Skocz do zawartości
laki

Wymiana Gateway'a CAN

Rekomendowane odpowiedzi

To oczywiste ze wywala. Ale dziala. No i jak masz gateway z B7 to nie masz problemu z blokada kierownicy, bo nie dziala ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

słyszałem że E też jest ok . czy to prawda ?

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Też tak słyszałem ale niektórzy twierdzą że nie i teraz mam dylemat . mam autko model 2008 i chce zamienić radyjko rcd 300 na rcd 510

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
słyszałem że E też jest ok . czy to prawda ?

 

nie raz pisałem że na E działa wszystko, np kamera tył, RNS, kolorowy licznik, najnowszy klimatronik, elektryczna klapa, PDC z OPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, dzięki za wszystkie wpisy, przeczytałem wszystko od poczatku jak powstał ten post I troche zgłupiałem ))))

Wymieniać sterownik czy tylko soft w sterowniku. Piotr z Wawy wpisywał we wczesnych odpowiedziach ze mogę w ASO w wawie zmienić soft, niestety nie chca tego robić. Podpowiedźcie co zrobić, kupować nowy sterownik z końcówką Q bo L już nie mają czy wgrywać nowy soft do sterownika? Gdzie mogę to zrobić w Warszawie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A więc potrzebna jest głowica VAS5054( albo jej chinski klon). Można kupic na Ebayu albo Allegro ale są drogie, lepiej kupic bezposrednio tanio z chin http://www.aliexpress.com/wholesale?SearchText=vas+5054a&CatId=0&catId=

 

Potrzebny jest ODIS Engineering ,ja użyłem wersji 5.0.14 którą znajdziecie tutaj https://mega.co.nz/#F!mwUDQahZ!mZHrIAMwEdcaxPliukXVOQ (haslo "fantomel" )

 

tutaj jak go zaistalować ( mam go na win7 32bit)

 

Razem z tym programem macie cala baze softow do roznych sterownikow

 

Po odpaleniu programu klikacie na zielony trojkąt, program połączy sie z autem( mimo ze vas 5054 ma bluetooth do aktualizacji sterownikow potrzebne jest połaczenie kablem) , wyswietli sie lista sterowników w aucie , w menu po prawej wybieracie FLASHING następnie wybieracie nr 19(can gateway), klikamy LOAD SUBSYSTEMS , pokaże sie aktualna wersja softu w sterowniku, klikamy LOCAL FLASH FILES, wybieramy soft ktory chcemy wgrac (3C0907530B_0048) klikamy START FLASHING, potwierdzamy YES, czekamy (u mnie trwało to 2:20 minuty) wyskoczy kolejne okienko ,klikamy YES i wyswietli nam sie okienko z raportem koncowym.

 

Wszystko robicie na własną odpowiedzialność i radzę podłaczyć dodatkowe zasilanie do auta

Edytowane przez tomek_m

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja mam pytanko: Nie mozna tego robic na wlaczonym silniku. Wtedy caly czas byloby ladowanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy mozna to robic na odpalonym silniku ale podczas wgrywania softu do gatewaya jest to chyba jakos powiazane ze sterownikiem silnika bo wentylator chodzi caly czas no duzych obrotach i jest to podobno normalne podczas tej procedury. A zapomnialem jeszcze dodac zeby przed wgrywaniem softu na chwile odpalic silnik zeby inne sterowniki nie byly uspione.Nie wiem do konca czy to konieczne ,ja tam zrobilem i wszystko sie udało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli robiles to normalnie bez kluczyka w stacyjce, ale trzeba podlaczyc jakis prostownik na czas instalacji? Czy jakies ustawienia sie kasuja po wgraniu softu? Co trzeba poustawiac po wgraniu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podpięty prostownik. Zapłon włączony. Po aktualizacji niczego nie trzeba kodowac na nowo. Pewnie udało by zrobić się aktualizację bez prostownika bo jest ona krótka ale w instrukcji z której ja korzystałem koleś robił aktualizację softu licznika która zajmowała około pół godziny więc może dlatego radził podpiąć dodatkowe zasilanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i ja się podepnę :) na chińskim allegro jest gateway z końcówką Q, i w opisie jest napisane że do paska b6 z lat 05-11

w poście jest napisane, że max podejdzie L... to w takim razie ten z Q to lipa, czy też może być ?

 

opis:

 

OEM Original RCD510 Radio OEM CAN BUS GATEWAY CONTROL UNIT

 

BRAND NEW & GENUINE OEM VW

 

Latest Version

 

Part Number : 3C0 907 530

 

 

This CAN BUS GATEWAY CAN SOLVE:

The battery loses power

Unit turns off itself constantly every 30 mins

Any posibility to add OPS Systems to Can Gateway

 

FIT For: Volkswagen Passat B6 05-11

Volkswagen Passat CC 08-12

 

 

Please notes:

It may need VAG COM or VCDS re-programming / re-coding

 

Pakage Include:

 

-x1 CAN BUS GATEWAY CONTROL UNIT Part number: 3C0 907 530

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Q jest jak najbardziej dobry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój Q też był chiński. Więc lepiej uważać. A co wyczyniał możesz przeczytać w poście #384

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ale na wszelki wypadek starego gatewaya woź w bagażniku, bo nie znasz dnia ani godziny :hyhy. A w razie problemu, wymiana gatewaya na parkingu to raptem 5 minut.

 

Miałeś pecha, ja mam chinola 7N0 i jest na razie ok. bez niespodzianek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość sebp75
Miałeś pecha, ja mam chinola 7N0 i jest na razie ok. bez niespodzianek.

 

Piotr a jaki prefix masz na can-ie ??

jaki najlepiej kupic ??

I masz jakies problem z tym czy tylko blokada nie dziala i czy ci to piszczy jak wlaczasz zaplon i zaraz znika ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Piotr a jaki prefix masz na can-ie ??

jaki najlepiej kupic ??

I masz jakies problem z tym czy tylko blokada nie dziala i czy ci to piszczy jak wlaczasz zaplon i zaraz znika ??

 

To nie jest takie proste i łatwe, GW trzeba wymienić w komfortem 3AA i jeszcze kilkoma modami w zależności od rocznika auta. Sama wymiana GW na 7N0 to brak blokady kolumny kierowniczej. Gatewaya mam AN.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość sebp75

chodzilo mi tylko o samego gatewaya jaki kupic, zeby nie byl za niski prefix tak jak w 3C0 , czy te 7 juz nie maja tych problemow z aku i tym podobne ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
chodzilo mi tylko o samego gatewaya jaki kupic, zeby nie byl za niski prefix tak jak w 3C0 , czy te 7 juz nie maja tych problemow z aku i tym podobne ??

 

Ja mam taki 7N0907530AN, problemów z navi i aku już nie ma, ale są problemy z blokadą kolumny kierowniczej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To znaczy jakie problemy?? po prostu jej brak ? czy swieca sie jakies kontrolki na desce?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To znaczy jakie problemy?? po prostu jej brak ? czy swieca sie jakies kontrolki na desce?

 

ano świecą mrugają i nie działa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale auto odpala normalnie? mruga tylko kontrolka od blokady czy jeszcze jakies inne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności