Skocz do zawartości
laki

Wymiana Gateway'a CAN

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ponownie :!:

Może posiada ktoś spis, które gatewaye ile mają bitów i do czego się nadają :?: Na stronce ross-tech znalazłem taką informację, ale dotyczy ona Golfa i gateway'ów 1K0, a u nas siedzą w Passatach 3C0-o tym już nie ma informacji na stronie Ross-Tech.

W Etce znalazłem jedynie informacje o kilku gateway'ach:

 

3C0907530B-ten jest przydatny w samochodach z ukł. utrzymym. prędkości i autom. regulacją od przeciwnika (czyli tempomat z radarem)

3C0907530C-brak info

3C0907530D-ten jest przydatny w samochodach z ukł. utrzymym. prędkości i autom. regulacją od przeciwnika (czyli tempomat z radarem) nr VIN poniżej 3C-8-270000

3C0907530G-ten jest przydatny w samochodach z ukł. utrzymym. prędkości i autom. regulacją od przeciwnika (czyli tempomat z radarem) nr VIN powyżej 3C-8-270001

3C0907530E-brak info poza nr VIN poniżej 3C-8-270000

3C0907530H-brak info poza nr VIN powyżej 3C-8-270001

3C0907530K-ten jest przydatny w samochodach z ukł. utrzymym. prędkości i autom. regulacją od przeciwnika (czyli tempomat z radarem) prod. przed 2.11.2009

3C0907530P-ten jest przydatny w samochodach z ukł. utrzymym. prędkości i autom. regulacją od przeciwnika (czyli tempomat z radarem) prod. po 2.11.2009

3C0907530L-brak info poza datą produkcji przed 2.11.2009

3C0907530Q-brak info poza datą produkcji po 2.11.2009

3C0907530M-ten jest przydatny w samochodach z systemem start-stop prod. między 31.08.2009 - 2.11.2009 oraz BlueMotion

3C0907530N-ten jest przydatny w samochodach z systemem start-stop prod. po 2.11.2009

 

 

 

 

3C8937049AB-Bordnetz używany w gateway'ach z literką: B, C, K, P, L, Q, M, N

3C8937049F-Bordnetz używany w gateway'ach z literką: D, G

 

Niestety brak jest informacji o tym, które sterowniki ile mają bitów :(

Jeśli ktoś posiada takie informacje, to byłoby miło, gdyby się nimi podzielił ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i gateway z literką L na koncu ma jeszcze jedną fajną funkcje usb 2.0 pod radio lub pod navi przedewszystkim zmiana gateway zapobiega rozładowaniu akumulatora a nie cukrowany soft w navi bo tak jak kolega wspomniał to tylko dorazne przyjdzie nowy soft i du.. blada

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

powiedzcie mi czy ma to znaczenie z jakiego samochodu (anglik czy wersja europejska) pochodzi gate-way??? Zakładając że są 2 gate-way o identycznych oznaczeniach, tylko że jeden jest z anglika a drugi z wersji europejskiej - różnią się czymś??? Czy gate-way z anglika da się zakodować aby wszystko chodziło tak jak powinno w samochodzie na "nasz" rynek??

Edytowane przez przemyslawch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zakładając że są 2 gate-way o identycznych oznaczeniach

 

tak jak sam napisałeś, są identyczne oznaczenia, to czym mają się różnić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie ma zadnej róznicy jesli chodzi o anglia europa w anglikach siedzą te zame gatewaye

a to ze dzwi otwierają sie z jednej strony a w liczniku pokazuje z drugiej strony to juz inna bajka bo to jest sterowanie zamkami w 2007/8 sie zmnieło i dla tego jest taki efekt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a to ze dzwi otwierają sie z jednej strony a w liczniku pokazuje z drugiej strony to juz inna bajka bo to jest sterowanie zamkami w 2007/8 sie zmnieło i dla tego jest taki efekt

 

a jak to rozwiązać??? czy to wiąże się z wymianą kolejnych części czy też kwestia kodowania????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a jak to rozwiązać??? czy to wiąże się z wymianą kolejnych części czy też kwestia kodowania????

 

tego nie da się rozwiązać, ponieważ jest inne sterowanie zamkami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to który najbezpieczniej zamontować aby działała kierownica multifunkcyjna i rns 510

 

w aso jak bym chciał kupić to do mojego modelu obecnie w sprzedaży jest Q (w samochodzie mam A)

 

mam 2 Gate way 3c0907530 Q i H (Q jest najnowszy, a H był w sprzedaży tuż przed L)

 

Jeżeli Q jest obecnie w sprzedaży i dedykowany do mojego auta chyba tego efektu z drzwiami nie powinno być???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przecież pisaliśmy Ci juz kilkakrotnie w różnych wątkach,

gateway 3c0907530L i inne w górę lub niższy jak masz pewność ze zadziała, bo tak sam piszesz H.

Skoro masz H i Q to w czym problem aby je zamontować?

 

A jaki masz licznik biały czy czerwony, bo widzę że się zakręciłeś trochę.

Efekt z drzwiami będzie jak zamontujesz za nowy licznik do twojego samochodu a nie gateway

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To już wszytko wiem :) - rzeczywiście się trochę zakręciłem - licznik mam czerwony więc powinno być wszystko ok :)

Licznika nie mam zamiaru zmieniać jak na razie

 

Dzięki za cierpliwość i objaśnienia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej - jaki jest minimalny gate way aby działał najnowszy soft - tj. nie rozładowywało akumulatora ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Hej - jaki jest minimalny gate way aby działał najnowszy soft - tj. nie rozładowywało akumulatora ??

 

3C0 907 530 L

 

post przeniosłem tam gdzie trzeba czyli tutaj

i zapraszam do lektury przed zadaniem pytania w złym temacie.

Edytowane przez Blop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego kazdy wciaz twierdzi z lit L ??? ja wlasnie mialem literke C , wymienilem na M i wszystko jest OK,i drzwi dobrze pokazuja itd itp.

jak bylo juz powiedziane przez kogos , to nie tylko od litery zalezy ale i od nr softu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie chodziło mi jaki najlepiej zamontować,

 

w mojego ojca samochodzie jest z literką H - i pytanie czy tu będzie OK po aktualizacji - dlatego pytałem jaki jest minimalny - gdzieś czytałem, że najstarszy działający to E, ale chciałem potwierdzić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ręce opadają juz nie chce mi sie pisac bo za chwile dostane bana ze powielam odpowiedzi

 

Róznice miedzy gateway A>B> C a L

 

gateway A>B>C

nie obsługuje nowej kierki

nie obsługuje nowego licznika

nie obsługuje USB

nie obsługuje camery cofania

nie obsługuje RCD 310.315.510 rozładowywuje aku

po pocukrowaniu softu obsługuje RNS 510

 

 

 

ver F obsługuje wszystko nie rozładowywuje aku

obsługuje RCD 310.315.510

i nie trzeba cukrowac softu w RNS 510

 

najlepiej gateway z 2008 a wiec L,M

 

no mysle ze rozwiałem watpliwosci wszystkich

Edytowane przez romeo9999

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mozna zawsze zmienic soft w gateway na N, bo taki jest ostatni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość sebp75

witam wszystkich forumowiczow. potrzebuje pomocy z kodowaniem nowego gatewaya z C na M.

moge tylko dlugie kodowanie wpisac a nie moge wybierac bajtow poprostu ich nie ma jest tylko dlugie kodowanie i nic wiecej??

moze mi ktos powiedziec o co chodzi ??

z gory dzieki Sebastian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

masz brak biblioteki w VCDS obsługującej ten moduł, spróbuj podmienić label z najnowszej wersji VCDS z rosstecha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość sebp75

wszystko fajnie ale jak niby mam to zrobic??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezeli masz klona to sciagasz instalkę nowego vcds'a instalujesz na innym kompie przekopiowujesz tylko katalog z labels'ami i wrzucasz do swojej instalacji

działa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności