli i zrobili bez pytań to samo aso. Tak że to jest chyba ich normalna procedura zbywać bo to nie klient. Dociekaj swojego niech wymieniają jak narobili bubli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tymi licznikami to nie wiem czy oni patrzą na to bo ja wymieniałem samo podświetlenie w liczniku (licznik rozebrany i wymieniane diody) czyli była ingernecja w licznik i przy wymianie pompki nie było żadnego ale wymieniłi i o nic nie pytali. ASO MOTORPOL WROCŁAW

Tak to wygląda [ATTACH=CONFIG]83355[/ATTACH]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

karol27 jak nie umiesz odpowiadac na pytanie to sie nie udzielaj. Po co zasmiecasz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@irek - akcja jest w wielu krajach europy to po pierwsze (z tego co wiem w Austrii nie wymieniają).

 

Po drugie, jadąc w podróż po Europie trzeba kupić assistance za kila stów z autem zastępczym i w razie czego wysyłasz furę do Polski. Nie jest to nic przyjemnego ale ewentualna awaria nie zepsuje Ci całych wakacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do co foanych licznikow to troche nie macie racji pierwsza pompka poleciala mi przuy przebiegu 125 i wymienie bez problemu przy liczniku niebieskim druga poleciala juz przy 135 niebieski licznik a trzecia przy przebiegu okolo 140 tys wymian licznik na bialy z

CC i zrobil sie problem bo na liczniku wyswietla 133 tys km co do licznik nie mieli sugesti ale do przebiegu tak bo byl niszy od ostatnie wizyty co bylo zapisane w bazie znjaomy kierownik z servisu powiedzi ze albo dokrece przebiegu na okolo 136 albo zaplace za wymiane bo to jest oszustwo z krecienie przebiegu wiec...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
karol27 jak nie umiesz odpowiadac na pytanie to sie nie udzielaj

Bo to co napisałeś jest idiotyczne.Czy jeżeli wyjedziesz gdziekolwiek,to nic nie ma prawa Ci się popsuć?Zresztą masz znajomą lawetę ,zapewne Cię ściągną;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Idiotyczne sa twoje teksty. Zadalem normalne pytanie: czy jest szansa na wymiane pompki za free w krajach UE? Dzieki Grzegorz za odpowiedz, wlasnie tak mam zamiar zrobic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Czy ktoś z was dostał jakieś papiery że zostały pompki wymienione?

Mi wymienili w norwegi 2 sztuki i po 2 tys przejechanego padł następny dowiedziałem się że włożyli mi po regeneracji. Wie ktoś może jakie wkładaj w PL?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności