Skocz do zawartości
marek29

Zmiana zegarów 919 na 920 CAN Działa!

Rekomendowane odpowiedzi

Jeszcze bedziesz musial ogarnąć temat z czujnikiem temperatury, bo zegary poliftowe biorą info o temp. wyswietlanej na fisie z sterownika klimatronika ale na forum znajdziesz odpowiednie info na ten temat, jak nie znajdziesz to daj znac, podesle ci odp schemacik ;) Pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie ja już mam mętlik w głowie. Może ktoś mi powiedzieć czy do passata 3B 2000 rok, licznik 1/2 Fis podejdzie bez żadnych kombinacji licznik z passka po lifcie, 1/2 Fis, nr 3B0920829A ?

Chodzi mi o to, czy dotyczy mnie zmiana manetki, zmiana jakiegoś wsadu i czy immo będzie szaleć?

Może i odpowiedzi są na forum ale w tym gąszczu cięzko już znaleść prostą odpowiedź...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak będzie działać oczywiście jak jest sprawny (żart) .Jeśli masz komp. to bedzie śmigać immo po zbawie z kablem też pójdzie oczywiście mowa o tym że w starym masz CAN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba w paskach z silnikami PD jest już CAN. A wchodzi w grę zmiana manetki czy będzie śmigać ze starą?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ze starą bedzie działać .Po zegarch starych dojdziesz czy jest can 3b0920...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam zegary pod liftowe podejda ?? DSC_0630.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie mam zegary pod liftowe podejda ?? [ATTACH=CONFIG]98931[/ATTACH]

 

Po wymianie sterownika silnika tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam licznik z zielonym podświetleniem z MFA i chciałbym go wymienić żeby miał niebieskie podświetlenie fajnie by było zeby nawet z pół Fisem. Tylko jaki wybrać?

Jaki byście doradzili?? jakiego mam szukać?

 

Oznaczenia mam takie:

 

VDO 110.008.776/005

3BO 919 880 D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takiego, który ma w numerze 919 a nie 920. Cały temat jest o tym, nie chce się czytać?...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no jakoś tak wyszło:P ale dzieki za info:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam jak by u mnie wyglądała wymiana licznika. Pierwsza fota to komp a druga to licznik tylko taką nalepkę mam na liczniku :doh

DSC_0175.jpg

DSC_0176.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pierwsza fota to komp a druga to licznik tylko taką nalepkę mam na liczniku

Szukaj licznika xxx 919 xxx jeśli nie chcesz wymieniać sterownika silnika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki jak znajdę to będą następne pytania :papa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie pomóżcie:padaka mam paska z poczatków produkcji 1997 roku 1.9tdi 110 zakupilem zegary xxx920xxx manetka podłączona piny zczytane, i kompa mam bez can takiego jak kolega skorpionpl no i musze go wymienic na kompa z can ale te z can maja calkiem inne wtyczki bo w moim jest jedna szeroka wa w tych z can sa dwie czy wymiana wiązki silnika złatwi sprawe? na co patrzec przy kupnie? jesli napiałem posta nie tu gdzie trzeba to przepraszam ale to moj pierwszy na forum:padaka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czytać też się nie chce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś mi łopatologicznie wytłumaczyć jak zaadoptować nowy komputer(sterownik) w passacie b5 przed liftem, immo2, albo rozszyfrować tą instrukcje

dopasowanie B5 (1).jpg

czy tu wystarczy tylko wejść w VAGa, licznik 17-> dopasowanie 10--->kanał 00 i przy następnym wlaczeniu zapl;onu wszystko sie sxamo dostosuje??

Proszę o pomoc, wlasnie przymierzam sie na wstawienie zegarów z fisem a nie mam cana i mam juz upatrzony sterownik...018GA

dopasowanie B5.jpg

Edytowane przez dyczek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Tu masz procedurę z immo 2 http://www.ross-tech.com/vag-com/cars/Immo2-cluster-swapping, nie zapomnij o kluczykach :) .

2. Z tego co wiem, łatwo dostępny pełen FIS ma immo 3, aby zagrało to sterownik też musi być z immo 3

3. Immo 2 posiadały liczniki 1/2 FIS z serii 3B0 920 822

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowe ECU ...018GA założone i zaadoptowane poszło bardzo łatwo, na starym liczniku silniczek odpala normalnie, złożyłem nowy licznik z 1/2 FIS i manetkę, nie było trudno tylko trochę rozkręcania, kable pociągnięte wszystko sparwdzone OK,...ale jest jeden PROBLEM!! :)

Kontrolka Immo wiadomo miga, trzeba dopasować kluczyki, tylko niech mi ktoś powie czy PIN do immo da się wyciągnąć tylko VAG Tacho??...I czemu zaczęła mi migać kontrolka świec żarowych??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pin do immo wyciągnie tez K+Can commander 1.4, a sprężynka zaczyna migać bo blokuje się sterownik silnika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I tak zrobiłem sciagnąłem Vag Comandera i mam PIN. Autko Odpala, Spręzynka przestala też migac. Ciesze sie nowymi zegarami. Tylko poducha mi sie caly czas pali ale czytalem ze wystarczy CAN Gateway przekodowac i wsysztko gra., błedy kasowałem to sie znowu pojawiały. Pozdrwiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności