Skocz do zawartości
laki

Wymiana Gateway'a CAN

Rekomendowane odpowiedzi

jak za schowkiem pasażera to tylko przekaźnik w komforcie, wyjmij schowek to zobaczysz moduł komfortu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobnie pykający przekaźnik to w komforcie i aku padał sprawdź kodowanie komfortu ja miałem nie wiedzieć czemu zakodowany szybę dach profilaktycznie wykodowalem syrene alarmu i jest ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Po wymianie gateway na 7n0 zauważyłem dziwna sytuacje, mianowicie przy zamykaniu nie sygnalizuje kierunkowskazami . Jak założyłem straty gafę waj było ok.

Co może być tego przyczyna ?

Edytowane przez wilczek__85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cześć. Po wymianie gateway na 7n0 zauważyłem dziwna sytuacje, mianowicie przy zamykaniu nie sygnalizuje kierunkowskazami . Jak założyłem straty gafę waj było ok.

Co może być tego przyczyna ?

A masz komfort 3AA? Jeżeli nie to już znasz przyczynę, miałem tak samo, po wymianie komfortu juz wszystko działa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma komfort 3aa ale nie napisał jaki gw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gateway mam z końcówka AN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gateway mam z końcówka AN

A masz BCM czy bordnetz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze Bordnetz. Jutro zaślubiny z bcm

Edytowane przez wilczek__85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymieniłem dziś komfort na 3AA i gateway na 7N0.... G

Mam kilka błędów. Między innymi GW cały czas pluje mi się o napęd 4x4 i pompę ABS. W aucie mam pompę 3C0....... AP z 2008 roku. Szukać nowej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To chyba źle zakodowany gw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra przedwczesny alarm. Przepraszam. Większość błędów spowodowana była wykończonym akumulatorem.

 

Z ciekawostek. Licznik 3AA920880A ma fabrycznie wlutowaną diodę DRL-i, ale funkcja jest nieaktywna :). Gateway 7N0....G ma asystenta "przerwa na kawę"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo ma albo ktoś wgrał przerwę na kawę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może bo GW z auta potestowego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki po zmianie gateway praktycznie wszystko jest ok. Kodowanie ok itp, ale w radiu wywala mi błąd numer 01317 (j285) czyli sterownik w zestawie wskaźników - brak sygnału/ brak komunikacji. zdarzyło wam sie coś takiego i wie może ktoś o co w tym chodzi. Z góry dzieki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brak komunikacji między licznikiem a radiem, jeżeli chcesz się tego pozbyć musiałbyś zmienić licznik na biały, ten błąd w niczym nie przeszkadza. Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oki dzieki może w przyszłości zmienię. Na razie wszystko działa tyle, że jest ten błąd, ale skoro mówisz że w niczym nie przeszkadza to luz. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

wymieniłem ostatnio moguł BT na premium 3C8035730C i gateway na L. Na razie mam czerwony pełny FIS ale będę montował zegary z białym jak mi dojdą wtyczki.

 

W każdym razie najpierw wymieniłem moduł BT i chyba było wszystko ok - nie rozładowywało aku, ale też odpalałem auto codziennie.

Następnie zmieniłem gatewaya z C na L, chwilę pojeździłem i zostawiłem auto na 2,5 dnia nie odpalane. Dziś przychodzę a aku kompletnie rozładowany - 2.4V. Pewnie jutro czeka mnie wycieczka po nowy.

 

Radio mam MFD2 DVD, a z tego co czytałem to problemy z rozładowywaniem występują gdy ma się zbyt nowe radio(RNS510) i zbyt stary gateway. Więc u mnie jest zupełnie odwrotnie...

 

Ma ktoś z Was jakiś pomysł gdzie może leżeć problem?

 

I jeszcze mam prośbę o wskazówki co do mierzenia poboru prądu. Chcę zmierzyć pobór prądu po zamknięciu auta z podpiętym radiem i z odpiętym.

 

Czy po zamknięciu auta muszę odczekać jakiś czas aż to radio się uśpi? Jak tak to ile czasu?

I czy wystarczy jak zamknę auto przez wyjmowany z pilota kluczyk? Czy z pilota muszę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytałem jeszcze, że ta dodatkowa klawiaturka do zestawu telefonicznego premium przy nowym Gateway powoduje, że zestaw BT nie usypia się i to rozładowuje akumulator. Masz taką?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O kurcze, no mam... Dzięki za tą informację, bo pewnie bym szybko nie wpadł na to żeby ją odłączyć do pomiarów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czytałem jeszcze, że ta dodatkowa klawiaturka do zestawu telefonicznego premium przy nowym Gateway powoduje, że zestaw BT nie usypia się i to rozładowuje akumulator. Masz taką?

Klawiaturka ze starym softem nie usypia rns510, nie słyszalem o mfd.

 

Wysłane z mojego GT-I9506 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności