Skocz do zawartości
Bimbasz

[Instrukcja] – Zamiana licznika B6 na CC (białe podświetlenie zegarów, biały FIS)

Rekomendowane odpowiedzi

A Twój licznik czerwony normalnie działa? U mnie takie hece robił moduł telefonu - był upalony i miał zwarcie na CAN'ie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czerwony działa normalnie. Wszystkie funkcje, nie ma z nim problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Budę zmienisz tylko jak przeflas***esz licznik. Trochę droga zabawa (chyba, że ktoś znajomy Ci zrobi).

 

C, l&v będzie działać, bo miałem takie budziki u siebie przez chwilę. Co do webasto to nie wiem, bo nie mam, ale raczej też.

 

Jak nie masz multikiery to uważaj, żeby licznik Ci się nie zblokował na manetce (licznik przestanie obsługiwać multikierę)

 

Jak chcesz Premium to od CC (3C8) musisz szukać. Jak założysz 3AA to nie będziesz miał c oraz l&v bo te zegary nie obsługują bordnetza.

 

Co rns - ja mam B, teraz do mamuśki golfa też wsadziłem B i daje radę. Nie wiem jaki sens kładzenia grubej kasy na blat za literkę, która Ci nic nie daje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No literka troszkę daje - wyświetlacz led i większy dysk - i tu chyba kończą się plusy :)

Z fleszowaniem mój brat cioteczny to ogarnie - bawi się w takie rzeczy - przebieg ustawi to i z tym da rade.

Co ustawić na dzień dobry żeby mi nie zblokowało kiery w przyszłości - czy to problem dopiero w momencie wrzucenia kiery?

No i oczywiście wielkie dzięki za odzew

PS

Licznik od naszego kolegi z forum tylko jeszcze nie wiem od kogo - tak przez tel się zgadaliśmy - sprzedawał bo wstawił kolejny.

I na koniec szukam dekora 3c8858366 w szczotkowanym alu - jakby ktoś miał na zbyciu proszę o kontakt - cena w serwisie i na ebay-u zaporowa :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do dekoru 3c8858366 T lub H jednym słowem RARYTAS nie do zdobycia dla B6 taniej chyba wyjdzie założyć z B7, Osobiście założyłem zwykły szary i nie narzekam.

 

Licznik 3AA nie pokaże ci Convience and vision czyli menu świateł odpada ale bordnetz dalej pamieta te dane i tam to można zmieniać przez VCDS :D.

 

Co do webasto się nie wypowiem bo nie mam.

 

Ogólnie wolałbym 3AA bo ma Polski język ( wybrane wersje liczników ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Język akurat nie specjalnie mi przeszkadza - radzę sobie z angielskim.

Padło na ten licznik bo wcześniej ktoś pisał, że z nim jest najmniej zabawy

Dekorów nie chcę wymieniać bo to kolejny koszt i trochę zabawy - wypadają szufladki itd - chyba, że coś źle się doczytałem, a w planach kiera, zawias i zestaw blutooth.

A z tym zblokowaniem licznika przez manetki to dobrze wnioskuję, że to dopiero przy montażu kiery - bo oba urządzenia "gryzą sie"?

 

Ach zapomniałem spytać czym rożni się dekor z końcówką F od H czy T (te akurat wiem ze jeden zastąpił drugi - info z serwisu vw) poza kolorem - bo tylko kolor rzucił mi się w oczy na zdjęciach - kształt niby taki sam

Edytowane przez strzala3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego, trochę mylisz pojęcia.

 

Dekory musisz wymienić jeśli masz czerwony licznik. Dokładniej to jeden dekor, ten dookoła licznika. Pozostałych nie ruszasz. Żadne szufladki nie wypadają etc. Ktoś Ci bzdur nagadał. Dekor nowy kosztuje coś koło 250 zł w ASO. Kupujesz pod swój kolor, tylko może być problem z kodem koloru (bo po lifcie były inne kody na te same kolory).

 

Czy licznik jest biały, czy kolor - dekor będzie taki sam. Inny dekor jest w liczniku czerwonym.

 

Co do manetki, to licznik Ci się zblokuje w chwili włożenia do auta bez multifunkcją, a z manetką. Są liczniki, które potrafią ruszyć po wywaleniu manetki i dołożeniu kiery. Są liczniki, które nie mogą ruszyć i pisał o tym niedawno jeden z forumowych kolegów.

 

Ustawienie przebiegu to spacer po parku, w porównaniu ze zmianą logo startowego, czy typu budy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź, ale to Ty mnie nie do końca zrozumiałeś - muszę dać dekor w identycznym kształcie co mam przy czerwonym liczniku tylko bez dziur na temperaturę i wskaźnik paliwa i to jest fakt. Jednak te dekory występują w różnych wersjach np 3c8858366t, f , h i ja pytałem czy przy tych oznaczeniach ramka jest ta sama poza kolorem.

takie wynalazłem w real oem: no i za kolor odpowiadają te ostatnie litery a nie h,t,f - chyba, że się mylę - a ja pytałem właśnie o te t,h i f.

3C8858366T 20V - brushed aluminium PR-5MD

3C8858366H R60 - brushed aluminium (dark) PR-5MU

3C8858366F ZQX - alu/matt chrome PR-7TM

3C8858366F ZQW - alu/brushed stainless steel PR-7TL

no i za kolor odpowiadają te ostatnie litery a nie h,t,f - chyba, że się mylę - a ja pytałem właśnie o te t,h i f.

Na aledrogo za to wciskają ramki jak do b7 (chodzi mi o tą z dwoma równymi językami po bokach, ta dla mnie ma lewy dłuższy a prawy krótki) a piszą, że to do b6 - w tym układzie musiałbym wywalać szufladki i przycisk od awaryjnych.

 

Sorki troszkę się rozpisałem ale wolę tak niż później wyłożyć kasę bo coś sper.......

Z tego co Cię zrozumiałem to w momencie gdy wrzucę licznik nie mając kiery multifunkcyjnej to licznik się zblokuje??? Będę miał biały licznik którego nie obsłużę manetką??

Na mój rozum powinien zgłupieć kiedy będą dwa urządzenia do sterowania - tu zostają manetki, które do tej pory obsługiwały czerwony licznik.

Jeśli tak to co zrobić żeby tego uniknąć ?

 

Dzięki za cierpliwość ale ja wolę się trzy razy upewnić zanim coś rozgrzebię i zepsuję :)

Edytowane przez strzala3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o sterowanie to licznik obsłuży szczęśliwego manetką. Ale nie obsłużysz już kierownicą. Nie każdy licznik, ale często.

 

Co do dekorów to nie pamiętam konkretnego numeru jaki montowałem u siebie. Mogę sprawdzić przy okazji. Jeśli chodzi o litery na końcu to chyba jest wyznacznik materiału, z którego jest wykonany dekor. Podaj jaki masz kod koloru teraz to dobierzemy jaki powinieneś kupić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozmawiałem z kolega od którego odkupiłem ten licznik i u niego chodził na mf a wcześniej u jego kolegi na samych manetkach. Wiec liczę ze i ja nie będę miał problemów

Co do dekoru moj pasek to highline ze szczotkowanym aluminium - zabij ale numeru koloru nie znam. Natomiast numer samego dekoru to 3c8858366 i prawdopodobnie idealny bedzie ten z oznaczeniem 20v który podałem we wcześniejszym poście. Ale gorsze od koloru jest znalezienie tego dekoru - na allegro tylko w kompletach 600-700pln, w ASO pytalem o cenę to tez przeszło 500pln masakra.

Na razie chyba bedzie bez dekoru - moze trafi sie okazja tak jak z getewayem L ktory dorwałem za 200pln, ale tez doczytałem ze można fleszowac starsze wersje i mf czy rns tez śmiga

Jeszcze raz dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pytanie a mianowicie kupiłem passata B6 2010r , białe zegary , po przytrzymaniu przycisku na prawej manetce mam menu Fis telefon itp.. jak mogę wejść dalej np w telefon ? nie ma kierownicy z przyciskami i nie wiem gdzie potwierdzić "ok"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam, mam pytanie a mianowicie kupiłem passata B6 2010r , białe zegary , po przytrzymaniu przycisku na prawej manetce mam menu Fis telefon itp.. jak mogę wejść dalej np w telefon ? nie ma kierownicy z przyciskami i nie wiem gdzie potwierdzić "ok"

Jak manetka z guzikami do komputera to pod manetka jest guzik OK i to wciskasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ktoś się orientuje czy licznik 3AA 920 870 P w meni będzie miał webasto.

Mam fabryczne webasto z możliwością czasowego programowania startu.

Nie posiadam pilota i w momencie kiedy białe zegary nie będą obsługiwały webasto nie będę miał możliwości zaprogramowania czasu startu,

Na zegary premium nie mam kasy, więc pozostają mi tylko białe, ale czy one zadziałają z webasto.

Passat sedan, 12.2007 r, 1.9 TDI, webasto, RNS 510 z literką P, multifunkcja, zestaw głośnomówiący bluetooth,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam. Ktoś się orientuje czy licznik 3AA 920 870 P w meni będzie miał webasto.

Mam fabryczne webasto z możliwością czasowego programowania startu.

Nie posiadam pilota i w momencie kiedy białe zegary nie będą obsługiwały webasto nie będę miał możliwości zaprogramowania czasu startu,

Na zegary premium nie mam kasy, więc pozostają mi tylko białe, ale czy one zadziałają z webasto.

Passat sedan, 12.2007 r, 1.9 TDI, webasto, RNS 510 z literką P, multifunkcja, zestaw głośnomówiący bluetooth,

 

Webasto będzie jak bedzie się dało zakodowac go do pracy z zegarami

Same zegary w sobie nie maja nic prócz ustawienia czasu, czy pokazania spalania itp

Reszta to juz info pobierane ze sterowników - które musą się dogadywac wzajemnie

Autoscsan z WEBASTO załącz i bedzie wiadomo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Webasto będzie jak bedzie się dało zakodowac go do pracy z zegarami

Same zegary w sobie nie maja nic prócz ustawienia czasu, czy pokazania spalania itp

Reszta to juz info pobierane ze sterowników - które musą się dogadywac wzajemnie

Autoscsan z WEBASTO załącz i bedzie wiadomo

 

 

skan webasto

 

Adres 18: Ogrzew.pomocn. Plik etykiet: Brak

Oznaczenie elementu: 1K0 815 007 BH

Komponent: Standheizer 042 4404

Weryfikacja: 00042000 Numer seryjny: 09011075000000

Kodowanie: 0001012

Kod serwisu: WSC 00001 001 45725

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie orientujecie do czego jest ostatni bajt w liczniku, bo nie mam opisu, a widzę tutaj w tabeli są różne kodowania?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
panowie orientujecie do czego jest ostatni bajt w liczniku, bo nie mam opisu, a widzę tutaj w tabeli są różne kodowania?

 

tpms

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Marcin

 

 

Tak z ciekawości, zauważyłem że po wymianie licznika ludzie mają jakieś daty z kosmosu np.2134, 2044, da się to jakoś zmienić? Druga sprawa robiłem autoscan w poszukiwaniu błędu, ale o tym zaraz przebieg auta pokazywał mi się zaraz za vin teraz tego nie ma, zastanawiam się czy to wina starego klona(11.11.5 w pl). Do ludzi co mają kombi i licznik od cc pokazuje wam się otwarta klapa? U mnie jest otwarta na liczniku jeżeli mam ją otwartą do połowy

18109852_1431349830260382_627888233_n.jpg

nie ma tam przecież żadnych czujników wysokości otwarcia, jak założyłem licznik wszystko działało to jakoś na to nie zwracałem uwagi, ale ostatnio mnie zaczął ciekawić temat.

Zauważyłem że zostawiając licznik na audio, włączam zapłon dalej jest ok, ale uruchamiając silnik wychodzi mi do menu(mam manetkę, )mfd, settings brak jest przez sekundę opcji radio i navi, po chwili wracają a licznik w chodzi w pierwsze z brzegu czyli mfd, jakby przez chwile podczas uruchamiania silnika zrywane było połączenie między radiem a licznikiem.

Edytowane przez Wolfe
Dodanie pytnia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie, mam pytanie: Czy jak mam ACC to przy wymianie licznika musze też wymienić radar i pompe ABS ?

 

Ja również zmieniłem licznik z 3C0920871E na 3C0920872G, wszystko działa, przebieg juz zrobiony, temp oleju prawidłowo, ale...

 

Cały czas mam problemy z ACC (aktywnym tempomatem) Czy ktoś sie z tym spotkał? Wertowałem temat od początku, teraz doczytałem wszystkie posty po mojej wymianie i jedynie Zielas pisał coś że "błąd radaru zostaje".

 

U mnie typowo brak komunikacji z ACC, czasem chwile działał ale z niczego kazał awaryjnie hamować, teraz po odpaleniu na dzień dobry "ACC fault".

 

 

 

 

Licznik: 3C0920872G

GW: 3C0 907 530 J

Pompa ABS: 3C0 614 109 L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do tych co przedłużali wiązkę do licznika w B6. Jakiej średnicy przewodu użyć: wystarczy 0,35 czy musi być 0,5 mm2 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności