Skocz do zawartości
Bimbasz

[Instrukcja] – Zamiana licznika B6 na CC (białe podświetlenie zegarów, biały FIS)

Rekomendowane odpowiedzi

W sumie fajny temat. Okazało by się że gateway trzeba zmieniać nie tylko ze względu na navi ale też na liczniki. W sumie ja oba mody robiłem równocześnie więc nawet się nad tym nie zastanawiałem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marek bo gw z końcówką C nie ma komunikacji z białymi zegarami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wojtek ale kto by pomyślał że przez stary GW można nawet silnik zatrzeć. Oczywiście mając pecha.

Morał taki że jak wymieniać zegary to GW koniecznie minimum E.

Edytowane przez zarembaz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zbyszku to wiadome jest, ja tak zawsze robie i pózniej korekta bo inaczej nie zrobisz korekty licznika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli jak za niski GW to nie zapalają się piktogramy na LCD? Wszystkie, czy tylko od ciśnienia oleju?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czyli jak za niski GW to nie zapalają się piktogramy na LCD? Wszystkie, czy tylko od ciśnienia oleju?

 

Licznik normalnie chodzi, tyle że nie można się z nim połączyć, czyli szwankuje komunikacja po can. Może być taka sytuacja że nie wyświetli ci info np o braku oleju itp :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Licznik normalnie chodzi, tyle że nie można się z nim połączyć, czyli szwankuje komunikacja po can. Może być taka sytuacja że nie wyświetli ci info np o braku oleju itp

 

Dzięki za info, pytam z ciekawość bo mam flshowany gw na L, normalnie łącze się z licznikiem tylko ze mam wrażenie jakby trochę dłużej sczytywał dane przy połączeniu vcds w porównaniu do innych sterowników w aucie. dodam jeszcze ze piktogramy klocków hamulcowych i poziomu oleju działają, a nie miałem jeszcze "przyjemności" doświadczyć kontrolki ciśnienia oleju, nawet przy długim kręceniu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzięki za info, pytam z ciekawość bo mam flshowany gw na L, normalnie łącze się z licznikiem tylko ze mam wrażenie jakby trochę dłużej sczytywał dane przy połączeniu vcds w porównaniu do innych sterowników w aucie. dodam jeszcze ze piktogramy klocków hamulcowych i poziomu oleju działają, a nie miałem jeszcze "przyjemności" doświadczyć kontrolki ciśnienia oleju, nawet przy długim kręceniu

 

z jakiego masz flaszowany na jaki, nie życzę nikomu kontrolki oleju :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba jednak za te 150 PLN bo tyle kosztuje odpowiedni gateway poświęciłbym się i zainwestował dla świętego spokoju :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ja tez zmieniłem licznik na nowszy przekładajac piny i nawet wszystko działa tylko nie moge zrobic korety km

czy ktos spotkał sie z takim problemem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam ja tez zmieniłem licznik na nowszy przekładajac piny i nawet wszystko działa tylko nie moge zrobic korety km

czy ktos spotkał sie z takim problemem

zdarza się , są wersje ze nawet najlepsze sprzęty nie zrobią. cos to podjedz do Dębego w weekend bo bede, to się looknie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To fajnie bo mam sporo pytan a gdzie pojechac do tego dedego ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
z jakiego masz flaszowany na jaki, nie życzę nikomu kontrolki oleju

 

Nie pamiętam dokładnie, ale wydaje mi się że z wersji E na L z tego co tam zaglądałem delikatnie pod naklejkę z literką L.

Taki kupiłem od gościa z forum jak jeszcze działała giełda:) RNS na nim działa bez problemu.

 

 

Mała aktualizacja.

Dylemat rozwiązany. Odpiąłem czujnik ciśnienia oleju na chwile i kontrolka się zapaliła po jakiś 10 może 15 sekundach po odpaleniu, tak więc działa:) Pozdrawiam i dziękuje za zainteresowanie.

Edytowane przez jarsyb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to bardzo szybko załapał, jadąc 180 km/h autobaną te 15s bez smarowania jest destrukcyjne dla silnika (chodzi mi o reakcje na spadek ciśnienia oleju w wyniku uszkodzenia pompy olejowej)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to jest 1.9 tym się jeździ wolniej:)

a sprawdź u siebie ile mu zajmie zanim się zaświeci. odpal i na swoich obrotach niech pochodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie pytanko dla znawców ostatnio zapaliła mi się na liczniku spręzynka swiec (turbo do czyszczenia) ale gongu nie było ,licznik 880C ,.

jak miałem czerwony to sygnalizacja dżwiękowa była

Czy to sprawa adaptacji licznika ale w ustawieniach nic nie znalazłem,gong działa sprawdzone vcds

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy wszystkie liczniki 3AA.... obsługują PLA ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy wszystkie liczniki 3AA.... obsługują PLA ??

 

Ale które PLA ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam nie napisałem chodziło mi o PLA 2.0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przepraszam nie napisałem chodziło mi o PLA 2.0

 

Nie , nie wszystkie 3AA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności