Skocz do zawartości
pobs

ZAGRANICZNY OFF TOPIC - czyli rozmowy o wszystkim

Rekomendowane odpowiedzi

No chyba ze kots lubi tlusty polysk ;)

Wtedy tylko tlusta angielke ktorych tu nie brakuje zapakowac do autka i juz mamy tlusty polysk w pasku :rotfl:

 

 

 

///chłopaki wystarczy tego OT - powróćcie do tematu ;)

Edytowane przez pobs

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

luke__t

 

Słonko... głodnemu chleb na myśli -.-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mozna trafić niekręcony, można. Oto moja krótka historia :

Oczywiście szukałem dla siebie Paska od połowy lipca mniej więcej, na pierwszego jakiego trafiłem to czarny pasek 2001 r. 90 KM przebieg 110 000 :eek: i nie mogłem uwierzyc ,ze auto ma tak mało, książka wydawała sie org. przeglądy TUV do wglądu wszyskto niby ok - auto w ogóle nie zniszczone - i kurde nie wierzyłem ze to auto ma tak mało nalatane i facet chce tylko 25 000 :eek: . Powiedziąłem ze się zastanowie - auto poszło w jeden dzień a mialem się odezwać w poniedziałek ( jak go oglądałem była sobota) No nic jakos przeżyłem ten cios :D Kolejne auto srebrny pasat HighLine z 2001 r 130 Km 176 000 - no i postanowiłem sobie ze nie odpuszcze takiej okazji (inne szukane miały grubo powyzej 200 000) dałem zaliczkę, umówiłem sie do mechaniora w sobotę raniutko , sprawdzają go (guma pęknięta przy kole, lekka rozbiezność tylnich kół) no nic pomyślalme drbne temtay naprawię - poza tym auto ok -więc prawie podpisuje umowę - no ale nauczony okazja która przeszła mi koło nosa - postanawiam zadzwonić do ASO VW - a tam ZONK : auto rok temu miało 230 000 - szybki rachunek i wynika ze auto rocznie jeździło ok 35 000 więc teraz ma ok 260 000 - spredający był ze mną u mechaniora więc myślełm ze mu kluczem prz........ę. Miałem dzownić na policję za próbę oszutwa ale darowałem sobie dla świętego spokoju. Tego samego dnia widze w necie w moim mieście czarnego pasata comfortline przebieg 199 000 ,2003 r, 130 KM - dzwonie od razu do ASO - potwierdzają ,że przebieg zgodny, auto miało w maju 194 000, informuja mnie jeszcze ,ze był leko puknięty z tyłu i rozrzad miał robiony przy 128 000 - no to suuper myśle jade tam - sprawdzam papiery - książka OK, jest ostatnia faktura ze Szwecji VW (auto ze Szwecji) przy przebiegu 194 000 czyli OK - jest wpis w książce o zmianie rozrządu przy 128 000 , a więc ASO miało rację - Tak więc jestem szczęśliwym posiadaczem tego paska - tak więc koledzy można trafić nie kręconego ... trzeba być cierpliwym i zapobiegliwym ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to ze sprawdzales stan licznika w aso to nie znaczy ze nie musial byc krecony duzo ludzi robi tak ze cofaja liczniki przed servisem i wtedy wszystko sie bedzie zgadzalo nawet jesli autko ma o 100tys mniej.Najlepiej sprawdzic przez kabelek odczyt przebiegu z ECU samochodu bo najczesciej kreca tylko sam licznik i wtedy sie mozna dopiero zdziwic :eek::eek:!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie myslcie ze anglicy to jacys debile sa. Zmienia i w ECU przebieg, dzis to nie problem i nie dojdziesz nigdzie. Jak ktoś się weźmie za to z głową od początku do konca, zarobi na takim aucie po 4-5 latach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, zamierzam sobie poszukac autka w UK, ale oprocz Auto Trader UK, nie znam zadnej innej wyszukiwarki, gdzie moge zaczac poszukiwania, a od komisu do komisu nie chce mi sie jezdzic. Czy zna ktos jakis sposob/inna wyszukiwarke gdzie moge zaczac szukac?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jak masz możliwość to i aukcje, ale trudno raczej z Irlandii na nie przyjeżdżać (chyba, że NI). Ja polecam właśnie najbardziej Autotrader. No i Google:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dochodzi ci jeszcze gumtree.co.uk od prywatnych właścicieli ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
to ze sprawdzales stan licznika w aso to nie znaczy ze nie musial byc krecony duzo ludzi robi tak ze cofaja liczniki przed servisem i wtedy wszystko sie bedzie zgadzalo nawet jesli autko ma o 100tys mniej.Najlepiej sprawdzic przez kabelek odczyt przebiegu z ECU samochodu bo najczesciej kreca tylko sam licznik i wtedy sie mozna dopiero zdziwic :eek::eek:!!!

oczywiście , teoretycznie i praktycznie mozna zrobić wszystko - ja jestem na 100% pewny tego auta, więc uwazam ze mozna trafić niekręcony. Oprócz sprawdzania stanu licznika i wiarygodności książki serwisowej (włącznie z datą tej książki na końcu), to pozostaje sprawdzenie stanu wewnątrz - stopień zużycia itd ,a to w moim przypadku potwierdziło przebieg

Edytowane przez Christoff

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aukcje odpadaja, bo szukam autka pewnego i w pelni sprawnego z pelna ksiazka serwisowa z 2006-2007. W UK samochody sa bardziej zadbane, z leprzym wyposarzeniem i wiekszosc ma udokumentowana przeszlosc. Tutaj nikt o to nie dba, tak samo jak o samochody, wiec musze sledzic AutoTrader. Czy ktos z was sie orientuje jak odruznic podrabiana ksiazke serwisowa od orginalnej. Wiem ze mozna to sprawdzic w ASO, ale czy majac taka ksiazke w reku mozna zauwazyc ze jest podrabiana?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
UK samochody sa bardziej zadbane, z leprzym wyposarzeniem i wiekszosc ma udokumentowana przeszlosc.
ile czasu ty tam jestes ze takie cos piszesz ?

w Uk kupujesz auto z drogi zdjęte, i co drugi sprzedaawca Ci powie - to nie jest nowe, cena jest adekwatna do tego co jest, i jak nie chcesz to nie, bo jest 6pm i ja ide do domu. To nie polska ze kazdy ma "doktora w silniku" i wosk a środek PLAK-iem naszpikowany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Moze ktos z Was wie gdzie w okolicach Manchesteru moge wykonac SOLIDNIE poszczegolne czynnosci:

 

- Dorobienie kluczyka scyzoryk + kodowanie i cala reszta

- Lakierowanie dachu

- Wymiana wyswietlacza FIS (od komputera)

- Zakupic kabel do diagnostyki VAG pod USB

 

Jesli nie to moze chociaz ktos ma pojecie ile takie cos moze tutaj w jukeju kosztowac ?

 

Z gory dziekuje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Major siedze w IRL juz 9lat i wiem co mowie. Tutaj ludzie nie maja pojecia jak jezdzic a co dopiero jak dbac o samochody(szczegolnie kobiety-bez urazy). Serwisy jesli juz robia to u jakichs garazowych mechanikow zeby bylo taniej niz w ASO. Dlatego znalezc samochod z pelna ksiazka serwisowa jest bardzo trudno. Jak tylko tu przyjechalem grudzien 2000 to pracowalem przez 2lata na stacji benzynowej i widzialem rozne cuda. Ludzia praktycznie z suchym silnikiem przyjezdzali po olej, brali jaki popadnie prosili o zalanie i jechali dalej. Pelno nieznajacych sie irloli ma 100mil na liczniku bez wymiany rozrzadu czy wymiany oleju w automacie i filtra, a olej do silnika tylko dolewaja. Wiec na pewno wiem co mowie. Tylko w ostatnich latach widze jakas mala poprawe, ale i tak jak chce sie porzadnie zadbane i z leprzym wyposarzeniem samochod to trzeba jechac do UK. Osobiscie przez Auto Trader.uk sprowadzilem sobie 2autka, ale bylem ciekawy czy jest wiecej takich wyszukiwarek w UK, bo tu w irlandi jest ich 5.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dorobienie kluczyka scyzoryk + kodowanie i cala reszta

 

sam kluczyk na ebay-u to koszt od 10-25 funtow,

wyciecie grotu - to koszt okolo 6-8 funtow

programowanie - hmm w passacie mi powiedzieli Ł52 z groszami, ale wstrzymuje sie i jade do pl na urlop i zrobie to za 100zl

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Wam ogromne za informacje :)

Moze macie jeszcze jakis namiar na magika ktory potrafil by mi wymienic wyswietlacz od komputera (Fis, MFA czy jak to sie zwie) ?

Niewazne gdzie - byle w UK ;)

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
(szczegolnie kobiety-bez urazy).

 

Jestem drugim właścicielem. Pierwszym była kobieta i dziękuję Bogu za dobry samochód. Książka serwisowa od początku do końca . Serwis robiony w jednym tym samym miejscu. Wierz mi, w UK też robią walce i to niezłe. Polacy też handelkiem tu sie bawią często w kooperacji z Ciapkami. Gumtree ze swej strony nie polecam, jakoś dla mnie mało profesjonalne i takie od wszystkiego. Jak chcesz kupić prawie nówkę to prawda - bez aukcji. Najlepiej zmarnuj tygodniowy urlop i się przejedż tu i tam.

Nie wiem jak w IRL ale w UK pierwszy MOT przypada po 3 latach, wiec jak jest jakis kozak co ma monetę i co 2 lata zmienia auto to i tak ma w d... serwis i przeglądy.

Pierwszy MOT po trzech latach robi to, że przed upływem tego terminu można dowolnie cofnąć licznik i lipa. Uważaj więc jakby co na byłe taksówki (paski, vectry bardzo często).

Szukasz prawie nowego auta. Masz może mozliwość wzięcia w leasing ? A jak nie to szukaj do kupienia z tych leasingowanych może, z tym,że tam nikt sie nie bawi zapewne w kręcenie licznika i przebiegi i tak są potężne - auta firmowe.

Moi znajomi, którzy bawią się w zakup-sprzedaż samochodów korzystają z aukcji na stronach "universal salvage" (wpisz sobie tak w Google i popatrz mniej wiecej na czym to polega). Można znaleźć żylety po dobrych cenach, z tym, że po jakichś drobnych stłuczkach, awariach itp. Całkowicie do naprawy po ludzkich kosztach u lakiernika, blacharza, czasem dodatkowo lampa , zderzak itp. Ceny naprawdę dobre i warto, z tym,że z tego co wiem (nie jestem w temacie) trzeba tam sie zarejestrować i bawisz się w aukcję tylko przez internet, ale masz podane mnóstwo zdjęć, szczegółowe opisy itd. Jeżeli Cie interesuje mogę się dowiedzieć dokładniej na czym to polega.

Edytowane przez TommyHH

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wyswietlacz

 

a moze chcesz samemu sprobowac ;)

dokladny opis tutaj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a moze chcesz samemu sprobowac

dokladny opis tutaj

Ja licznik mam z FISem tylko cos wyswietlacz szwankuje ;)

Samemu boje sie cos uszkodzic - jak nie znajde nikogo to zrobie to w polsce ale to dopiero w przyszlym roku. Dla tego wlasnie szukam tutaj :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności