Jump to content

atmosferyczny

 • Content Count

  578
 • Joined

 • Last visited

Seller statistics

 • 0
 • 0
 • 0

About atmosferyczny

 • Birthday 08/19/1973

Informacje osobiste

 • Imię
  Bartek
 • Płeć
  Mężczyzna
 • Miejscowość
  Wrocław

Samochód

 • Generacja
  B6
 • Silnik
  B6 2.0 TDI-PD 170KM (BMR) DSG
 • Rok produkcji
  2007

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. W sumie, to może być wina zaworu EGR - nie domyka i brakuje powietrza (za dużo spalin). Wyczyściłeś ale czy prawidłowo działa?
 2. Pierwszy wynika wyszukiwania dla P2711 podał mi: http://wiki.ross-tech.com/wiki/index.php/19143/P2711/010001
 3. Sam ten efekt, że po sprawdzeniu bagnetem poziomu oleju kontrolka gaśnie wynika z tego, że komputer interpretuje otwarcie klapy silnika, że olej został dolany i sprawdzenie poziomu jest dopiero po przejechaniu pewnej ilości kilometrów. Ale że się zapala pomimo prawidłowego poziomu, to już trzeba poszukać przyczyny.
 4. Szukam połączenia czujnika poziomowania reflektorów. Chodzi o połączenie, które łączy ramię czujnika z przednim zawieszeniem w B6. Występuje jako część zamienna tylko w komplecie z czujnikiem - komplet: 3C0 941 274A Sam czujnik: 1T0 907 503 A ja potrzebuję samo połączenie.
 5. Pompka elektryczna w zbiorniku podaje do filtra. Pompa tandemowa z filtra na pompowtryskiwacze. To, że pompa elektryczna wydaje z siebie dźwięk, jeszcze nie oznacza, że spełnia funkcję, do której została zaprojektowana ?
 6. Wymiana przedniej szyby Nie ma teraz żadnych rysek
 7. A czy tam gdzie z odmy uchodzi do dolotu - rozpiąć w tym miejscu i kompresor. Albo obok przepływki jest taki powrót od podciśnienia - może w tym miejscu...
 8. U mnie tak miałem, to winna była pompa - ta w zbiorniku paliwa - zupełnie nie pompowała. Wszystko opierało się na tej pompie tandemowej, która musiała sama zasysać paliwo aż od samego paliwa ale przy wyższym zapotrzebowaniu nie dawała po prostu rady. Po wymianie tej pompy w zbiorniku - wszytko jest już dobrze.
 9. Na Youtube ostatnio akurat natrafiłem na sposób na sprawdzanie dolotu. Jeden z nich polegał na podłączeniu ciśnienia z kompresora - ale to trzeba obejrzeć, żeby sobie czegoś nie popsuć przez głupotę ?
 10. Chwila, ale ta klapka ma sprężynę powrotną, więc ruszenie jej powoduje, że sprężyna obróci ją z powrotem do pozycji całkowicie otwartej. Położenie jej odczytywane jest przez komputer silnika cały czas, bo jest tam ścieżka oporowa, po której ślizga się styk, więc to napięcie pokazuje jej aktualne położenie. U mnie okazał się zawór EGR uszkodzony i przez to często nie "potrafił" się domknąć i takie efekty między innymi powodował jak opisałem we wcześniejszych postach.
 11. A ja opowiem mój przypadek, ale czytając ten wątek, znalazłem zdaje się coś, co nie tylko u mnie było. Czyli błąd był taki: 001025 - EGR System P0401 - 006 - Insufficient Flow - Intermittent Freeze Frame: Fault Status: 00000001 Fault Priority: 1 Fault Frequency: 1 Reset counter: 20 Mileage: 242607 km Time Indication: 0 Date: 2019.05.06 Time: 16:37:36 Freeze Frame: RPM: 1984 /min Torque: 64.0 Nm Speed: 101.0 km/h 84.63 % 95.55 % Mass Air / Rev.: 387.0 mg/str Mass Air / Rev.: 566.8 mg/str Czyli wskazanie na niedomknięcie zaworu EGR, bo przepływomierz pokazuje 387 a spodziewany 566. Mniejszy przepływ świeżego powietrza, bo bierze spaliny z otwartego zaworu recyrkulacji. Wyciągnąłem zawór EGR (w BMR jest sterowany elektrycznie) celem przeczyszczenia - wiadomo - standardowy ruch. Nie był jakoś szczególnie zawalony, pięknie przylegał grzybek na ten moment - świecące przylgnie. Więc dalej drążę temat - otworzyłem dekielek, dostałem się do przekładni zębatych - wszystkie zęby na swoim miejscu, rusza się, ale czasami, co któryś raz, zacina się ten mechanizm - coś jakby haczy w środku. Grzybek też nie działa prawidłowo - obracam koło zębate (pokonuję opór sprężyny) - grzybek podnosi się. Ale popuszczam - i już nie domyka zawór. Jest niesprawny - ten mechanizm w środku - ten, co zamienia ruch obrotowy na posuwisto zwrotny. Rozbieram dalej: odkręcam kolejne śrubki i wysuwam płytę z przekładnią. No i proszę: wyleciały zmielone łożyska kulkowe - takie małe te kuleczki po łożysku, he, he. Ale miazga tam była. Zamówiony zawór, w poniedziałek będę wkładał - usterka znaleziona. Może komuś się przyda w diagnozie.
 12. Może kończy się albo już się skończyła pompa paliwa w zbiorniku.
 13. Chodzi o klapę gaszącą? Całkiem możliwe Gdzie to będzie w blokach pomiarowych? Jak to zdiagnozować?
×
×
 • Create New...

Important Information

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Terms of Use oraz Privacy Policy