Skocz do zawartości
Bimbasz

[Instrukcja] – Zamiana licznika B6 na CC (białe podświetlenie zegarów, biały FIS)

Rekomendowane odpowiedzi

Trzeba, trzeba tylko się zastanawiam jakie są plusy jego założenia poza możliwością jego działania z Discover Media, bo jeżeli chodzi o względy wizualne to kolor jakoś bardziej mi się podoba(moje zdanie);)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Trzeba, trzeba tylko się zastanawiam jakie są plusy jego założenia poza możliwością jego działania z Discover Media, ......a(moje zdanie);)

 

he he ........coś tam trąbili w kościele, ale nie wiesz w którym i gdzie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
he he ........coś tam trąbili w kościele, ale nie wiesz w którym i gdzie ;)

 

no to czekamy na rozwinięcie tematu ......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie 3D ma inaczej piny i nie jest pług and pray. Poza tym chinole są 3ad nie posiadają TMPSa w sofcie i jak Major mówi a wie co mówi to za tą kasę masz 3AA. Licznik 3D jest zuuuupelnie innym licznikiem. Ma fajne nowe ukryte funkcje ale nie da się ich tak łatwo uruchomić. Jak ktoś nie ma pojęcia o wyższej elektronice programowaniu to 3d może sobie w kieszeń wsadzić a nie do auta. Bo to nie mody do zrobienia w szopie za pomocą młotka i śrubokręta. Tu niestety jest potrzebna wiedza i odpowiedni sprzęt a znam 3 osoby z takim sprzętem. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie 3D ma inaczej piny i nie jest pług and pray. Poza tym chinole są 3ad nie posiadają TMPSa w sofcie i jak Major mówi a wie co mówi to za tą kasę masz 3AA. Licznik 3D jest zuuuupelnie innym licznikiem. Ma fajne nowe ukryte funkcje ale nie da się ich tak łatwo uruchomić. Jak ktoś nie ma pojęcia o wyższej elektronice programowaniu to 3d może sobie w kieszeń wsadzić a nie do auta. Bo to nie mody do zrobienia w szopie za pomocą młotka i śrubokręta. Tu niestety jest potrzebna wiedza i odpowiedni sprzęt a znam 3 osoby z takim sprzętem. Pozdrawiam.

Stety niestety, VW odrobił pracę domową na tych licznikach i zrobił to dość dobrze bo walka z nimi trwa od ponad roku i mizernym skutkiem. Malo tego, trafiają się wersje SW które mają buble i nie mowie tu o wersjach z X-em, tylko normalnych SW07xx na EU (nie żadna China)

Niemniej jedank , zabawa dla odważnych, i dla klienta ....powiedzmy klasy premium

Jako ciekawostkę podam ze soft wazy bagatela 21MB do takiego licznika 3D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Major bo tam już są bitmapy i funkcje które są np w liczniku LCD. Walka jak walka wielkiej filozofii nie ma tylko pytanie o reserch softu. Tam soft jest szyfrowany i pewnie xorowany jak u nas w białych. Jak masz taki soft to weź mi wyślij pojawię się w asm. Może coś ciekawego znajdę. Prawdę mówiąc to zbytnio im nie zależy na tym żeby to zrobić bo za mało tego jest jeszcze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy licznik można odłączyć bez żadnych procedur? Tzn. wyłączam zapłon, wyciągam kluczyk i wyjmuję licznik?

Pytam, bo chcę dostać się do silniczków klimy dokładnie V70 i V213.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

da2c275f3c9dcf26.jpg

 

4e4f49ce7979b7be.jpg

 

96234b14c5f5e43e.jpg

 

1fc64492b20f3d07.jpg

 

4beb5929b8aaa25c.jpg

 

9078983ec48e6328.jpg

 

2c8973407a0ce3b8.jpg

 

9faa5e43bf5c904f.jpg

 

36f9e3e1740409cd.jpg

 

Małe pytanie, gdzie jest Staging ? Na pierwszej stronie w tabeli bimbasza licznik premium 880 C posiada staging, jakoś tego nigdzie nie widzę :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Małe pytanie, gdzie jest Staging ? Na pierwszej stronie w tabeli bimbasza licznik premium 880 C posiada staging, jakoś tego nigdzie nie widzę :/

 

Stagging jest w adaptacjach niezależnie czy będzie działać, zapewne stary vcds.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

, Vcds to 11.11.5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
, Vcds to 11.11.5

 

No i co jak ci poradzę :), to ten polski AKP, może ma stare biblioteki. Jak masz oryginał to nie możesz ściągnąć 15.7 ENG ze strony Ross-Tech.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czemu ale nie pokazuje temp. oleju tzn. w blokach pomiarowych pokazuje temp. w liczniku mam tylko - - - ale w weekend sobie troche pogrzebie w liczniku, teraz brakło czasu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo temperaturę pokazuje dopiero pow. 50 st C :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja mam w vcds dwie opcje stagging i indicator celebration jedna jest dla golfa druga paszczura. A ktora to opcja inscenizacja to nie mam pojęcia.

A tak poza tym to tak trudno poszukać w gooogle ;)

 

VW staging in eeprom

 

Following info for 3AA clusters:

 

Staging Address:0x66

00X00000

 

Change to 0 for Staging

 

Vehicle Symbol:0x342

 

0D-Variant

0A -Sedan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie na 871T inscenizacja uruchamia ruch wskazówek po włożeniu kluczyka czyli stagging.

 

być może są jakieś błędy w vcds tak jak zauważyłem w kodowaniu bordnetz opis oznacza co innego a funkcja robi zupełnie co innego (nie pamiętam dokładnie o co chodziło w bordnetzie ale coś z DRL)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy można poprzez programator i wkład eeprom z wersji 880 C i nowszym oprogramowaniu aktualizować oprogramowanie w moim liczniku ??

I czy jest ktoś na forum kto z samego wsadu pamięci jest wstanie zmienić mi przebieg, albo dać wsad pamięci z wersji 880 C z nowszym oprogramowaniem i ustawionym przebiegiem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A czy można poprzez programator i wkład eeprom z wersji 880 C i nowszym oprogramowaniu aktualizować oprogramowanie w moim liczniku ??

I czy jest ktoś na forum kto z samego wsadu pamięci jest wstanie zmienić mi przebieg, albo dać wsad pamięci z wersji 880 C z nowszym oprogramowaniem i ustawionym przebiegiem ?

Mają, ale nikt ci tego nie da, zapomnij. Sam musisz działać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś na forum posiada flash z nowszym SW do licznika 880 C, albo wsad eeprom ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ktoś na forum posiada flash z nowszym SW do licznika 880 C, albo wsad eeprom ??

 

posiada ale w liczniku :), jak chcesz się pobawić hexem to mam jakiś wsad od 880.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności