Skocz do zawartości
mani

Olej do skrzyni biegów G052911A1/A2, norma VW 501.50

Rekomendowane odpowiedzi

 

zalałem u siebie taki olej Hochl.Getriebeoil GL4+ 75W90 4434 z LM I teraz jak jest zimno... nim cokolwiek złapie temperatury mam problem z II... Olej cienki??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no i dzięki wielkie jaka cena Fuchsa masz u siebie dostępny??

 

Hej, pod drugim linkiem wszystko jest podane, olej mamy na stanie więc zapraszam.

 

zalałem u siebie taki olej Hochl.Getriebeoil GL4+ 75W90 4434 z LM I teraz jak jest zimno... nim cokolwiek złapie temperatury mam problem z II... Olej cienki??

 

Twój opis wskazuje na źle dobrany olej do skrzyni, ale nieuniknione że masz już uszkodzony synchronizator. Najtańszym rozwiązaniem w chwili obecnej jest wymiana oleju.

 

Podaj dane auta + symbol skrzyni, a dobierzemy odpowiedni olej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Silnik AJM 2000 rok skrzynia 5 biegów DUK :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Silnik AJM 2000 rok skrzynia 5 biegów DUK :)

 

Witaj u Ciebie jak u kolegi powyżej, ten sam olej i te same parametry :)

Do Twojej skrzyni biegów producent zaleca olej w ilości 2,25litra

G 052 911 A2 taki: http://www.skrzynie.com.pl/vw-g-052-911-a2-pl.html

 

Ale możesz bez obaw zastosować olej FUCHS http://www.skrzynie.com.pl/vw-g-052-911-a2-zam-pl.html jako zamiennik. Sprzedajemy go- mówiąc żartobliwie, w hektolitrach :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Jeśli ktoś szuka m.in. normy G 052 182 / G052182

 

chciałem się pochwalić, że jako pierwsi w Polsce (i na razie jedyni) mamy od dziś w ofercie olej do skrzynek DSG - FUCHS TITAN DCTF - http://olejefuchs.pl/titan-dctf-olej-przekladniowy-do-dsg.html

Jak zwykle wysoka półka.

Edytowane przez BCS_SKRZYNIE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Straciłem pół roku na szukanie informacji o oleju do mojego tiptronika, fora, serwisy, ASO, ponieważ oryginalny olej jest dosyć drogi a nawet przy wymianie statycznej wchodzi go ok 6-7l szukałem zamiennika, ale po naprawdę wielu dyskusjach doszedłem do wniosku że nie ma sensu eksperymentowanie bo można sobie niezłe kuku zrobić, załatwiłem sobie rabat w ASO i kupiłem oryginał a nikt Ci nie zdradzi kto go produkuje. Nie ma problemu jak się robi remont skrzyni bo wtedy ze starego oleju nic tam nie zostaje i jeśli spełnia normy VW to jest ok, ale przy dolewkach i wymianie statycznej jest to bardzo istotne żeby to był dokładnie taki sam olej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BLUR myślę że chodzi Ci o olej o symbolu G060162 który w serwisie kosztuje ponad 200 zł za litr. Faktycznie na rynku nie ma zamienników i w tym przypadku nie ma co kombinować.

 

Działa to w ten sposób, że VW zamawia olej u producenta oleju. Dogaduje się z nim, że producent oleju nie wprowadzi do sprzedaży takiego oleju jako zamiennik, a do tego oficjalnie się nie przyzna, że produkuje ten olej. To polityka koncernów i chodzi o duże pieniądze.

 

Postaram się więcej na ten temat napisać w przeszłym tygodniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, dopiero zakupiłem passata 3bg i teraz jakoś biegi wchodzą z oporem... jaki olej do skrzyni najlepszy? moj silnik to AFV 96KW, SKRZYNIA FRK , poczytałęm troche na forum ale dalej nie wiem jaki najlepszy...i jakie normy są wymagane do skrzyni mojego auta...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak w tytule wątku, bezdyskusyjnie najlepszy olej będzie z ASO, ale trochę niestety kosztuje...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no tak w aso... ale lepiej jest dolać dowiedzmy litr w aso (ktorego może brakować) czy kupić samemu i wymienić cały, bez dolewania? no i jakbym chciał ominąć aso to jaki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no i jakbym chciał ominąć aso to jaki?

 

przeczytaj wątek , ładnie opisane jest co i jak :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczytałę i jeszcze jedno pytanie czy do mojego paska 1,9 6 biegow 96kw , silnik 1vf skrzynia frk lepiej fuchs 75w80 czy 75w90? A moze castrol? Jak castrol to jaki? Czy moge tylko dolac ubytek?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak czytałeś to wiesz , że najlepszy będzie odpowiedni fuchs. ładnie wyjaśnione jest dlaczego. Najlepiej wymienić cały olej. Do 6 chyba 2.4l wchodzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Poczytałę i jeszcze jedno pytanie czy do mojego paska 1,9 6 biegow 96kw , silnik 1vf skrzynia frk lepiej fuchs 75w80 czy 75w90? A moze castrol? Jak castrol to jaki? Czy moge tylko dolac ubytek?

 

Raptem kilka postów wyzej...

http://forum.vw-passat.pl/threads/81535-Olej-do-skrzyni-biegow-G052911A1-A2-norma-VW-501-50?p=1857985&viewfull=1#post1857985

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, jestem tu nowy więc prosze o wyrozumiałośc jak pisze nie tu gdzie trzeba.

Nabyłem passata B5.5 1.9 TDI AWX skrzynia 5 FHN z wyciekiem oleju z wybieraka skrzyni biegów, i tu moje pytanie do was:

Jaki i ile oleju wchodzi , gdzie znajdują sie korki wlewu oraz spustowy i w jakie kluczę będą mi potrzebne do tej operacji :-)

z góry dzięki i czekam z niecierpliwością na odpowiedz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Wymieniłem dziś olej skrzyni biegów i jest miodzio. Znacznie poprawiła się kultura pracy skrzyni, czyli teraz jest dużo ciszej oraz zniknęło mi zgrzytanie podczas wybierania biegu wstecznego podczas nagrzanego motoru .;)

Zalałem olej CASTROL SYNTRANS TRANSAXLE 75W90 który spełnia normę VW 501.50

Strzeliłem foto jak wygląda nowa oliwa a jak stara po przebiegu 274 tyś. km(albo i więcej lecz myślę iż nie był nigdy wymieniany)

1.jpg

22042013165.jpg

Edytowane przez Rufus110hp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowy olej z ASO ma właśnie taki żółty kolor ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakupiłem oryginalny olej z serwisu G 052 911 A2 , dolałem do stanu ok 0.4 l , dodam że przed dolewką biegi haczyły nie dało rady

wbic jedynki oraz wstecznego na zimnym silniku, na ciepłym było lepiej. Po dolaniu i przejechaniu ok 100 km skończył sie problem z biegami, skrzynia chodzi płynnie .

Polecali zamienniki oleju titan sintofluid sae 75w-80 jednak wolałem nie ryzykować .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności