Skocz do zawartości
marek29

Zmiana zegarów 919 na 920 CAN Działa!

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam komputer 038 906 018 BM. W środku jest ten dodatkowy procesor. Komputer podłączałem do mojego B5 i normalnie wszystko działa. Prawdopodobnie jest to komputer od golfa lub bory. Czy mój pasek będzie na nim śmigał poprawnie i czy komp ma napewno szyne CAN??? Mam tez dostęp do licznika z fis od passata 2.8 4motion. Czy po przekodowaniu licznika będzie on działał poprawnie w moim dieslu???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mam takie pytanie z innej beczki... mając sterownik z CAN 038 906 018 GA będzie można też założyć kierownicę z multifunkcją z FL?
nie moduł komfortu musiał byś wymienić.

 

a że się tak zapytam, co ma piernik do wiatraka ?

 

 

 

 

Angest licznik będzie działał, pytanie czy będziesz zmieniał tarcze i wsad na te z diesla czy zostawisz jak jest ?

Benzyna nie ma kontrolki świec żarowych, fizycznie w liczniku powinna być i po zmianie wsadu może zadziałać.

Fizycznie licznik będzie pracował

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostałem licznik od FL. Wszystko pięknie śmiga. Nie mam tylko temperatury z klimatronika i świecą mi się poduszki. Mam też komunikat o stanie oleju. Sterownik poduszek mam napewno bez CAN bo ktoś już wymienił - została nawet wtyczka ze sterownika z CAN (zaznacze, że pasek miał wcześniej silnik 2.5 tdi i ma instalacje CAN). Niestety nie wiem czy mój sterownik od klimatronika ma CAN. Sterownik ma symbol 3B1 907 044 B.

Tak wogóle to VAG nie czyta mi nic po szynie CAN tylko po k-line. Czy taak ma być???

 

 

 

Podmieniłem sterownik poduszek powietrznych wg opisu i kontrolka gaśnie:))

Edytowane przez Angest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegary z Pb pasują (nie ważne jaka wersja).

Zmieniamy wsad i tarczę obrotomierza i gada.

Ps.Sam mam z pb (bo tanio kupiłem).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam marek29 poradziłem sobie (troche to trwało ;) )z kontrolką otwartych drzwi tzn rozebrałem na nowo zegary i okazało sie ze dioda była spalona i "przepuszczała" nawet po odpięciu pinu 21 w kostce nadal świeciła kontrolka. Teraz po wymianie diody wszystko ładnie śmiga . A jest możliwość żeby pokazywało otwarcie wszystkich drzwi bez wymiany modułu komfortu :) ?

Edytowane przez mcaris

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Maskę, klapę, drzwi kierowcy więcej nie uzyskasz.

Ja mam 3D więc trochę to boli, ale udalo się dostać komfort z dwoma scyzorykami w dobrej cenie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie uzyskam ?? klapę ze otwarta to mi pokazuje może poprowadzić kabelki od reszty drzwi :) ? Moduł to nie takie pstryk bo jeszcze silniczki do szyb bo w 1co idzie już po can a u mnie jest 1j0 więc troszke kaski trzeba by był wydać :). Jeszcze jeden malutki problem mam mianowicie po przekręceniu stacyjki od razu zapala mi sie cała szafa nie ważne czy zapalam światła czy nie wystarczy ze przekręce zapłon i podświetla próbowałem zmienić w epromie wartość od 0 do 9 ale nic nie pomaga świeci jak świeciło :)

 

EDIT: i załatwione podświetlani wskazówek w liczniku działa w leonie w niebieskiej kostce trzeba przepiąć pin 15 na 20 i śmiga :)

Edytowane przez mcaris

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prowadź, tylko dokąd ?

Starsze liczniki nie miały bryły samochodu, jedynie sygnalizowały drzwi kierowcy, jakimś cudem komfort śle info o masce (choć teraz i tak mam walnięty mikrostyk) bo klapę to musiałem dołożyć kabel pomiędzy komfort a licznik i też pokazuje.

Licznik nie ma tylu wejść na każde drzwi. Przypuszczam że można by wystrugać jakiś adapter do liczników immo3 i komfortu 1J0 ale ja tego nie będę robił.

Starsze silniczki też mają can, nie tylko 1C0 a przerobić instalacje pod 1C0 to pikuś. Koszt zależy od złomiarza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobre pytanie dokąd :) jedyna opcja do aut z "nie pełnym" can to zegary od audi bo tam sygnał drzwi nie idzie po can i pod pin 1 w zielonej podpina sie resztę drzwi, ale z nimi jest problem bo jest troche inny układ niektórych pinów. Wiem ze z przerobieniem nie było by problemu jest przecież forum :) najpierw musiał bym kupić moduł i sprawdzić czy silniczki pójdą a w tedy to już z górki :). Tylko nie wiem który brać obecnie mam 1j0 959 799AH

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 1C0...B bo jest tego multum i podobno 3 przyciskowe scyz obsługuje. Na razie mam na dwa.

Po za tym są jeszcze jakieś na 3 wtyczki ale co tam można uruchomić to nie wiem i nie znalazłem.

Jeszcze silniczki dokupić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam mam problem ponieważ, nie mogę zmienić kodowania w liczniku, gdy wpisuje kodowanie takie jak w starym liczniku i klikam ok, to i tak pozostaje takie jak było, czego może to być wina licznik już włożony do samochodu immo zaprogramowane. samochód odpala ale cały czas wywala o sensorze olej i o klockach kontrolka się świeci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam spróbuj zmienić eprom licznika na inny i powinno pomóc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wgrałem inny zmieniłem jedynie 041135 tej 5 nie mogę zmienić na żadną inną w starym 919liczniku miałem 04140 co może być nie tak może da radę wgrać wsad od innego licznika z innym numerem ???? czy da radę zmienić to w wsadzie w edytorze ??? bo cały czas wywala o tem czujniku oleju, dodam że jeszcze nie podpiąłem 2 przewodów od can ecu-licznik bo mam jeszcze stary sterownik 018P ale to chyba nie tego wina ???

Edytowane przez lukpc1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jaki wstawiłeś licznik ? podaj nr . Mi po zmianie eprom pomogło

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

licznik mam 3b0 920 825A wgrywałem wsady 825 i nic ustawiłem kodowanie na 04105 tak jak miał "marek29" ale jak odpalam nadal wywala błąd związany z tym czujnikiem, czekam na sterownik 018GA może to wina tego, że nie jest podpięty can licznik ecu??? a jak poradziłeś sobie z temperaturą na fisie zmieniałeś panel climatronic?????? czy tylko łączyłeś kabelki, tak jak w tym temacie post 950 http://forum.vw-passat.pl/threads/52106-Wymiana-licznika-bez-FIS-na-FIS-passat-3B-i-3BG/page48

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

musisz połączyć kabelki tak jak jest opisane w tym temacie i zmienić panel climatronika z takim numerem 3B1 907 044 J

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam licznik 920 825 alee wsad mam 920 826a i tam spokojnie można zmienić ostatnią cyfre :) Miałem podobny problem co Ty ponieważ nie mam czujnika w "misce"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podrzucisz mi ten wsad ???? i twoje kodowanie ???? byłbym wdzięczny:) [email protected]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszło na email :) i daj znać czy śmiga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc tak Sterownik przyszedł, wszystko śmiga jak powinno, przynajmniej na razie nic złego nie zaobserwowałem, Zdziwiłem się do jednej rzeczy a mianowicie, temperatura na fisie, na początku jej nie było, lecz gdy dolutowałem elementy do brzęczyka 2 rezystory i diodę, zmieniłem w wsadzie wartość z 08 na 01, nagle pojawiła się temepraturka, pokazuje tak jak na climatroniku. Być może dla tego że wcześniej miałem komputer MFA, który pokazywał temperaturę w okienku z godziną, Teraz tylko sterownik na moda i można śmigać. Dziękuję za pomoc forumowiczom, Jeśli jest ktoś z okolic kto szykuje się na zmianę licznika, chętnie pomogę w miarę moich możliwości. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności