Skocz do zawartości
norbert2205

Akcja serwisowa 23H9 - Wymia pompowtryskiwaczy piezoelektrycznych Siemens (zamknięta z końcem 2015)

Rekomendowane odpowiedzi

czytaj co jest napisane!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U siebie miałem podobno wymieniany jeden przy 178tyś i czekam na kolejnego a tu 224 tys i nic .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to powiem Wam ze jest jeszcze jedna rzecz zauważona przezemnie,

przez ostatnie 2 tyg trochę gorzej chodził silnik, nie wkrecał się tak żwawo jak wcześniej, delikatnie trudniej zapalał (choć nigdy nie ma z tym problemów). Sprawdzałem VCDS'em wtryski na kanałach 13,18,23 i wszystko było OK,

 

teraz po wymianie jest idealnie, chodzi jak chodził wczesniej, zapala perfekt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale w tych kanałach co wspomniałeś jakieś zauważalne różnice ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość lukass

Witam. Jestem posiadaczem Vw Passat od 8 dni. Dzisiaj spotkała mnie nie miła przygoda, w trakcie przejażdżki autostradą samochód odmówił posłuszeństwa, zgasł po czym go odpaliłem ponownie 3 s porechotał i nastała cisza. Zamówiłem lawetę zaciągnąłem auto do serwisu Vw i pozostało czekać do poniedziałku. Samochód ma przejechane 106 000. Doradca serwisowy napomniał, iż prawdopodobnie przyczyną usterki może być pompo wtryskiwacz, jeżeli to jest przyczyną awaria zostanie usunięta bezpłatnie. Ale wspomniał iż będą wymieniać jeden konkretny. Pytanie brzmi: "jeżeli jest to akcja serwisowa dlaczego nie wymieniają wszystkich? przecież za tydzień czasu może mi się to ponownie przytrafić i nie 30 km od punktu obsługi serwisowej, ale dużo dalej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hm w opisie masz CR silnik ,to w nich też padają lub masz zły opis .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam. Jestem posiadaczem Vw Passat od 8 dni. Dzisiaj spotkała mnie nie miła przygoda, w trakcie przejażdżki autostradą samochód odmówił posłuszeństwa, zgasł po czym go odpaliłem ponownie 3 s porechotał i nastała cisza. Zamówiłem lawetę zaciągnąłem auto do serwisu Vw i pozostało czekać do poniedziałku. Samochód ma przejechane 106 000. Doradca serwisowy napomniał, iż prawdopodobnie przyczyną usterki może być pompo wtryskiwacz, jeżeli to jest przyczyną awaria zostanie usunięta bezpłatnie. Ale wspomniał iż będą wymieniać jeden konkretny. Pytanie brzmi: "jeżeli jest to akcja serwisowa dlaczego nie wymieniają wszystkich? przecież za tydzień czasu może mi się to ponownie przytrafić i nie 30 km od punktu obsługi serwisowej, ale dużo dalej.

 

poczytaj ten wątek,

jeżeli nie miales wymienianego wczesniej żadnego wtrysku w serwisie, to wymieniają padnięty, jak padnie kolejny raz któryś to wtedy wszystki

 

 

No ale w tych kanałach co wspomniałeś jakieś zauważalne różnice ?

 

Sprawdziłem z ciekawości, nic wartości bardzo porównywalne jak przed awarią

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
U siebie miałem podobno wymieniany jeden przy 178tyś i czekam na kolejnego a tu 224 tys i nic .
Sprostowanie dziś jest ten dzień padł drugi jutro się okaże co powiedzą w serwisie ....

 

 

A jeszcze jedno pytanie mam jaki był nr tej akcji serwisowej ????

Edytowane przez unseen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma oficjalnej akcji serwisowej, jest tylko nieformalna akcja "wpymiana pompek w ramach dobrej woli". Przed oddaniem do ASO dobrze byłoby potwierdzić że możesz liczyć na darmową wymianę, żeby nikt nie chciał na tym zarobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już próbowali na razie pertraktację trwają ale idzie ku lepszemu .Obstają przy wymianie jednego (w Tychach ) a w Katowicach 3 szt do wymiany .Jak się nie dogadamy to pokryje koszt 200 za podpięcie i pewnie 300 za holowanie na Katowice , w zamian będą 3 . Co do okresy to obowiązuje 7 lat od wydania samochodu z salonu do dnia otwarcia zlecenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym chyba dopłacił i spał spokojnie że się zje... w trasie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie ma oficjalnej akcji serwisowej

 

jest to oficjalna juz akcja serwisowa, mam to wpisane w ksiazke i we wnece kola zapasowego, potem zejde i spisze nr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Porozumienie zapadło wymieniają 3 szt w Tychach ,sami się zdecydowali po decyzji ze zabieram auto do innego ASO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jest to oficjalna juz akcja serwisowa, mam to wpisane w ksiazke i we wnece kola zapasowego, potem zejde i spisze nr

 

Oficjalna jest w UK - w Polsce nie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Oficjalna jest w UK - w Polsce nie

 

Dokładnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U nas już chyba też tylko trzeba się domagać , w moim przypadku naprawa trwała 24 godziny , koszt 0 zł .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak domagać??? Wymienili Ci bez uszkodzenia tj. pojechałeś, domagałeś się i Ci wymienili??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nazywa się to dobra wola producenta.

Trzeba przywieźć unieruchomione auto (laweta, linka).

Muszą odczytać określony kod błędu.

Pompowtrysk musi być założony w fabryce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no to to ja wiem :) tylko kolega wyżej napisał, że trzeba się domagać po tym jak pisaliśmy o akcji serwisowej w UK dlatego myślałem, że może jakaś nowina :P

 

W ogóle proponuję żeby pisać tutaj tylko jak coś faktycznie w tej kwestii się zmieni, bo w całym temacie co chwile jest o tym samym a nowych wieści brak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Domagać napisałem dlatego ze w zależności od serwisu albo są niedoinformowani albo takich udają i próbują wcisnąć jakieś koszta a to diagnostyka albo ze to producent decyduje czy naprawa będzie przeprowadzona w całości na jego koszt lub będzie jakiś udział klienta . W moim przypadku tak było ,ze niby tylko passata są objęte ta dobra wolą, ze producent decyduje czy pokryje koszty . O wzystko musiałem z gościem dyskutować w końcu przyznał mi rację i wymienili 3 a nie jak twierdził na początku ze przysługuje jeden

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności