Skocz do zawartości
laki

Wymiana Gateway'a CAN

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Właśnie jestem po wymianie CAN Gateway'a z C na M. Poprzednio miałem PL menu na wersji 2660, mapy 7010 i zachciało mi się wgrać również PL lektora oraz najnowsze mapy ale po tej zabawie RNS510 nie wchodził w stan czuwania. Cały czas się grzał i chodził wiatraczek, po wymianie na M po około 10-15 min wiatraczek się wyłącza radio się nie grzeje ale słychać czasami jak by chrobotał twardy dysk. Czy to jest normalne? Czy RNS510 w dalszym ciągu nie przeszedł w stan czuwania? Jak sprawdzacie pobór prądu akumulatora?

Mam jeszcze jedno pytanie nie na ten temat ale nie chcę zakładać nowego tematu to może mi ktoś również odpowie. Chodzi mi o to że przy kodowaniu CAN Gateway'a była zaznaczona opcja 7D dogrzewanie wnętrza. Czy to oznacza że on ma webasto? Bo jeżeli tak to nawet nie widzę żadnego włącznika do odpalenia go (samochód mam od kilku dni więc proszę o wyrozumiałość :) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Webasto (pełne jak di dogrzewacz) jest na adresie 18, Ty masz elektryczną nagrzewnicę, a to nei ejst webasto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy ktos moze mi odp. jak sprawdzić jaki jest pobór mocy akumulatora po wyłączenie samochodu (tak jak sprawdzał u siebie ryba82) to będe wiedział czy RNS510 wszedł w stan czuwania bo troszke mnie nie pokoi że słychać jak chrobocze dysk w wyłączeniu nawi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A czy ktos moze mi odp. jak sprawdzić jaki jest pobór mocy akumulatora po wyłączenie samochodu

Można sprawdzić amperomierzem. Odpinasz jedną klemę od akumulatora i wpinasz się amperomierzem.

Można sprawdzić na słuch. Zostawiam otwarte okno i po 30 minutach sprawdzam, czy coś szumi w środku (oczywiście alarm wyłączony).

Można sprawdzić prostownikiem, który pokazuje prąd ładowania. Kiedy akumulator jest naładowany to prąd ładowania jest znikomy, np. 0.5A natomiast jak się radyjko nie uśpi to z prostownika idzie 3-4 A.

Oczywiście w przypadku 1 i 3 trzeba uważać, aby sobie przez przypadek nie uruchomić samochodu nie odłączywszy wcześniej amperomierza lub prostownika.

 

A ja mam jeszcze pytanie dotyczące Gateway Q -> w jakiej wersji trzeba mieć VCDSa aby zaprogramować tego Gatewaya Q prawidłowo? Bo tak sobie myślę, że może problem z niewłaściwym kodowaniem wynika, z użycia zbyt starej wersji VCDSa ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość sebp75

moze byc ze masz za stara wersje VCDS-a, jak uzywasz kopi?!

moj chyba jest 805 i jak ja kodowalem mojego M gatewaya to mi pokazywal longcoding z bitami i bajtami, ale nie bylo opisow do nich.

ktos mi tu podpowiedzial zeby labele zmienic w VCDS-ie i tak zrobilem. wyciolem i zkopiowalem najnowsze do starego VCDS-a i sie opisy pokazaly, no i moglem zakodowac gatewaya jak nalezy. moj sie zmienil z 7 bitowego na 10 bitow. mialem gdzies kalkulator do tego i wystarczy w nim wpisac stary long coding a kalkulator auto przeliczy na nowy 10 bitowy long coding :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki za odp.

a czy u was słychać jak chrobocze dysk po wyłączeniu nawi (słychać nawet jak przyjdę rano że co jakiś czas pracuje dysk jak by kopiowało i bardzo mnie to nie pokoi) Po schłodzeniu radia wiatrak sie wyłącza (radio jest zimne) ale słychać ten cholerny dysk :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy którzy mają VAG CAN PRO i nie mogą wejść w kodowanie w GATEWAY-u muszą wejść w ustawienia programu i zaznaczyć opcję "Ignoruj funkcje ECU" następnie wejść ponownie do GATEWAY-a i przycisk kodowania będzie już aktywny.

Edytowane przez Corvis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ja również potwierdzę, miałem gateway C i rns510 działało baz problemu a gatewaya zmieniłem na L tylko z tego powodu że chciałem mieć parktronic z wizualizacją.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość sebp75

no ja zmienilem na M z powodu wszystkich przyszlosciowych modow jak RNS 510, biale liczniki, OPS itd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przekonaliscie mnie panowie dzis zamowilem rnske z kombinowanym softem mam nadzieje ze wszystko bedzie ok ,odezwe sie jak bede juz po przeszczepie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w przypadku jeżeli soft do radia wgrywany jest poza samochodem (na wyjętym radiu) to może być nawet ori nie kombinowany. ja tak miałem jak kupiłem radio z poprzednim softem, bo w trakcie wgrywania nie modyfikuje/aktualizuje ustawień gateway'a i wszystko grało......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to mam problem rozładowywania aku, co może być przyczyną po wymianie gateway'a?

Sprawdziłem wydaje się, że to rns i teraz pytanko czy wystarczy wgrać jeszcze raz soft po wymianie gateway'a na jakiś z aktualizacją gateway?

 

Radio odłączone, a prąd idzie gdzieś:553: pomocy!!!:506:

Edytowane przez grabotg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tomek jaki masz pobór ? jakiego masz gateway ? z nalepką czy bez ? z jaką literką ci sie głosi na koncu i jakie masz so jesli jest powyzej 147 to gateway jest oki no chyba ze ktoś go przerobił z nizszego na wyzszy zgłaszac ci sie bedzie wyzszy ale płytka ma ine elementy i du.. blada

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gateway J bez naklejki kupiony od kolegi z forum bobie, zakodowany bez błędów i kupa.

gateway.jpg

Autko całą noc z odłączonym aku i pod prostownikiem bo po odłączeniu radia i pod prostownikiem i tak się rozłądował do cna, musiałem otwierać ręcznie kluczykiem.

Edytowane przez grabotg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gateway J bez naklejki kupiony od kolegi z forum bobie, zakodowany bez błędów i kupa.

 

Dopiero gateway od L w górę poprawnie usypia navi, wiec u ciebie będzie problem.

Musisz mieć w navi wgrany zmodyfikowany soft

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra ale ja nic z radiem nie robiłem na C wszystko było OK , a na tym du.. blada,

mam tego starego więc mogę go przełożyć i chyba będzie OK?

Edytowane przez grabotg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mam tego starego więc mogę go przełożyć i chyba będzie OK?

 

przełóż i zobacz jak będzie, jak nic nie robiłeś to będzie OK

a J ma inny soft niż stary i nie komunikuje się poprawnie z navi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra to co aktulizuje navi do 3810 tok jak na Gateway E i będzię ok? Ale ja odłączyłem navi a on i tak wpie.....ł prąd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na gateway E chodzi bez problemu 4120 zmodyfikowany, nic nie rozładowuje aku. Wiec możesz do E taki wgrac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość sebp75
Dobra to co aktulizuje navi do 3810 tok jak na Gateway E i będzię ok? Ale ja odłączyłem navi a on i tak wpie.....ł prąd.

 

jak masz navi odlaczone i dalej rozladowuje ci aku, to po mojemu albo ten gateway czegos innego nie usypia albo kompletny przypadek i cos w aucie pobiera prad ciagle, jak naprzyklad jakas zarowka w bagazniku lub cos innego??

dobrze by bylo jak bys wlozyl stary gateway i navi zostawil odlaczone no i wtedy zobaczyl czy aku padnie??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności