Skocz do zawartości
laki

Wymiana Gateway'a CAN

Rekomendowane odpowiedzi

Tylko to nie z passata a magotana

 

Nie do końca Marek - jest kolo w Chinach który flash.uje zarobkowo tysiące sterowników i ładuje na ebay ;) Niemiaszki też bluzgali ostro na cuda która te jego sterowniki wyprawiały ale ..... ,,ksiądz lubi Maryśkę a organista pierogi'' ;) po jednej 3dniowej zabawie - osobiście nigdy więcej ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robert tu się wszystko zgadzało środek z Q i po podłączeniu też 3C0907530Q a wiec kolo miał farta ps. nie każdemu psu na imie burek :hmm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wymieniłem gw na Q, podłaczam VCDS, a ten go w ogóle nie widzi, czyżby był uwalony?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Właśnie wymieniłem gw na Q, podłaczam VCDS, a ten go w ogóle nie widzi, czyżby był uwalony?

 

moze tak byc, ale ogole nic nie widzi, inne sterowniki widac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podłączyłem VCDS jest próba uruchomienia i nic, jakby go w ogóle tam nie było, resztę widzi

 

 

 

DSC_0023.jpg

 

DSC_0020.jpg

 

Jeszcze teraz nie mogę wyjąć tego padła

Edytowane przez TheStig

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak nie widzi to go nie ma (znaczy uwalony..)

ale na wszelki wypadek wypnij go i jeszcze raz podłącz.... cuda sie zdarzają... jeśli dalej nie będzie widział to jednak najprawdopodobniej uwalony...........

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak odpiąć niebieską wtyczkę od gw?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na zdjęcie to jest u góry wtyczki, z tego co pamiętam to trzeba pociągnąć do siebie, czyli na dół i wychodzi łatwo. Niestety nie mam możliwości edycji zdjęcia i nie mam jak zaznaczyć ale na zdjęciu dobrze widać.

 

Tu dobrze widać jak to mocowanie wygląda

gateway_wyciaganie_3_org.jpg

Edytowane przez tom-998

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja u sibie też nie mogłem wypiąć, naciskałem ciągnąłem itd, itd a nie wychodziła wtyczka... w końcu urwałem niebieski zatrzask, wtyczka wciśnięta w gniazdo, zatrzasku/zabezpieczenia brak, od pół roku jeżdże i nie wypada, wtyczka sama w sobie ciasna więc mam nadzieję, że nic się nie stanie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam . Mam pytanko co do gateway'a ale z B7 jest kilka modeli niektóre mają więcej niektóre mniej możliwości jak w tym od nas ( w B6 C,N ,Q , L ) . Czy wszystkie maja takie same możliwości ??

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę o odpowiedz, nie zadaję przypadkowego pytania nie czytając forum (ten temat przeczytałem już 3 razy od deski do deski). Piszecie że błędy i problemy dotyczą tylko oryginalnego sprzętu, a z tego co widzę moje radio posiada can-bus dekoder który pewnie służy do komunikacji z gatewayem http://www.erisin.com/erisin-es9401a-8-android-422-car-dvd-vw-passat-golf-touran-caddy-jetta-seat_p497.html. Jeżeli rzeczywiście trzeba wymienić gatewaya macie może jakieś namiary na aukcje lub informacje gdzie można go kupić ?. P.S. Logi zamiesiłem u góry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak czytałeś dokładnie to przynajmniej w 2-3 tematach wyraźnie jest napisane, że problem wersji gatewaya, wersji softu i sprzętu i rozładowywania akumulatora "NIE DOTYCZY" sprzętu niefirmowego....

chcesz to sobie wymieniaj G, to nie po jego stronie leży problem...

.....i zapomnij, że CAN BUS z twojego radia będzie się w pełni komunikował z G. Producenci bubli wstawiają ludziom takie bajki, a oni jak dzieci łykają jak łyżkę miodu.....

jak rozładowuje aku to szukaj problemu gdzie indziej, zacznij od pomiaru poboru prądu prze odbiorniki po wyłączeniu zapłonu (taki temat też jest na forum..)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A widzisz kolego w tych logach nawigacje.

 

jak czytałeś dokładnie to przynajmniej w 2-3 tematach wyraźnie jest napisane, że problem wersji gatewaya, wersji softu i sprzętu i rozładowywania akumulatora "NIE DOTYCZY" sprzętu niefirmowego....

chcesz to sobie wymieniaj G, to nie po jego stronie leży problem...

.....i zapomnij, że CAN BUS z twojego radia będzie się w pełni komunikował z G. Producenci bubli wstawiają ludziom takie bajki, a oni jak dzieci łykają jak łyżkę miodu.....

jak rozładowuje aku to szukaj problemu gdzie indziej, zacznij od pomiaru poboru prądu prze odbiorniki po wyłączeniu zapłonu (taki temat też jest na forum..)

 

 

Czytając takie fora najbardziej wkurzają mnie takie nic nie wnoszące odpowiedzi, parę lat temu jak miałem inne auto wszyscy starali się odpowiedzieć a tutaj byle ,,dowalić''. Dzięki chłopaki za odpowiedz ale odpowiedź uzyskałem na zagranicznym forum, podobno wystarczy rozpiąć wtyczkę widoczną na zdjęciu i wszystko działa. 9401.jpg

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czytając takie fora najbardziej wkurzają mnie takie nic nie wnoszące odpowiedzi, parę lat temu jak miałem inne auto wszyscy starali się odpowiedzieć a tutaj byle ,,dowalić''. Dzięki chłopaki za odpowiedz ale odpowiedź uzyskałem na zagranicznym forum, podobno wystarczy rozpiąć wtyczkę widoczną na zdjęciu i wszystko działa. [ATTACH=CONFIG]126290[/ATTACH]

 

Pozdrawiam

 

Dokładnie działa po Canie ale to zależy od :

 

A. czy ma pojedyńczego Cana wtedy tylko multukiera działa ( mam takiego właśnie)

 

B) czy podwójnego wtedy działa OPS wyświetlanie stacji na Fisie i cała reszta

 

C) są też bez Cana wtedy to już bida

 

ps. odpowie ktoś na moje pytanie o Geta z b7 ??

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

ps. odpowie ktoś na moje pytanie o Geta z b7 ??

 

Pozdrawiam

 

AN, Q na 100% high natomiast L raczej tak, coś tak pamiętam, że Bimbasz ma w swoim wypasionym Czarnym. Natomiast MKE to loteria nie ma możliwości poznać po nalepce, po prostu jest albo nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli jakiego nr konkretnie najlepiej szukać z Getów do B7 żeby potem znowu nie zmieniać na wyższy ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czyli jakiego nr konkretnie najlepiej szukać z Getów do B7 żeby potem znowu nie zmieniać na wyższy ??

 

Bez znaczenia byle high, problem jest z komunikatami o przerwie kawowej bo to nie jest nigdzie napisane na nalepce, no i licznik musi obsługiwać MKE.

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Czytając takie fora najbardziej wkurzają mnie takie nic nie wnoszące odpowiedzi, parę lat temu jak miałem inne auto wszyscy starali się odpowiedzieć a tutaj byle ,,dowalić''. Dzięki chłopaki za odpowiedz ale odpowiedź uzyskałem na zagranicznym forum, podobno wystarczy rozpiąć wtyczkę widoczną na zdjęciu i wszystko działa. [ATTACH=CONFIG]126290[/ATTACH]

 

Pozdrawiam

 

No chyba ci jednak dobrze dowalił bo to nie wina gatewaya.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj wymieniłem Can Gateway z wersji A na wersję M, wszystko zakodowane zero błędów, przed wymianą pobór prądu wynosił 0,22 A po wymianie to samo 0,22 A, także uważam że wersja M do samochodu B6 z rocznika 05 bezproblemowo podejdzie :)

Edytowane przez SZYLO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No Szylo to zabłysnąłeś tą informacją.

Dla informacji powiem ze gateway z B7 bez problemu dziala w passacie z 2005 roku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No Szylo to zabłysnąłeś tą informacją.

Dla informacji powiem ze gateway z B7 bez problemu dziala w passacie z 2005 roku

 

Marcin nie rozpędziłeś się za bardzo, bez wymiany komfortu wywala błąd kolumny kierwnicy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności