Skocz do zawartości
pobs

ZAGRANICZNY OFF TOPIC - czyli rozmowy o wszystkim

Rekomendowane odpowiedzi

Nie mowilem ze wszystkie kobiety sa takie same, zdazaja sie wyjatki. Mam znajomego Irola, ma 2003r Audi A6 1.9TDI automat, przejechane 96tysmil i do tej pory nie wiedzial ze trzeba bylo zmienic rozrzad, wymienic olej i filter w skrzyni, a do tego nie pamieta kiedy robil ostatni serwis, bo tylko robil dolewki.

Tutaj tez pierwszy MOT robi sie po 3latach, ale tak jak powiedziales przegladami nie mozna sie sugerowac, bo cofa sie licznik przed przegladem i jest git. Tutaj wiekszosc ludzi co ma kase i zmienia czesto samochody mysli podobnie, nie obchodza ich serwisy.

Tak jak wspomnialem szukam samochodu 4letniego, ale tylko z orginalnym potwierdzonym rodowodem. Im mlodsze auto to wieksze szanse ze przebieg bedzie orginalny. Mam troche swoich oszczednosci, a reszta bedzie z kredytu z banku. Leasing odpada.

Tutaj caly czas przegladam ogloszenia w poszukiwaniu pozadnego dieselka, ale o takiego tu trudno, bo wszystkie co maja ksiazki serwisowe schodza jak cieple buleczki-rozkupuja je taksowkarze. Kupuja takie samochody jezdza pare lat, a gdy przychodzi czas sprzedazy wymieniaja galke zmiany biegow jesli jest nadmiernie wytarta, to samo z gumkami na pedalach. Tapicerka jest myta w srodku, a samochod poddawany jest polerce. Dodam jeszcze ze caly czas uzytkowania jezdza z oslonami na kierownicy.No i licznik cofany jest regularnie przed kazdym MOTem. Po takich zabiegach samochod pachnie i swieci sie jak psu jajca, klient sie napala, kupuje taki samochod z nadzieja, ze trafil okazje, a po paru miesiacach wychodzi zonk. Ja podchodze bardzo sceptycznie do okazji, bo w wiekszosci przypadkow sa to okazje dla sprzedajacych, a nie kupujacych. Sklaniam sie raczej kupic autko sesecond-hand od autoryzowanego dealera placac nawet troszke wiecej, ale miec ta pewnosc. Pare lat temu jak kupilem sobie swego 3letniego Passata z Londynu auto mialo najechane 44tysmil, jeden wlasciciel, potwierdzona ksiazka serwisowa ze wszystkimi wpisami, plus wszystkie rachunki z napraw pokrywajace sie z ksiazka. Wiec wiem ze mozna, tylko trzeba szukac.

Dzieki wielkie za kazda pomocna wskazowke i zabieram sie dalej do przegladania ofert.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze autoquake.co.uk albo od RAC ale nie pamietam stronki mysle jednak ze szybko znajdziesz po za tym zawsze jest jeszcze ebay.co.uk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja zapytam inaczej - jak szybko i skutecznie sprzedac samochod w UK?

Mam do sprzedania forda fieste. Ogloszenie wisi na autotraderze juz jakis czas i nic :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A ja zapytam inaczej - jak szybko i skutecznie sprzedac samochod w UK?

Mam do sprzedania forda fieste. Ogloszenie wisi na autotraderze juz jakis czas i nic

opóść cenę o 400sta a ci pójdzie w ten sam dzień lol ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to w tedy bym wzial 50 fuli ;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ładne zdjęcia i aukcja na ebayu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Czy ktoś orientuje się, jakie mogą być koszty wysyłki paczki ok.5kg z UK do Polski :?: Z jakiej firmy kurierskiej najlepiej skorzystać :?:

Dzięki za wszelkie informacje :padam:

Edytowane przez Krawcol82
zmiana tematu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat wyedytowałem i piszę w tej sprawie właśnie.

Mam możliwość zakupienia wzmacniacza w UK... Niestety mam mały problem z przesyłką-Sprzedający pisał mi, żebym raczej sobie sam zorganizował wysyłkę do Polski kurierem... Ogólnie wzmak, który chcę kupić był przewidziany na sprzedaż na terenie UK i sprzedawca nie bawi się w wysyłkę zagraniczną...

Czy ktoś mi może w tej sprawie pomóc :?:

Chodzi o to, żeby przesyłka poszła do forumowicza do UK, a później do mnie do Polski-chyba, że ktoś w najbliższym czasie jedzie do Polski-to wtedy byłoby jeszcze lepiej ;)

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z kad jest sprzedajacy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Luton. Ale czekam na odpowiedź od niego jeszcze w sprawie wysyłki-próbuję się z nim jakoś dogadać...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Może mogę jakoś pomóc

Ja do Luton mam jakies 90km

Do PL jade 5 pazdziernika

Ewentualnie moge odebrac z Luton i nadac kurierem, np bleufenix

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rafał, jak coś będę się z Tobą kontaktować-dzięki za propozycję pomocy... Na razie jestem na dobrej drodze (odpukać!), żeby dogadać się ze Sprzedającym... Ogólnie mam czas do jutrzejszego wieczora, żeby się dogadać-później będę miał odrobinę czasu na dopięcie wszystkiego...

Jak coś, będę się z Tobą kontaktować :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszystko wiéc wyjaśnione ;) więc zamykam temat. Chłopaki dogadają się na PW, a jeśli ktoś chce coś dodać to piszcie na PW.

 

 

Otwarte na proźbę Krawcola ;),,, /////pobs/////

Edytowane przez pobs

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
opóść cenę o 400sta a ci pójdzie w ten sam dzień lol

Też tak myślę. Ale nic nie napisałeś o fieście, więc trudno doradzic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ale nic nie napisałeś o fieście, więc trudno doradzic

http://manchester.gumtree.com/manchester/46/45014346.html

kurde - za 400 oddam i brak chetnych :(

A ci co sie umawiaja na ogladanie to sie nie pokazuja i tylko czas trace :/

Autko naprawde pewne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak by to było B5 przed liftem - to ja bym po nie przyjechał ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NO no cargiant, masz pewnosc ze auto bylo walone z kazdej strony i sami je wyklepywali :D To chyba jedyna pewnosc z tej firmy. Co z tego , ze masz gwarancji itd. Ja osobiscie bym od nich nie kupil.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności