Skocz do zawartości
Bimbasz

[Instrukcja] – Zamiana licznika B6 na CC (białe podświetlenie zegarów, biały FIS)

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, mam pytanie: mianowicie mam CC benzyna 3.6 z końca 2008 i mam białego FISa, czy kupując licznik o numerze 3c8 920 880H z 2011 roku? pojawi sie kolorek bez większego problemu? Na alledrogo znalazłem rownież z końcówka K, ale w poście nie ma info o nich...Oczywiście przepisze kodowanie ze starych zegarów...jak bedzie z PL językiem? Lepiej szukać jeszcze nowszych jeśli tak to jaka jest następna końcówka?

Z góry dzięki za odpowiedz.

Edytowane przez KERCZI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W liczniku 3c8920880H będzie kolor, benzyna, bez pl menu

W liczniku 3c8920880K będzie kolor, benzyna, pl menu na 99%, poproś sprzedającego o rok produkcji tego budzika, jeżeli 2012 to na jest pl menu, jeżeli 2011 nie ma.

 

Może się przyda

 

Premium cluster gas: 3C8920880F (280 km/h scales)

Premium cluster diesel: 3C8920880G (280 km/h scales)

Premium cluster gas: 3C8920880H (280 km/h scales)

Premium cluster diesel: 3C8920880J (280 km/h scales)

Premium cluster gas: 3C8920880K (280 km/h scales)

Premium cluster diesel: 3C8920880L (280 km/h scales)

 

Premium cluster diesel: 3C8920980L (160 mph scales)

Premium cluster gas: 3C8920980M (180 mph scales)

Premium cluster gas: 3C8920980N (160 mph scales)

Premium cluster diesel: 3C8920980P (160 mph scales)

Premium cluster gas: 3C8920980Q (180 mph scales)

Premium cluster gas: 3C8920980R (160 mph scales)

Premium cluster diesel: 3C8920980S (160 mph scales)

Edytowane przez TheStig

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Premium cluster diesel: 3C8920880L (280 km/h scales) - w tym liczniku masz na pewno wszystko .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cocosek, ale moj samochoód to benzyna...

 

i nie będe miał problemu z IMMO? nie będzie trzeba dokupić nic więcej? tylko kodowanie?

 

Jednym słowem trzba szukać literki K z końcówki produkcji...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
i nie będe miał problemu z IMMO
W B6/cc immo jest w komforcie, nie w liczniku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cocosek, ale moj samochoód to benzyna...

 

i nie będe miał problemu z IMMO? nie będzie trzeba dokupić nic więcej? tylko kodowanie?

 

Jednym słowem trzba szukać literki K z końcówki produkcji...

 

Oczywiście nie będziesz miał funkcji komfortu i light&vision na fizie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to juz jestem skotlowany...to jakiej sztuki szukać żeby było wszystko jak należy?!?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Oczywiście nie będziesz miał funkcji komfortu i light&vision na fizie.

A to dlaczego, ja mam licznik 3c8920880G i mam komfort i light&vision, komfortu nie ma w 3aa920...

Na 100% 3C8920880M ma pl menu, z tym K nie wiadomo.

Nic więcej nie potrzebujesz, tylko licznik i kodowanie.

 

Na potwierdzenie tego co mówię masz tu link post#483, w passacie rok 2007 licznik z cc i działa wszystko

http://forum.vw-passat.pl/threads/127807-R36-4Motion-Mocca/page25?highlight=r36

Edytowane przez TheStig

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo to jest 3C8 ..... a nie 3AA ;)

Bordnetz i komfort tez masz 3Cx a nie 3AA wiec wszystko się zgadza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Bo to jest 3C8 ..... a nie 3AA ;)

Bordnetz i komfort tez masz 3Cx a nie 3AA wiec wszystko się zgadza.

 

Ok. rozumiem wprowadzili premium do CC przed wejściem BCM. Ale to tylko w przypadku tych pierwszych zegarów bez PL, te nowsze z PL są już wszystkie pod BCM, tak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie, bo Przemek(cocosek) ma z L na końcu z pl menu, czyli wtedy już były bcm, a u niego comf i l&v działają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chyba nie, bo Przemek(cocosek) ma z L na końcu z pl menu, czyli wtedy już były bcm, a u niego comf i l&v działają.

 

U Cocoska nie działa komfort i l&v, chyba że byłem ślepy jak montowaliśmy. Poza tym jego licznik to zupełnie inna historia.

 

edit:

Cocosek jak z tym menu?

Edytowane przez Zielas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Premium cluster diesel: 3C8920880L (280 km/h scales) - w tym liczniku masz na pewno wszystko .

Czyli cocosek wprowadza w bład pisząc, że ten licznik ma wszystko, czyli mam zaje... licznik który ma wszystko oprócz pl menu, czyli twoja teoria o licznikach z pl na bcm jest prawdziwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Czy ktoś już miał do czynienia ze takim zjawiskiem , że po zmianie licznika jak włączy się tempomat jest tylko ikonka na liczniku?

 

(brakuje wyświetlania an dole FIS'a ustawionej prędkości jak na tym filmiku \\https://www.youtube.com/watch?v=QT0hmuONgPg )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam

Czy ktoś już miał do czynienia ze takim zjawiskiem , że po zmianie licznika jak włączy się tempomat jest tylko ikonka na liczniku?

(brakuje wyświetlania an dole FIS'a ustawionej prędkości jak na tym filmiku \\https://www.youtube.com/watch?v=QT0hmuONgPg )

 

u mnie tak jest, że jak się włączy tylko tempomat to pojawia się sama ikonka...

i tak jest w czasie jazdy.......

prędkość pojawia się dopiero jak się ją "ustawi i zatwierdzi/potwierdzi/ustali zwał jak zwał"..........

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
u mnie tak jest, że jak się włączy tylko tempomat to pojawia się sama ikonka...

i tak jest w czasie jazdy.......

prędkość pojawia się dopiero jak się ją "ustawi i zatwierdzi/potwierdzi/ustali zwał jak zwał"..........

 

Ale jak już masz włączony / ustawiony i jedziesz powiedzmy te 100 km/h to pokazuje Ci jak na filmiku na dole ta ikonkę tempomatu i ustawioną prędkość na biało też czy tylko zielona co jest w prawym rogu na prędkościomierzu koło 140 km/h ??

 

Bo ja mam tylko tą 1 zieloną !!!!!! a na czerwonym była też ta druga n fisie ktoś wie o co chodzi??? Co trzeba zrobić ??

 

POMOCY !!!

 

Pozdrawiam

Edytowane przez bartekzks

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak mam włączony i ustawiony to pokazuje tę ikonkę na biało i wartość ustawionej prędkości...

jak podjeżdżam np. do świateł/skrzyżowania i nacisnę pedał hamulca/sprzęgła to ustawiona wartość znika, zostaje tylko ikonka....

po skrzyzowaniu wciśnięcie przycisku na manetce i powraca ustawiona prędkość a samochód sam się do niej rozpędza bez pomocy gazu... itd....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To prawidłowe zachowanie. Jeśli auto przez dłużą chwilę nie może się samo rozpędzić, tempomat się poddaje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje sie że licznik który kupiłeś to wielkie nieporozumienie, jakaś wersja tuning testowa. Nie masz menu, z tempomatem sie cos dzieje. Przełóż do innego auta i sprawdź a jak tam będzie to samo to jest tak jak pisałem powyżej.

Jeżeli masz poprawny licznik znaczy nie mega tuning testowy to wymiana licznika jest bezproblemowa.

Nie ma co więcej drążyć tematu licznika do momentu jak nie będzie sprawdzony w innym aucie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jak podjeżdżam np. do świateł/skrzyżowania i nacisnę pedał hamulca/sprzęgła to ustawiona wartość znika, zostaje tylko ikonka....
Nie powinna znikać, tylko się zmniejszyć. Zniknąć powinna dopiero po zatrzymaniu - w to miejsce pojawia się przebieg. A tak z innej beczki. Zwrócił ktoś może uwagę na spalanie i obroty przy poszczególnych prędkościach w aucie z filmiku? Daje do myślenia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności