Skocz do zawartości
Gość rt7570

Doradzcie jaki wybrać silnik do passata ?

Rekomendowane odpowiedzi

Ale maxX93 pisał o b3, a Ty na jego post odpowiedziałeś. Czytanie ze zrozumieniem się kłania
kolego co do czytania to sam się lepiej przyłóż temat jest o B4 i od początku o tym pisałem.Wyskakujesz z tekstami że w b4 1.6 100koni to rzadkość teraz mi wpierasz że o b3 pisałeś człowieku weź się zastanów sam o czym piszesz i pokaż mi silnik 72 konie w B4 bo piszesz że 101 to rzadkość i występował tylko w końcowej fazie produkcji.
Dawno takich bzdur nie czytałem

I nie pisz o tym silniku bo to naprawdę rzadkość w b4, występował tylko pod koniec produkcji.

Temat brzmi "jaki wybrać silnik" a Ty wyskoczyłeś z golfem 101km na passatowy, niepolecany silnik 1.6 72km

 

to twoje słowa.

 

---------- Post added at 21:23 ---------- Previous post was at 21:15 ----------

 

Witam!!

Mam okazję kupić Passata B4 1995r wersję Cl 2.0 115KM + lpg chciałbym się spytać jak się sprawuje taki silnik i czy warto kupować z tym silnikiem, poniewaz obecnie mam b3 1.8 90KM + lpg i jeździ bez zarzutu

B4 gośc chce kupić 28.12.2009r.

 

---------- Post added at 21:24 ---------- Previous post was at 21:23 ----------

 

Cześc jestem tu nowy,borykam sie z problemem kupna passata b4 z silnikem 1.6 i 1.8.Który z tych jednostek napedowych jest: mniej awaryjny, a zarazem oszczedny i bardziej żywotny. Pozdrawiam wszystkich. I proszę o poradę .
B4 nie B3 więc nie wiem Monter o czym piszesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wy się kłócicie czy doradzacie? Niech każdy się wypowie i tyle nie bądźcie dziećmi. To nikomu nie pomaga.

 

Mam pytanie. Mam okazję kupić Passat B4 96 rocznik z silnikiem 1.8. Ile pali benzynki a ile gazu? Czy ta jednostka jest dosyć wytrzymała? Ze względu że podtlenku eLPiGi nie posiada będę wstawiał. Nie jestem typem co wciskaj i zawsze pierwszy muszę być z pod świateł. Spokojna jazda, ale też nie zawali droga ;) już to szaleństwo mi minęło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to takie 1,8 90km Ci wystarczy.

Pali to w trasie 9 w mieście 10-11 gazu i wytrzymałe jest, także spoko.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie zupełnie inne, przeanalizuj temat
kolego Drogi.. oczywiscie ze sa podobne, wiele czesi blacharskich jak i wyposazenie wnetrza mozna przelozyc np: z golfa III do Vento i na odwrot, badz z II do Jetty...ale TO JEST TEMAT PODOBIENSTWA SAMOCHODOW... one sa tylko podobne z budowy ,wiec nie ma co do analizowania... Golfow nie ma w sedanie:) chyba ze jakies Vento z przodem od III/IV Golfo podobne;d

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Passata b3 z silnikim 1.8RP benzyna+LPG jestemz niego bardzo zadowolony ,benzyny niewiem ile pali bo nie jeżdże..ale gazu pali mi max 11ltr i to przy ostrzejszym traktowaniu,przy spokojnej jeżdzie schodze poniżej 10ltr,mam nakrecone prawie 300tys(tak jest na liczniku)z czego ja zrobiłem 70tys i nic sie z nim nie dzieje,tak więc ja osobiście polecam ten silnik...2.0 jest napewno bardziej dynamiczny i elastyczny ale mysle że do spokojnej jazdy wystarczy 1.8

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Golfow nie ma w sedanie

To dziwne bo skoro są kombiaki golfy to co tamte są transporterami a nie sedanami?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A z czego mają być podobne?

Może chodzi o dźwięk z tłumika :hyhy:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piszemy o silnikach a nie modelach aut, od 1.8 90 koni do 2.0 150 koni zużycie paliwa jest podobne. 9A palił mi średnio 11.5 lpg PB 10.8 ale za to w trasie 9A potrafił spalić 8.4 lpg a PB koło 9 i brak mocy czuć wyraźnie. Co do awaryjności to VW się nie psują :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kolego co do czytania to sam się lepiej przyłóż... Wyskakujesz z tekstami...człowieku weź się zastanów sam o czym piszesz

Ale żeś się spiął :)

nie wiem Monter o czym piszesz.

Gdybyś czytał ze zrozumieniem to byś wiedział ;) Dokładnie to o tym że MaxX odradzał silnik 1.6 72 konny, a Ty wyskoczyłeś że ten silnik ma 101 koni. Nie cytowałeś Pheona, tylko MaxXa. Koniec OT z mojej strony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy ja tu nie widze problemu do sporu poniewaz wybiera sie auto pomiedzy wytrzymalym i mniej kopytnym a autem z super kopytem. ciezko znalesc zloty srodek w samochodach 15-17letch. bo na zrowy rozsadek czego szukaja mlodzi ludzie kopyta malej pojemnosci i zeby nic nie palilo a nie czarujmy sie teraz passata mozna kupic za grosze i nie wiadomo kto przed nami w nim siedzial i taka jednostke z mala pojemnoscia a stosunkowo duza moca odrazdam;) jezeli chcesz zalu i super startu 2.8VR6 a jesli chcesz duzo pojezdzic i w miare ekonomicznie cala rodzine 1,8 to moje zdanie;) pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w swoim passku mam wlasnie silnik 1.6 101km, rocznik 96, i nie narzekam, chociaz zdaniem ojca ktory poprzednio jezdzil b3 1.8 90km b4ke z 1.6 przy wyprzedzaniu bardziej bujnac trzeba, ale moze to zasluga wiekszej masy auta i te 10km wiecej niewiele daje.

Silnik 1.6 czesciej wystepowal w golfach ale tez i np seatach cordobach i chyba tez w octavii I, i przez niektore gazety o uzywanych autach silnik ten byl w grupie polecane. Fakt jest tez taki ze ten silnik nie jest zbyt paliwozerny, i wg kompa na trasie potrafi pokazac 5,7l /100km, co prawda w to co komp pokazuje nie warto wierzyc ale okolo 6 litrow to zaden wyczyn dla tego silnika.

 

Myśle ze 2.0 bym nie pogardził ale ze scigac sie nie mam zamiaru to do normalnej jazdy 1.6 starczy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gdybyś czytał ze zrozumieniem to byś wiedział Dokładnie to o tym że MaxX odradzał silnik 1.6 72 konny, a Ty wyskoczyłeś że ten silnik ma 101 koni. Nie cytowałeś Pheona, tylko MaxXa. Koniec OT z mojej strony

ja doradzałem gościowi silnik do Passata B4 a nie do B3 bo pytał o B4 czytaj cały temat poucz się o silnikach jakie były i wypowiadaj się na temat więcej nie pisze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cytat:Napisał grześB3

Golfow nie ma w sedanie

 

To dziwne bo skoro są kombiaki golfy to co tamte są transporterami a nie sedanami?

no Model Vw,Golf, Posiada bude chathback,cabrio,oraz Kombi...ale nie sedana? a jesli skoro sie upierasz to prosze,Pokaz mi Vw GOLFA w SEDANIE
Cytat:Napisał grześB3

one sa tylko podobne z budowy

 

A z czego mają być podobne?

podobienstwo moze wynikac z wygladu, z rozmiaru,a takze z konstrukcji(ilosc pasujacych do siebie czesci z 2 roznych modeli aut;) ) wiec nie rozumiem Twojej odpowiedzi.Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czepialski jak kobieta w ciąży...

Dla Ciebie

chathback
a ja mówie na to sedan.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość wampirek88b4

posiadam zwykła 2.0 115 koni i nie narzekam mam problem jedynie ze sprzegłem i wlasnie czy nie wie ktos czy podejdzie sprzeglo z passata b3 136 koni do mojej dwulitrówki i czy ktos sie orietuje kiedy jest jakis zlot passata i jak sie zapisac do jakiegos fanclubu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jesteś już w "fanclubie" - odwiedź teraz dział spotów regionalnych i się z kolegami spotkaj. O zlocie ogólnopolskim jeszcze nic nie wiadomo w tym roku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czepialski jak kobieta w ciąży...

Dla Ciebie

Cytat:Napisał grześB3

chathback

 

a ja mówie na to sedan.

wytarczy odpowiednia weryfikacja swych wypowiedzi ,i troche pokory ;) ja jestem jak baba? lecz to nie ja , jak KOBIETA,myle chatchbag'a z sedanem:) Pozdrawiam i proponuje zakonczyc dalsze OT .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam silnik 2.0 115 koni i na żaden inny bym nie wymienił ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności