Skocz do zawartości
laki

Wymiana Gateway'a CAN

Rekomendowane odpowiedzi

ale auto odpala normalnie? mruga tylko kontrolka od blokady czy jeszcze jakies inne?

Tylko kontrolka blokady.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ale auto odpala normalnie? mruga tylko kontrolka od blokady czy jeszcze jakies inne?

naprawdę nie chce się przeczytać parę postów do tyłu?

 

Dla informacji powiem ze gateway z B7 bez problemu dziala w passacie z 2005 roku
Marcin nie rozpędziłeś się za bardzo, bez wymiany komfortu wywala błąd kolumny kierwnicy.
To oczywiste ze wywala. Ale dziala. No i jak masz gateway z B7 to nie masz problemu z blokada kierownicy, bo nie dziala

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego przeczytalem ten temat od poczatku do konca kiedy szukalem rozwiazania mojego problemu z gateway i szczerze nie dowiedzialem sie nic konkretnego .Roznych odpowiedzi tyle co liczba uzytkownikow. Jedni twierdza ze tylko wymiena gateway rozwiaze problem aku a ja wiem ze wystarczy zmiana softu. Jedni twierdza ze do passata 2005 max gateway to L a inni ze moze byc L, M , N a nawet Q. Jedni twierdza ze do b6 tylko i wylacznie 3C0 a kolejni ze 7N0 tez pasuja . I badz tu madry?? Gdybym wiedzial ze blokada nie dziala na 7n0 to odrazu bym taki gateway u siebie zalozyl. Mial byl odrazu dwa problemy z glowy, aku i blokade ktora i tak kilka tygodni temu wymienilem w serwisie za 250e

Edytowane przez tomek_m

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez jaj, teraz aso juz nie wymieniają całej kolumny tylko sam moduł koszt z dokodowaniem immo ok 800pln.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No u mnie wymienili tylko modul. Modul 82euro +vat , 1.5 roboczogodziny po 80euro+vat razem 250. To byla najtansza opcja , ceny w roznych serwisach wahaly sie od 250 do 320 euro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wymienilem tego gateway i mam problem auto nie chce zapalic czy potrzebne jest od razu kodowanie mialem c zalozylem L tylko ze siemensa malem temica czy ma to jakis zwiazek

Edytowane przez marcin10
dopiska

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mialem c zalozylem L tylko ze siemensa malem temica czy ma to jakis zwiazek

No i właśnie tu jest problem, założyłeś pewnie moduł o numerze 1K0907530L, a powinien to być moduł 3C0907530L, w B6 były tylko moduły od Temic'a, a ten co założyłeś jest od Golf'a V, w życiu ci ten samochód na tym gateway'u nie zagada(jedynie flashowanie by mu pogło) IMMO w Golf'ie jest w liczniku, a w Passa'cie w komforcie.

Nawet jeśli, byś odpowiednio nie zakodował gateway'a to samochód by zapalił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ma ktos albo moze zrobic zdjecia plytki w oryginalnym gateway L? dzisiaj przyszedl do mnie gateway z singapuru i chcialem porownac plytki

DSC_0157.jpg

DSC_0158.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy ma ktos albo moze zrobic zdjecia plytki w oryginalnym gateway L? dzisiaj przyszedl do mnie gateway z singapuru i chcialem porownac plytki

Mam zdjęcie C i Q Made in Germany:

DSC_0056.jpg

DSC_0055.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ilosc elementow zgadza sie z tym co jest na Q wiec raczej nie kupilem C po tuningu :) jutro zainstaluje go na probe w aucie i zobacze czy wszystko bedzie ok. Czy TEMIC moze byc MadeInChina??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gateway był tylko temic coś żle zakodowałeś jak coś to na pw

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

A wiec tak w szczerości po 1 wymiana gatewaya na 7N0 to nie wszystko trzeba wymienić komfort oprócz trego zrobić zworkę a blokadzie i do pełnego sukcesu trzeba wymienić pompe ABS i bedzie gitara

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no jeszcze czujnik halla z końcówką C jak pompa z 095 na 109

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy ma ktos albo moze zrobic zdjecia plytki w oryginalnym gateway L? dzisiaj przyszedl do mnie gateway z singapuru i chcialem porownac plytki

 

po podłączeniu porównaj wsady ;) miałem kumpla z 4szt. takich

 

2szt kodowanie pod audi

1szt - golf

1szt - jakaś dziwna pomieszana ale pod b6 dało się poustawiać/zaznaczyć co trzeba i hula

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak sprawdzic wersje softu w gatewayu tylko vagiem czy mozna jakos odczytac inaczej czy jest ktos na slasku co wgra ten soft co potrzeba podlece zeby to ogarnac

Edytowane przez marcin10
dopiska

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musisz zajrzeć mu pod spódnice:D,zanurkuj pod pedałami, odkrec osłonę, powinna być niebieska wtyczka, tam jest GW, może zobaczysz jaki ma soft, ale cudów bym się nie spodziewał. Pewnie c soft 40;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Address 19: CAN Gateway Labels: 3C0-907-530-V1.clb

Part No SW: 3C0 907 530 C HW: 3C0 907 951 A

Component: Gateway 007 0048

Revision: 00007000 Serial number: 0700C057160095

 

 

 

Wczesniej mialem 007 0040 i byl problem z aku , po aktualizacji do 007 0048 problem znikl

Edytowane przez tomek_m

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wczesniej mialem 007 0040 i byl problem z aku , po aktualizacji do 007 0048 problem znikl

 

Więc zrobiłeś flesha ;) .

 

Wracając do tematu drogi są dwie kupić GW od E w górę i mieć święty spokój , lub robić flesh na niższych i lepiej oddać w dobre ręce :ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam wersje bramki 3c0.....M znalazłem funkcje do włączenia asystenta zmiany toru jazdy ( sterownik J769 ) po włączeniu tego wyskoczył błąd z komunikacją sterownika J769 i prawidłowo bo go nie posiadam, ale dziwne jest to że passaty b6 nie posiadały sterownika asystenta zmiany toru jazdy, te sterowniki były montowane w passatach b7 i pracowały na CAN Extended ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam wersje bramki 3c0.....M znalazłem funkcje do włączenia asystenta zmiany toru jazdy ( sterownik J769 ) po włączeniu tego wyskoczył błąd z komunikacją sterownika J769 i prawidłowo bo go nie posiadam, ale dziwne jest to że passaty b6 nie posiadały sterownika asystenta zmiany toru jazdy, te sterowniki były montowane w passatach b7 i pracowały na CAN Extended ??

To co ma GW to raz, a to co fizycznie było w aucie to 2

Gateway 1K mają tak samo Sterownik Zezwolenia na wejscie / Kessy który montowany jest od 2009 a juz w 2005 GW to obsługiwał .

passat B6 miał Line Assistance , pojedyncza kamera na szybie, natomiast B7 ma już Front Camera Assistance (3w1) i to jest podłaczone do CAn Extendent , tyle ze to jest sterownik o kodzie A5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności