Skocz do zawartości
pobs

ZAGRANICZNY OFF TOPIC - czyli rozmowy o wszystkim

Rekomendowane odpowiedzi

he to ty "ukradłeś" mi ten silnik z ebaya :( he niestety spóźniłem, się żeby zalicytować ;( a jak tam ten silnik kiedy wstawiasz ????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wymieniam bo na moim juz stukneło ponad 300 tys wiec chyba juz czas bo powoli sie jakies bledy wkradaja.... male stukanie czy tez zegotanie chyba rozrzadu od 1000 do 2500 wiec trafiła sie okazja to kupilem....ale jeszcze zobacze czy bede wymienial gdyz jesli w swoim usune te bledy i znajde powod stukania w rozrzadzie to nie zmieniam za h...V5 dla mnie jest jak narazie niezniszczalne :) juz nawet mam pewne sugetsie ...chyba to napinacz łańcuszka,łańcuszek,albo ślizki rozrzxądu wiec kosz nie duzy ale nie mam pewnosci.....

 

---------- Post added at 20:51 ---------- Previous post was at 20:51 ----------

 

zapomnialem 300 tys mil :)

 

---------- Post added at 20:57 ---------- Previous post was at 20:51 ----------

 

o jakim silniku mowisz azx 2324 v5 20v 170 km???? Jesli tak to JA :D a tak jak pisalem wyzej to jeszcze nie wiem czy wstawiam bo mam taki sam swoj juz sprawdzony wiec najpierw sprobuje jego zreperowac ....usunac to rzegotanie....jesli mi to sie uda to moge go odsprzedac .... a jesli nie to pojedzie ze mna chyba do polsi i tam wstawie na swieta jesli sie mi tylko zmieści do bagażnika :eek: jeszcze nie mierzyłem ...bo tutaj nie mam nawiet zbytniej mozliwosci do wstawienia silnika a w pl mam wszytsko co potrzeba ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak, ja bylem ostatnio obejrzec paska i o malo bokow sobie nie zerwalem ze smiechu, 2005 ostatni w lifcie, 1,9 AVF na liczniku 56tys, kiera zajechana, zaslepka od poduchy braz, deska szara, oczywiscie koles nic nie wie, hahhah okazalo sie ze poduszki tez tam nie bylo, o stanie silnika nie wspomne bo kopcil jakby turbo na pol gwizdka chodzilo lub przeplywomierz mial akurat wychodne, w srodku straszny syf to chyba po powodzi bylo, wszedzie grzyb i stechlizna, lampy z tylu i z przodu zaparowane, jakis pies z kudlami tez w tym jezdzil, no i najlepsze to co glupia anglika umie lub nie umie najlepiej, czyli jakosc lakieru to wygladalo jakby z walka bylo malowane byl to jednak pistolet, nistety chyba robione przez pseudo lakiernika, ktoremu w college nie powiedzieli ze trzeba troche zmatowac bo inaczej farba sie nie chwyci i bedzie odchodzic platami, juz nawet nie pytalem czy sie moge podpiac do tego autka, cale ogladanie zajelo mi jakies 1,5min i oberwany ze smiechu poszedlem, oczywiscie wystawiony byl na ebay z gadka ze niby jak juz wylicytujesz to musisz kupic, g. prawda! koledzy, nic nie trzeba jezeli sie nie zgadza z opisem. takich aut jak te to ja juz b. duzo w uk widzialem, standart pr. za cofanie licznika od 60 w.midl. do 120 s.w., nie jest to duzo wszak jak dla polaka 60-120zlotych. wiec jezeli robi sie tak jak np ja ok 36k/rok mozna sie pokusic o wlasny kabelek.

 

---------- Post added at 12:26 ---------- Previous post was at 12:21 ----------

 

witam...mam pytanie czy mozna sprawdzic przebie silnika w jakis sposob tylko po numerze silnika w uk???...gdzyz wlasnie kupilem silnika byla okzja do mojego pasia i ma tylko przejechane 27 tys.mil i troszke niewiarygodne ale mozliwe....

wiec czy jest jakis sposob ???

mozesz sprawdzic w servisie lub hpi ale nie dowiesz sie niczego innego niz jest na popierach z motu, tak jak koledzy napisali wystarczy cofac przed przegladami i nic nie da sie wykryc, twoim autku chyba sie jeszcze w ecu przebieg nei zapisuje, w passatach od 2003 roku mozna zczytac przebieg z ecu, osatatnio ogladalem ibize cupre 1.9 55reg i nie dalo sie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

juz sprawdzilem i wedlug papierow sie zgadza bo przy 23.234 byl mot 2004.04.11 a 2005.01.28 mial wypadek i od tego czasu wedlug sprzedawcy stoi bo koszty naprawy przerosły koszty auta i pozatym dostal kategorie a czy b wiec do kasacji byl przeznaczony a w moim pasku przebieg juz sie zapisuje w ecu gdzyz gdy podpinam pod kompa pokazuje mi przebieg na liczniku w km i ecu w milach i po przeliczeniu obywad sie zgadzaja....jutro maja mi go przywiesc....

Edytowane przez marmsn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Właśnie dostarczono mi silnik i mam zamiar go wywieźdź do polski w bagażniku ale w moim angielskim passacie i zlozyc go w pl i wrocic juz na nowym...i ty pytanie czy nie bede mial zadnych problemow z wywiezieniem silnika z uk na granicy czyli na przeprawie ??? czy potrzebuje jakies dokumenty ,invoice, czy rachunek i potwierdzenie z dvla jako dowod nabycia silnika w sposob legalny???czy wystarczy rachunek od sprzedawcy???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W drugą strone nie bylo problemow żadnych. Wiec z wywozem tez nie powinno byc. Chyba ze to ich dobro narodowe :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Po kilku miesiecznym uzytkowania paska doszedlem do wniosku, ze oryginalne lampy przednie nie maja racji bytu.

Zaczalem rozgladac sie wiec za czyms co swiecilo by lepiej i jednoczesnie ciekawie wygladalo.

Znalazlem takie oto lampki:

http://cgi.ebay.co.uk/VW-PASSAT-CHROME-ANGEL-EYE-HEAD-LIGHTS-97-00_W0QQitemZ390102960631QQcmdZViewItemQQptZUK_CarsParts_Vehicles_CarParts_SM?hash=item5ad3f2c9f7

 

Cena wydaje sie przystepna a i wyglad mi odpowiada - pytanie tylko jak jest z legalnoscia tego typu wynalazkow na wyspach.

Niby w opisie jest opis right hand drive only czyli powinne byc dostosowane do ruchu lewostronnego ale nauczylem sie juz opisom aukcji nie do konca zawierzac.

Czy ktos wie jak to bedzie na MOT ? Co w razie jakiejs kontroli ?

 

Z gory dzieki za wszelka pomoc.

 

PS: Czy ktos juz czegos takiego uzywal i moze sie wypowiedziec odnosine jakosci wykonania i wlasnosci swietlnych ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co sie orientuje to b5 wychodzily juz lampy z soczewkami a b6 juz tylko z soczewkami wiec jest to legalne,ale jesli zalozysz sobie xenonki to pomysl o spryskiwaczach i samopoziomowaniu bo do tego moga sie przyczepic jesli zobacza tak chromowana lampke :D

Pozdro i milej roboty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy w takim razie ta z linku to xenon czy soczewka ?? Bo juz sie gubie :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wyglada na soczewke

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest na pewno soczewka mój kolega miał takie lampy u siebie w aucie szczerze powiem że kiepsko to świeciło i jakość wykonania też pozostawiała wiele do życzenia. Ja polecam soczewki firmy Depo sam takie zamontowałem do swojego poprzedniego Passata B5 z dobrymi żarówkami naprawdę dobrze się spisywały zdecydowanie lepiej jak zmatowiałe lampy oryginalne.

pozd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zobacz sobie passata jakiego mialem i swiatla... A wiec tak na mocie w 1wszym warsztacie Diagnosta powiedzial ze nie przejdzie bo jest inny kolor oringow a inny swiatel a co do tylnich to ze sa za male odblaski.wiec musialem na MOT zmieniac lampy.Ale pojechalem do 2go warsztatu i tam Diagnosta powiedzial ze lampy sa OK i przejdzie test.Wiec chyba zalezy od warsztatu gdzie bedziesz robic MOT.pozdrawiam

 

Dodam jeszcze ze z tych swiatel co ja mialem nie bylem zadowolony kiepsko swiecily.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o M.O.T to zależy gdzie pojedziesz, wydaje mi się że w UK nie przywiązują bardzo wagi do takich rzeczy i można mieć różne rzeczy w aucie byle było sprawne ja byłem wczoraj na M.O.T-cie i oni tam sprawdzają jakieś pierdoły a nie to co powinni w Polsce jedziesz na przegląd z autem w dobrym stanie a okazuje sie że nie przejdzie tutaj ja myślałem że nie przejdzie bo mi zawias wali z lewej strony a przeszedł bez problemu bo nawet zawieszenia nie sprawdzali więc myśle że takie lampy też przejdą byle by nie świeciły w niebo :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam kupilem VW pol roku temu w CarGiancie.Wcisneli mi ubezpieczenie za 230F za rok.Przyszly chlody okazuje sie ze ogrzewanie nie zawsze dziala.Czytalem o tym tu troche,silniczek do wymiany w polsce koszt niego 700zl.Chyba to powinni uznac,czy ktos wie czy zrobia mi to bezgotowkowo.Czy trza zaplacic i oddadza.Moze ktos wie tez czy wahacze wchodza w gwarancje,tzn tuleje.Gwarancja ma 5 gwiazdek.Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam kupilem VW pol roku temu w CarGiancie.Wcisneli mi ubezpieczenie za 230F za rok.Przyszly chlody okazuje sie ze ogrzewanie nie zawsze dziala.Czytalem o tym tu troche,silniczek do wymiany w polsce koszt niego 700zl.Chyba to powinni uznac,czy ktos wie czy zrobia mi to bezgotowkowo.Czy trza zaplacic i oddadza.Moze ktos wie tez czy wahacze wchodza w gwarancje,tzn tuleje.Gwarancja ma 5 gwiazdek.Pozdrawiam.

 

ja mam doswiadczenia z AA ( nie polecam po ostatnich przebojach ) jak bedziesz dzwonil do AA to powiedz odrazu zeby ci wskazali naprawde dobry serwis np. http://www.nationwideautocentres.co.uk/ odrazu przyszykuj sie na zaplate za expertyze 49 funtow tego nie pokrywa AA ,potem panowie zdzwonia do ciebie i oswieca cie co jest uszkodzone :) beda tez dzwonic do AA zeby dostac autoryzacje na naprawe , jesli nie to dostaniesz wycena za naprawe np. jak u mnie wymiana poduszek silnika 400f( 170f podzuszki plus 200f robocizna !!!!!) wiec powiedzialm gosciowi zeby sie je.... w glowe ta poduszka i zabralem auto ( u normalnego mechanika wymiana 80f plus czesci ), uwaga jak bedziesz dzwonil do AA to nie daj sie zbyc ze oni tego nie pokrywaja zagraj i powiedz ze jak kupowales gwarancje to dostales informacje ze wszystko jest cover ,mi tak pokryli wymiane sprzegla i dwumasy :)

pozdr.

Edytowane przez pobs

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do Polski z rodzinka jade teraz.Jak z pracy tu w Anglii sie wraca to sie kombinacje Alpejskie dzieja z tym ogrzewaniem.Hym czyli na dzien dobry 49 funow,nie zle.Ogolnie koszt na pewno bedzie wyzszy bo dobrac sie tam do srodka...Nie wiesz czy wahacze tez mozna uznac za gwarancje? W tej ksiazce AA pisza ze tak....(tuleje)Pozd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak sprawdzić przebieg w passacie po 2001 mam na myśli ecu gdzie dokładnie szukać podajcie jakieś wskazówki. mam dojście do Commandera tyle że nikt nie wie jak i gdzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Commanderem nic nie zdzialasz tylko vag com i to w odpowiedniej wersji min 7.04

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich:)mam pytanie odnosnie wymiany rozrzadu.czy powinno sie wymieniac pompe wody przy wymianie rozrzadu?dziwne jest to ze moj 1.9 tdi awx mial zrobiony rozrzad w aso przy 88tys i pompy nie tkneli:(czy powinienem ta pompe wymienic dla swietego spokoju i czy musze wymienic takze rozrzad przy tej operacji?czytalem ze lozyska na pompie lubia sie zacierac i paseczek wtedy przeskakuje i wtedy...prosilbym o pomoc w tej kwesti.dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musowo wymienia sie pompe przy rozrzadzie. Jezeli chcesz wymienic pompe to i musisz wymienic tez pasek-koszt obu czesci to okolo £60.

Edytowane przez luke__t

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności