Skocz do zawartości
Charakterek

Przerobiony anglik - na co zwracać uwagę - poradnik

Rekomendowane odpowiedzi

Od maja nadal nic o B6 angolu nikt nie spotkał się z przekładką?

Już słyszałem, że zaczęli się za to brać, zresztą już wszystko z anglii pchają tutaj do polski byle by zarobić na tym.

 

a ja mam takie małe pytanko skad biora czesci zeby przekładac passaty nie na darmo nasze auta sa w statystykach w czołówce pozdrawiam wszystkich

No oczywiście ze części są kradzione lub z odzysku tzn. ze szrotu. Wątpię aby kupowali nowe części prosto z serwisu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co sądzicie o regenerowanym kokpicie po wystrzeleniu poduszki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Warto też spojrzeć na silnik oraz na kod silnika na tabliczce z vinem lub na wyklejce w bagażniku jaki jest, już kilka przypadków spotkałem że zamiast silnika benzynowego w aucie siedzi diesel a w Etce dodatkowo pokazuje że to anglik. I na wyklejce w bagażniku oraz na tabliczce pod maską również znajduje się kod silnika benzynowego ale jak ktoś nieświadomy to kupuje dlatego niema co oszczędzać na sprawdzeniu auta jak się niema 100% pewności.

A może ktoś sie spotkał jakie są różnice jeśli auto ma kierownice po lewej stronie a po Vinie wychodzi że posiada wyposażenie przystosowane dla Wielkiej Brytani?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i oczywiście wkładka zamka w drzwiach z odpowiedniej strony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość KRYNIO81

Warto też sprawdzić vagiem w module komfortu dla kanału 10 są 3 wartości dla alarmu.

1-reszta Europy

2-Niemcy

3-Wielka Brytania

Często handlarze zmieniaja w liczniku(duży fis) język komunikatow na niemiecki, oraz zmieniają mile na km a o module komfortu mało kto wie. Dlatego jesli dla kanału 10 masz wartość 3 to może być powód do zastanowienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do punktu 6. Wycieraczki warto zauważyć że tylna wycieraczka w wersji EU w spoczynku jest skierowana na lewą stronę a w anglikach na prawą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do wycieraczek,nie mam pewności.Z całą pewnością w przypadku Golfa tak nie jest,co do Passata,z tym bywa rozmaicie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Do punktu 6. Wycieraczki warto zauważyć że tylna wycieraczka w wersji EU w spoczynku jest skierowana na lewą stronę a w anglikach na prawą.

 

Ja też mam na prawą ;), a z angolem to mój samochód nie ma wiele wspólnego. To było zależne od rocznika, jak się nie mylę od 2003 było po prawej, wcześniejsze roczniki po lewej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moduł komfortu nie jest wyznacznikiem, większość uzywanych pochodzi z UK a jak wiadomo często są z nim problemy i jakos nie kupujecie w serwisie nowego...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, przepraszam jeśli w złym dziale i w takim wypadku proszę Moderatorów o przesunięcie do odpowiedniego.

 

Jak łatwo można sprawdzić czy samochód jest po przekładce z anglika? Chodzi mi o metodę wizualną.

 

I 2 pytanie: Jeśli sprzedający zataił fakt, że dany samochód który mi sprzedaje był wcześniej anglikiem, to czy mogę wyciągnąć z tego jakieś konsekwencje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki już tam się przenoszę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pytanie:

 

Jeśli już kupiłem paska i okazuje się, że był on anglikiem a sprzedający zataił ten fakt, to mam prawo cokolwiek od niego żądać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam, mam pytanie:

 

Jeśli już kupiłem paska i okazuje się, że był on anglikiem a sprzedający zataił ten fakt, to mam prawo cokolwiek od niego żądać?

Tak - ale na drodze cywilno - prawnej - potrwa to "wieki" :fajny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam, mam pytanie:

 

Jeśli już kupiłem paska i okazuje się, że był on anglikiem a sprzedający zataił ten fakt, to mam prawo cokolwiek od niego żądać?

tak możesz tylko musisz udowodnić to ze sprzedający świadomie zataił fakt ze to przekładka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tak możesz tylko musisz udowodnić to ze sprzedający świadomie zataił fakt ze to przekładka

 

To chyba będzie ciężka sprawa....

 

I jeśli wyjdzie na to, że mnie oszukał to co mogę od niego żądać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To chyba będzie ciężka sprawa....

 

I jeśli wyjdzie na to, że mnie oszukał to co mogę od niego żądać?

to jest BAAAARDZO ciężka sprawa a jeśli wyjdzie na to że oszukał to zwrot kosztów auta (cena auta jaką mu zapłaciłeś)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Plus ceny remontów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Plus ceny remontów?
no niestety nie cena auta to kwota którą dałeś sprzedającemu za auto niby w wersji EU

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności