Skocz do zawartości
fialson

Montaż Tempomatu Passat B6

Rekomendowane odpowiedzi

O kabel a dokładnie o piny tego kabla w aukcji jest napisane że tylko do diesla a jak się zapytałem sprzedawcy to odpisał że do benzyny jest inny dlatego się pytam jaka jest różnica między tdi a fsi.

 

http://pages.ebay.com/link/?nav=item.view&id=272087869227&alt=web

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To trzeba było od razu ze o pin a nie o kabel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie o to mi chodzi

 

e9a887066933e1441a4817f3fb84afc1.jpg

 

Jest jakaś różnica pomiędzy tdi a fsi czy koleś nie ma pojęcia o czym pisze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
pod kierownicą T20d/16 a w silniku T94/64, czyli 16 i 64 pin

 

No i extra. W weekend pewnie będzie akcja podpisania i pochwalę się oczywiście jak zadziala

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Temat przerabiałem w B6 1.9 TDI. Teraz zmieniłem na B7 2.0 TDI i chcę wykonać pierwszego moda polegającego na dołożeniu tempomatu. Mniej więcej wszystko przebiega podobnie jak w 1.9 tylko pytanie o podłączenie kabelka. Który pin przy tempo a który przy sterowniku? Silnik CFFB skrzynia manual. I jeszcze pytanie czy kodowanie idzie podobnie jak w 1.9 czy jest jakaś nowość?

Edytowane przez hihotek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pytałem wcześniej o rozmiar kabla a dokładnie tego konektora który wchodzi do kostki 96 pinowej. Są dwa rodzaje różnią się wielkością do benzyny jest mniejszy do diesla jest większy. Niestety nie mam numeru. Jak kupiłem tempomat to dostałem 2 kable. I nie wiem jak u was ale u mnie w pinie 18 był zamontowany taki plastikowy konektor. I wcale tak łatwo nie jest 2 godziny się męczyłem żeby wydostać kostkę z podszybia.

A teraz mam problem z kodowaniem. Nie podświetla mi się okienko coding II czyli nie mogę zakodowac manetki. Wszedłem w coding i zaznaczyłem bajt cruise control installed ale teraz mi błędami sypie. W dodatku jak odznaczam ten bit przyjmuje kodowanie ale i tak jest cały czas zaznaczony. Pomoże ktoś?

Edytowane przez hubcio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po zakodowaniu odłącz aku na 30 min

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj już odpuściłem bo już nie miałem sił dalej walczyć. Ale za to dzisiaj jak do pracy jechałem włączyłem tempomat i działa. Ale teraz mam problem z modułem skrętu i kierownica ciężko chodzi i sama nie odbija tak jak wcześniej ,to ma jakiś związek? Tak czy tak musze przeprowadzić kalibracje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość sebp75

Musisz zrobić adaptacje modułu skrętu , czy jakoś to się nazywa. Wejdź na ross techa i w retrofitach powinna być procedura opisana, jak to zrobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już czytałem tylko nie mialem gdzie tego zrobić. Dzisiaj podjadę na jakiś parking i to zrobię.

 

Dzisiaj jak debil po parkingu jeździłem i nie mogę zakodowac czujnika skrętu. Wchodzę w Basic settings i w kanale 60 wyświetla mi się Not OK. Może VCDS nie ogarnia tego.

 

4a34cf55f0b117134652cd6558add2ee.jpg

Edytowane przez hubcio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym doposażyć swojego Alltracka B7w tempomat. Oryginalny zestaw uzupełniający ma symbol 3AA 054 690C.

Po małej eksploracji netu znalazłem (mam nadzieje, że poprawnie, bo to na podstawie zdjęć), że ten zestaw się składa z przewodu, manetki 3C9 953 502B i taśmy 5K0 953 569T.

Na pewno muszę dokupić manetkę, ale czy moduł taśmy airbag również? Niestety nie wiem jaki mam zamontowany (kierownica multifunkcyjna).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
pod kierownicą T20d/16 a w silniku T94/64, czyli 16 i 64 pin

 

No i niestety nie jest to do końca prawda :) Ale spoko dałem radę.

 

Okazuje się że w silniku a dokładniej w ECU jest oki i pin 64 jak najbardziej pasuje.

 

Ale we wtyczce przy kierownicy (mam 16 pinową ) wpinamy się w pin 5 /pin nr 16 był zajęty niestety i po wypięciu go pojawił się błąd kierownicy po gaszeniu auta i oczywiście tempomat nie banglał /

 

Czyli reasumując w Packu CC 2011 z silnikiem 170km mamy pinologie :

 

w sterowniku silnika ECU duża wtyczka pin nr 64

 

w kostce pod kierownicą 16 pinowej wpinamy się w pin nr 5

 

Pozdro

 

Oli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Naczytałem się trochę o tym tempomacie i nie tylko. U mnie sprawa wygląda tak: Kupiłem passata b6 2.0 tdi CR DSG 2009r. ( model 2010. Nie ma kierownicy multifunkcji, nie ma czujnika deszczu oraz lusterka fotochrom i także tempomatu. Generalnie wszystkie rzeczy do montażu tych elementów co wymieniłem mam poza tym kabelkiem od tempomatu. I teraz moje pytanie: Czy jest ktoś z woj. łódzkiego kto by to ogarną jeśli chodzi o kodowanie ? Bo ja nie dam sobie z tym rady !! Z góry dzięki za odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podbijam - nie wiem czy źle opisuje problem czy milczenie wynika z tego, że to Alltrack

 

Chciałbym doposażyć swojego Alltracka B7w tempomat. Oryginalny zestaw uzupełniający ma symbol 3AA 054 690C.

Po małej eksploracji netu znalazłem (mam nadzieje, że poprawnie, bo to na podstawie zdjęć), że ten zestaw się składa z przewodu, manetki 3C9 953 502B i taśmy 5K0 953 569T.

W związku z powyższym pytanie brzmi czy mogę kupić samą manetkę, czy muszę z modułem taśmy?

Edytowane przez robin75

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1.9 ma inaczej

2.0 ma inaczej

2.0 cr ma inaczej

1.6 ma inaczej

2.0 TFSI ma inaczej

 

Witam. Ja mam właśnie CR . Jak u mnie jest z tymi pinami bo będę niebawem montował !! Pozdro

 

Znalezione :)

Jak by co dla silnika 2.0 TDI CR pin na ECU 64 w 94 pinowej kostce.

Edytowane przez Darko81

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wie ktoś może czy pin wchodzący do ecu ma oznaczenie VW - 000 979 009 E ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Raczej nie

 

 

to może 000 979 034 ? czy tez nie :> Marcin może wiesz jakie jest oznaczenie :P bo F280 to chyba nie będzie :x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jakie jest oznaczenie tego pinu, ale nie 009, tam sa inne. Mam takie wtyczki to moge zerknać, jak fizycznie wyglada, tam jest kilka rodzajów pinów.

Wiesz jaki jest nr tego pinu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie wiem jakie jest oznaczenie tego pinu, ale nie 009, tam sa inne. Mam takie wtyczki to moge zerknać, jak fizycznie wyglada, tam jest kilka rodzajów pinów.

Wiesz jaki jest nr tego pinu?

 

Pin20 potrzebowałbym jakieś info co do wyglądu lub oznaczenia

byłbym bardzo wdzięczny :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności