Skocz do zawartości
Bimbasz

[Instrukcja] – Zamiana licznika B6 na CC (białe podświetlenie zegarów, biały FIS)

Rekomendowane odpowiedzi

Przepraszam. Od 06xx. Ja mam w swoim 05xx i właśnie się nie da :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3AA920880M 

3AA920880N 

3C8920880Q 

3C8920880P

 

takie da się zrobić na 3D , wg rozpisek jakie mam , w/w posiadają SW  06xx 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 2.09.2018 o 20:12, Major napisał:

3AA920880M 

3AA920880N 

3C8920880Q 

3C8920880P

 

takie da się zrobić na 3D , wg rozpisek jakie mam , w/w posiadają SW  06xx 

Major a czy te liczniki pasują do alltrack`a? Czy wszystkie kontrolki będą działać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pasują zamiennie  Alltrack <-> Passat B6/B7


Stracisz na liczniku jedynie kontrolkę offroad ale i ja da się wlutować i włączyć

Edytowane przez Daku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, Daku napisał:

Pasują zamiennie  Alltrack <-> Passat B6/B7


Stracisz na liczniku jedynie kontrolkę offroad ale i ja da się wlutować i włączyć

ale tylko tarczka od Alltracka ma ten pikrogram 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć Panowie!

Orinetujecie się coś w temacie licznika 3C0 920 961A ?

 

Podpowiem, że jest to licznik biały, diesel, angol. Ale nic więcej o nim nie wiem. Próbowałem googlać to nie ma prawie żadnych informacji, a pob jego europejskim odpowiednikiem (861A) nie znajduję nic.

Pytam bo mam dwa takie liczniki i zastanawiam się czy przerabiać na EU czy zostawić jak są...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, Albercik napisał:

Cześć Panowie!

Orinetujecie się coś w temacie licznika 3C0 920 961A ?

 

Podpowiem, że jest to licznik biały, diesel, angol. Ale nic więcej o nim nie wiem. Próbowałem googlać to nie ma prawie żadnych informacji, a pob jego europejskim odpowiednikiem (861A) nie znajduję nic.

Pytam bo mam dwa takie liczniki i zastanawiam się czy przerabiać na EU czy zostawić jak są...

861

8xx- Europa  (9xx-UK/US)

x6x-brak MFA  (x7x-MFA, x8x-Premium Kolor)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to, że 8xx to eu to wiem ;) tylko w ogóle nie ma takiego licznika jak 861A.

Godzinę temu, Major napisał:

x6x-brak MFA

Wow. Nie wiedziałem, że w ogóle były białe liczniki bez MFA :oszit

 

To taki licznik:

5358d1cd49e48f006dcb24594cfa

7b27f390403bb13b615be878ea85

Edytowane przez Albercik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 861E i jest tam MFA - ale jest to podstawowa wersja z niewielką ilością informacji - spalanie, zasięg, prędkość itp. Na tym jego możliwości się kończą. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, a wyświetla coś poza komputerem? Mam na myśli radio, navi, telefon, ustawienia auta itd? Do mojego projektu - zakres wyświetlanych informacji typu spalanie itd jest mało istotny akurat.

 

P.S. A nie da się go sflashować na jakiś wyższy model?

P.S.2 Nie pamiętam gdzie (w liczniku czy w bordnetz'ie) ale gdzieś była opcja kodowania czy ma być "MFA Active". Może tutaj by coś pogrzebać?

Edytowane przez Albercik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie ma możliwości wyświetlania takich informacji - tak jak napisałem obsługuje tylko absolutne minimum i tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tam jest wyświetlacz numeryczny. MFA+ ma wyświetlacz typu "matrix" (normalne pixele).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aaa to mi rozjaśniliście :) 

 

Trochę szkoda, ale kupiłem dwa za 30 zł w sumie, więc nic straconego ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albercik jak cos chcialbym 1 odkupic xD szkoda mi białego z MFA jako dawce zeby postawic kolor gdy sie wszyacy wyparli ze sie nie da

20181024_142247.jpg

Screenshot_20181026-180951_Samsung Experience Home.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
41 minut temu, Daku napisał:

Albercik jak cos chcialbym 1 odkupic xD szkoda mi białego z MFA jako dawce zeby postawic kolor gdy sie wszyacy wyparli ze sie nie da

20181024_142247.jpg

 

sprawdzasz ile kg cyny wlejesz na procka ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Major napisał:

telewizor sobie  zflaszuj z czarnobiałego na  kolorowy 

albo  w Nokii 3310 odpal  Androida 

Major, czy proste pytanie jest dla Ciebie natychmiastowym wezwaniem do bycia złośliwym? Pytanie zadałem zanim się dowiedziałem, że zegar ma wyświetlacz segmentowy, a nie graficzny.

 

Godzinę temu, Daku napisał:

Albercik jak cos chcialbym 1 odkupic xD szkoda mi białego z MFA jako dawce zeby postawic kolor gdy sie wszyacy wyparli ze sie nie da

20181024_142247.jpg

Screenshot_20181026-180951_Samsung Experience Home.jpg

Spoko, możemy się dogadać, ale pytanie czy tam HW pociągnie wyższy soft. Bo o ile wymiana ekranu może się udać o tyle zmiana softu już niekoniecznie.

Ale jak już byś coś wymyślił - ja bym chętnie to moje 961 przerobił na zwykły biały ale z MFA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Major to też sprawdzam.

Cała płytka ma czarne pady lutownicze i prawie nic tego ruszyć nie chce, jedynie hotair lub masa cyny + topnik, który potem muszę wyczyścić.

 

Pola pod MCU były strasznie zniszczone, dopiero Hot-Air + lutownica + plecionka coś pomogły.

Na fotkach tego nie ma ale pokazuje temperature -1.5 do 6 st xD muszę gdzieś znaleźć tę małą zworę, obecnie leży jeszcze komunikacja CAN wgl jakieś niskie napięcia podaje, 0 danych na wyjściu jakby ramka nie spełniała wymogów nie ma zachowanego przedziału napięć CL > 0 v , CH <  5 v.

 

Sam układ odpowiadający za generowanie CAN mi się średnio podoba, przeszczepię z białego zegara i zobaczymy co z tego wyjdzie.

 

Na chwilę obecną jest więcej niż nic :D

 

@Albercik w zegarze 961 powinien być taki sam procesor jak w zwykłym z Maxidot'em patrz z MFA+ jednak procesor ma zaszyfrowany w sobie algorytm umożliwiający aktualizację w wąskim zakresie np.

Mając 3c0 920 970H zrobisz -> 3c0 920 871 T ( czyli zwykłą europę, zakładasz prawą tarczę z EU i śmigasz jak na normalnej europie Sprawdzone ;DD ).

Problem pojawia się przy próbie flashowania na wyższe wersje np w\w 3c0 920 871 T na np 3AA 920 870 C ( mający już polski itd ).

 

w oprogramowaniu 961 czy tam 861 nie będzie zmian aż tak dużych aby były one istotne.

 

Na upartego jakby się udało zmusić procesor do przyjęcia wsadu to owszem z tego X61 zrobisz X70 czyli MFA+ ale zmiana wyświetlacza cb czeka i tak

Edytowane przez Daku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Albercik napisał:

Major, czy proste pytanie jest dla Ciebie natychmiastowym wezwaniem do bycia złośliwym? Pytanie zadałem zanim się dowiedziałem, że zegar ma wyświetlacz segmentowy, a nie graficzny.

Spoko, możemy się dogadać, ale pytanie czy tam HW pociągnie wyższy soft. Bo o ile wymiana ekranu może się udać o tyle zmiana softu już niekoniecznie.

Ale jak już byś coś wymyślił - ja bym chętnie to moje 961 przerobił na zwykły biały ale z MFA.

ale co .... 

przecież szukanie w google nie boli 

 

dogadać - ale co , z kim , o czym ....

myślisz ze SW rozwiązuje  wszystko ?

o ile procek jest  ok, to masz jeszcze sterowanie LCD 

i w segmentowym masz driver  do LCD  segmentowego i lutowany LCD na  flexi 

a w  pełnym MFA masz  całkiem inne łączenie LCD  do płyty, sterowanie itp 

 

Pokazali film ze ktoś lutuje procka - ale w jakim celu ? skoro licznik jest kolorowy ?

Podłączenie LCD w  segmentowym,  w MFA i premium jest całkiem inne .

ktoś lutuje  premium - ale pytam po co -  skoro licznik był juz premium

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Major napisał:

przecież szukanie w google nie boli 

Szukałem tego licznika i serio - nic o nim nie ma.

 

3 minuty temu, Major napisał:

i w segmentowym masz driver  do LCD  segmentowego i lutowany LCD na  flexi

Chcesz powiedzieć, że taśma jest przylutowana do płyty?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności