Skocz do zawartości
marek29

Zmiana zegarów 919 na 920 CAN Działa!

Rekomendowane odpowiedzi

Więc tak Sterownik przyszedł, wszystko śmiga jak powinno, przynajmniej na razie nic złego nie zaobserwowałem, Zdziwiłem się do jednej rzeczy a mianowicie, temperatura na fisie, na początku jej nie było, lecz gdy dolutowałem elementy do brzęczyka 2 rezystory i diodę, zmieniłem w wsadzie wartość z 08 na 01, nagle pojawiła się temepraturka, pokazuje tak jak na climatroniku. Być może dla tego że wcześniej miałem komputer MFA, który pokazywał temperaturę w okienku z godziną, Teraz tylko sterownik na moda i można śmigać. Dziękuję za pomoc forumowiczom, Jeśli jest ktoś z okolic kto szykuje się na zmianę licznika, chętnie pomogę w miarę moich możliwości. Pozdrawiam

 

Miło mi że "zagadało" ,a jeszcze bardziej że o tym napisałeś...

Bo do końca nie wiem (oprócz tel. i PM) komu przeróbka się powiodła.

Bo w tym temacie mało Kto co pisze....

 

Pozdrówki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Miło mi że "zagadało" ,a jeszcze bardziej że o tym napisałeś...

Bo do końca nie wiem (oprócz tel. i PM) komu przeróbka się powiodła.

Bo w tym temacie mało Kto co pisze....

 

Pozdrówki

 

Hej. Moje auto jest po (1/2 FIS) jakiś juz czas, zamienilem kable przy klimatroniku, ale samego panela jeszcze nie zmieniłem. Tak samo z airbagiem, brak czasu i większość roku za granica. A teraz auto sie swapuje na awx/avf + hck + gtb2260vk.

 

Marek, pisałes coś kiedyś o 012, mogę zapytać na czym stanęło??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos z Was sie orietuje czy w pasku z mini-Can z 2000r ze zmienionym juz licznikiem po lifcie trzeba bedzie wlutowac brakujace elementy aby dzialala kontrolka otwartych drzwi i sygnal wlaczonych swiatel?? Czy moze tylko wystarczy edycja eepromu??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy ktos z Was sie orietuje czy w pasku z mini-Can z 2000r ze zmienionym juz licznikiem po lifcie trzeba bedzie wlutowac brakujace elementy aby dzialala kontrolka otwartych drzwi i sygnal wlaczonych swiatel?? Czy moze tylko wystarczy edycja eepromu??

 

Trzeba wlutowywać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy ktos z Was sie orietuje czy w pasku z mini-Can z 2000r ze zmienionym juz licznikiem po lifcie trzeba bedzie wlutowac brakujace elementy aby dzialala kontrolka otwartych drzwi i sygnal wlaczonych swiatel?? Czy moze tylko wystarczy edycja eepromu??

Kolego..Zobacz "interfejsem" jaki masz komfort. 1J0.... musisz lutować. 1C0.... masz komfort z CAN.

Jak nie masz interfejsu sprawdź kluczyk.433mhz bez CAN ,434mhz z CAN.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kolego..Zobacz "interfejsem" jaki masz komfort. 1J0.... musisz lutować. 1C0.... masz komfort z CAN.

Jak nie masz interfejsu sprawdź kluczyk.433mhz bez CAN ,434mhz z CAN.

 

No i niestety musialem cała szafe wyciagnac i lutowac:( ale bylo warto:) wreszcie dziala dzwiek wlaczonych swiatel :) Zona mam nadzieje nie rozladuje po raz kolejny aku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zona mam nadzieje nie rozladuje po raz kolejny aku.

Witam.

Ale jak? :)

Przecież na postojowych nawet w zimie po nocy odpala :bleble

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam.

Ale jak? :)

Przecież na postojowych nawet w zimie po nocy odpala :bleble

 

marek29 ale 3 dni to zaden nie wytrzyma :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam mam pytanie mam w swoim pasaku 1998 rok afn automat 1.9 tdi licznik 3B0 919 881 P nieuczciwy sprzedawca z alledrogo wysłał mi poza allegro licznik 3B0 920 800 F czy mogę go podmienić jakoś na ten licznik czy nie ma szans żadnych? wyglądają tak samo.

w jaki sposób da się to zrobić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam mam pytanie mam w swoim pasaku 1998 rok afn automat 1.9 tdi licznik 3B0 919 881 P nieuczciwy sprzedawca z alledrogo wysłał mi poza allegro licznik 3B0 920 800 F czy mogę go podmienić jakoś na ten licznik czy nie ma szans żadnych? wyglądają tak samo.

w jaki sposób da się to zrobić?

Szanse są wszystko masz opisane w tym temacie.Tylko czy to ci się opłaci,nie dość że dojdzie ci koszt komputera silnika,to jeszcze wymieniasz swój licznik z MFA na goły licznik.

Edytowane przez riccardoa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam mam pytanie mam w swoim pasaku 1998 rok afn automat 1.9 tdi licznik 3B0 919 881 P jak kupie licznik z anglika z oznaczeniam3B0 919 XXX X

 

I PRZELATUJE KOSTKĘ EPPROM I ZIMNIE TARCZE CZY BĘDZIE OKI

Edytowane przez grbrandys

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego wszystko opisałem od początku:

 

Zmieniałem licznik z 3B0 919 881 P na 3b1 919 930 d z angola. Wgrałem wsad z mojego starego licznika 3B0 919 881 P 3B0 919 880 P.rar ale po włączeniu zapłonu zmiast(pod przebiegiem) km mam def? co można zrobić?

 

Kolega riccardoa poradził wgrać wsad z odpowiednika europejskiego,w tym przypadku 3b1919880D lub DX ale takiego wsadu nie mogę znaleź

 

miałem wsad 3B1919880___B5-KOMBIINSTR__VDO_V01__IMMO-IDENTNR__VWZ7Z0W1088205_______.rar

Załącznik 90162

tu wszystko jest oki def zniknął ale brak cyfr na wyświetlaczu automata.

teraz mam wsad 3B0 919 881 P(stary licznik) i tylko ten def mnie wkurza reszta jest oki.

 

 

i czy można poprawić jeden albo drugi wsad w kodzie HEX żeby wszystko grało. Czy ktoś to z forum potrafi zrobić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kolego wszystko opisałem od początku:

 

Zmieniałem licznik z 3B0 919 881 P na 3b1 919 930 d z angola. Wgrałem wsad z mojego starego licznika 3B0 919 881 P 3B0 919 880 P.rar ale po włączeniu zapłonu zmiast(pod przebiegiem) km mam def? co można zrobić?

 

Kolega riccardoa poradził wgrać wsad z odpowiednika europejskiego,w tym przypadku 3b1919880D lub DX ale takiego wsadu nie mogę znaleź

 

miałem wsad 3B1919880___B5-KOMBIINSTR__VDO_V01__IMMO-IDENTNR__VWZ7Z0W1088205_______.rar

Załącznik 90162

tu wszystko jest oki def zniknął ale brak cyfr na wyświetlaczu automata.

teraz mam wsad 3B0 919 881 P(stary licznik) i tylko ten def mnie wkurza reszta jest oki.

 

 

i czy można poprawić jeden albo drugi wsad w kodzie HEX żeby wszystko grało. Czy ktoś to z forum potrafi zrobić?

 

Nie wiem czy to nie za prosta podpowiedź, ale czy zmieniales kodowanie na działającym wsadzie na automat? Może jest manual we wsadzie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drodzy koledzy na tym wsadzie nie mam def wszytko już gra.Nie potrafię poprawić w kodzie hex by na wyświetlaczy od automatu wyświetlało co trzeba. Czy ktoś wie i gdzie co wklepać w hex:

 

moj wsad

 

poprawiony.rar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jakis czas temu zmienilem u siebie stare zegary 1/2 fis na 1/2 po faceliftingu ale niestety wpadly mi w łapy zegary od Superb1 Full Fis z bialym podswietleniem z konca produkcji(2007) i zastanawiam sie czy da rade je podlaczyc je z moja nawigacja MCD aby sie wyswietlaly komunikaty z radia . Moj passat jest z 2000r czyli posiada mini can fabrycznie. Ktos sie moze orietuje jak wyglada komunikacja radia i zegarami aby sie wyswietlaly komunikaty na full fis?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
aby sie wyswietlaly komunikaty na full fis?
trzy kabelki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
trzy kabelki

 

tylas mozesz mi jakos jasniej opisac?? bede wdzieczny :)

 

---------- Dodano o 21:52 ---------- Poprzednia wiadomość o 21:35 ----------

 

dodam ze te zegary od superb nie maja tej 20 pinowej wtyczki w zegarach :( tak samo jak zegary od b5fl 3B0920849. Czy ktos z Was wie jak tam jest rozwiazana komunikacja miedzy navi a zegarami? no i czy w moim pasku da to razem podpiac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
trzy kabelki

Jesteś pewien,że to zagada? Bez tunera?

---------- Dodano o 21:59 ---------- Poprzednia wiadomość o 21:55 ----------

 

zegary od Superb1 Full Fis z bialym podswietleniem z konca produkcji(2007)

Jaki numer mają te zegary?

Edytowane przez riccardoa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności