Skocz do zawartości
laki

Wymiana Gateway'a CAN

Rekomendowane odpowiedzi

Poraz n-ty napisze ze na gateway E w pasku z 2006 dzialaja poprawnie.

Multikiera 12

Kamera

Rns 510

Elektryczna klapa

Licznik premium

PDC z OPS

Telefon premium

Hak

Najnowszy klimatronik

 

No tak widzialem ze pisales o tym jak zglebialem temat. Tylko czy to nie zalezy od wersji sw i hw w gw e?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Poraz n-ty napisze ze na gateway E w pasku z 2006 dzialaja poprawnie.

Multikiera 12

Kamera

Rns 510

Elektryczna klapa

Licznik premium

PDC z OPS

Telefon premium

Hak

Najnowszy klimatronik

 

To ja może uzupełnię od siebie:

Multikiera 12 - nie sprawdzałem

Kamera - nie sprawdzałem

Rns 510 - tak

Elektryczna klapa - tak

Licznik premium - nie do końca

PDC z OPS - tak

Telefon premium - tak

Hak - nie sprawdzałem

Najnowszy klimatronik - tak

Moduł MediaIn (Media Player III) - nie

 

Co do zegarów - u mnie białe (nie premium) zegary działały, ale czasem znikały niektóre funkcje MFA+, a cały czas był błąd w zegarach - Can Bus Performance. Po zmianie na GW w wersji L - licznik zaczął działać bez błędów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Bimbasz to napisz jeszcze jaki max gateway (litera) mozna pod paska 2006 i jakie numery mam szukac, tzn. 3C0...?

Na tej stronie znajdziesz odpowiedz :wstyd dwa posty wyżej , max Q .

Edytowane przez johny x
literówka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Bimbasz to napisz jeszcze jaki max gateway (litera) mozna pod paska 2006 i jakie numery mam szukac, tzn. 3C0...?
No tak widzialem ze pisales o tym jak zglebialem temat. Tylko czy to nie zalezy od wersji sw i hw w gw e?

 

Oznaczenie elementu SW: 3C0 907 530 E HW: 3C0 907 951

Komponent: J533__Gateway H10 0070

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

To ja może uzupełnię od siebie:

Multikiera 12 - nie sprawdzałem

tak

Kamera - nie sprawdzałem

tak

Rns 510 - tak

Elektryczna klapa - tak

Licznik premium - nie do końca

tak

PDC z OPS - tak

Telefon premium - tak

Hak - nie sprawdzałem

tak

Najnowszy klimatronik - tak

Moduł MediaIn (Media Player III) - nie

tak

 

Co do zegarów - u mnie białe (nie premium) zegary działały, ale czasem znikały niektóre funkcje MFA+, a cały czas był błąd w zegarach - Can Bus Performance. Po zmianie na GW w wersji L - licznik zaczął działać bez błędów.

To znaczyć może że miałeś wadliwego gateway

A wszystkie te bajery były montowane ponad 4 lata temu w pasku z 2006 roku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marcin - sprawdzone na kilku GW E: błąd wydajności GW z białymi zegarami występuje gdy są białe zegary 3C0. Zegary 3C8 i 3AA nie mają tego problemu.

 

Modułu media in nie da się zakodować bo... go w ogólnie nie ma w GW.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Marcin - sprawdzone na kilku GW E: błąd wydajności GW z białymi zegarami występuje gdy są białe zegary 3C0. Zegary 3C8 i 3AA nie mają tego problemu

być może tak jest, konfiguracji gateway E i biały licznik nie testowałem

 

Modułu media in nie da się zakodować bo... go w ogólnie nie ma w GW.

dziwne, bo jakoś ten moduł w schowku się znajduje i działa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marcin - sprawdzone na kilku GW E: błąd wydajności GW z białymi zegarami występuje gdy są białe zegary 3C0. Zegary 3C8 i 3AA nie mają tego problemu

być może tak jest, konfiguracji gateway E i biały licznik nie testowałem

Miałem w B6 (MJ 2008, BMR) Gateway SW: 3C0907530E HW: 3C0907951 H10 i do tego białe zegary 3C0920872G i błędów nie było

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Miałem w B6 (MJ 2008, BMR) Gateway SW: 3C0907530E HW: 3C0907951 H10 i do tego białe zegary 3C0920872G i błędów nie było

 

Może miałeś mniej funkcji w liczniku? Problem występuje dla takiej konfiguracji:

Audio

Nav

Phone

Settings

MFA

 

u mnie najczęściej wywalał się telefon. Możliwe, że w autach bez telefonu - nie będzie problemu, bo wystarczy wydajności GW. Wolę napisać, żeby ktoś potem nie był zaskoczony (jak ja).

 

 

dziwne, bo jakoś ten moduł w schowku się znajduje i działa

 

A jaki masz soft? Mogę Ci pokazać screeny z mojego GW E (soft H10 0080), który nie ma w ogóle takiego adresu jak 2E, ani pod żadnym innym nie występuje Media Player III.

 

 

konfiguracji gateway E i biały licznik nie testowałem

 

no to jak mówiłem - przetestowałem sam, potem jeszcze ktoś inny testował i wyskakiwał taki błąd:

 

1 Fault Found:

12604928 - Combination / Chassis CAN Bus (SAE Bus D)

U0056 00 [008] - Performance

Intermittent - Confirmed - Tested Since Memory Clear

Freeze Frame:

Fault Status: 00000001

Fault Priority: 6

Fault Frequency: 1

Reset counter: 162

Mileage: 133667 km

Date: 2010.14.06

Time: 22:42:37

 

Co ciekawe - w chwili pojawienia się błędu - przestawał działać telefon na MFA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy już ktoś wrzucał, a nie chce mi się przeglądać wszystkich stron tematu...

 

Przy okazji szukania informacji - opracowałem schemat złącza Gatewaya w naszych paskach.

 

schemat_zlacza_Gateway_CAN.pdf

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem gateway 3c0907530 N dzisiaj będę kodował o efektach powiadomię, mam nadzieję, że problem akumulatora zniknie raz na zawsze. :)

 

Zakończyłem przekładkę, auto odpala i wydaje się, że wszystko mi działa, ale jedna rzecz która mnie zastanawia, na screenie po prawej błędy jakie były na starym GW a po lewej na nowym i ten dodatkowy błąd "battery regular... " nie wiem co oznacza i czy jest groźny bo jak pisałem pozostale były już wc

 

[ATTACH=CONFIG]147987[/ATTACH]

Edytowane przez tino2003

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

też miałem ten błąd na GW M, musisz na INSTALLATION LIST odznaczyć pozycję "Battery regul." bo nie masz tego w aucie, nie ma tego też w długim kodowaniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O widzisz, czyli nic poważnego w sumie. Jutro odznaczę o ile akumulatora mi nie rozładuje do rana :D

 

Wywala mi też błąd sensora deszczu którego de facto nie mam, może ktoś wie w którym miejscu to odhaczyć?

Edytowane przez tino2003

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostałem moduł flashowany do Q, czy takie coś ma rację bytu, czy od razu odsyłać ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z jakiego jest flashowany?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i tego właśnie nie wiem bo kontakt z ta osoba ciężki, ale litera choć zamazana to widać kreskę pionową " I" na początku czyli B,M lub F chyba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej jakbyś go podłączył, pewnie jest z E robione bo popularne, może być ok, zależy jaka cene za niego dałeś, jeżeli 100 warto próbować, jeżeli 300 to spokojnie można kupić ori L lub Q. Niektórzy jeżdżą na flashowanych z golfa i nie ma problemu, dużo zależy z jakiego było to flashowane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja posiadam moduł : Part No SW: 3C0 907 530 D HW: 3C0 907 951

I wszystko na nim działa. Moduł fabryczny.

Auto w wersji Highline, a więc multikierownica, RNS510, kamera cofania, elektryczna klapa, UHV Premium, Kessy i co tam byście sobie jeszcze życzyli :)

Edytowane przez MarcinK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie chyba sprawdzę po podłączeniu Jeden z kolegówz forum napisał ze może pomóc bo ja sprzeta nie mam do tego. Jeśli na początku będzie ok to po jakimś czasie chyba nie powinno się nic spaprać. Goścu pisał ze się zajmuje flashowaniem , miał przysłać ori a dostałem flash za 200 pln, Brak słów ale czas mnie goni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najważniejsze żeby działał.. Ja mam flashowany od Golfa na M i wszystko działa... Podłącz do auta sprawdź i jak nie będzie działał poprawnie to odeślij sprzedawcy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem ORI wersję C 3c0 903 530 C S0040 H007 HW 3c0 907 951 A, teraz leży w pokoju z winy zmiany budzika co się wiąże z wymianą Gateway na MIN E przy czym też czytałem że są wersje które zżerają akumulator.

 

Miałem na wersji C RCD510 wersja z 2012 roku 3AB i nie rozładowywało mi aku :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności