Skocz do zawartości
Gość Krzychukrk

Napinacz łańcucha rozrządu - VW Passat B5 1.8 20V

Rekomendowane odpowiedzi

No właśnie, czekamy na wiadomości co brzmi w napinaczu???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie cieknie mi z tego miejsca olej, czy da się to rozebrać i wymienić oring?

 

Bez tytułu.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pomoże ktoś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie da sie. Jestes pewien ze to z tad cieknie? czesto sie zdaza ze cieknie spod napinacza a dokladniej z uszczelki pod nim, wystarczy dobrze umyc te miejsce i zamazac 'polksiezyc' jakims silikonem/masa uszczelniajaca do silnikow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o ten nieszczęsny napinacz. W moim byłym pasku pomogła wymiana oleju na Motula 5W40 i napinacz jakby mniej hałasował.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokładnie leci z tego miejsca co wskazałem na zdjęciu, mam stary napinacz więc rozkręcę go i zobacz co i jak, a z uszczelki nie leci wogole olej, ani z pol księżyca tylko z tego miejsca co wskazałem, miał ktoś podobny problem z tym?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że nie ma tam żadnej uszczelki tylko jest wprasowana zaślepka. Odtłuść to miejsce i zaklej jakimś poxipolem i powinno być ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Czytam i jakoś nie doczytałem albo nie znalazłem takiej informacji,

Jakiej firmy jest stosowany na pierwszy montaż ten napinacz ??

Zbieram się do rozbiórki i wymiany ale nie wiem co wybrać mam na oku coś takiego bo lepsza cena niż w VW :-) http://allegro.pl/napinacz-lancucha-rozrzadu-vw-audi-1-8-20v-zestaw-i5542293329.html a może ktoś kupował u nich ??

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli pozbywasz się nie długo auta to ten napinacz okej ale jak zamierzasz nim jeszcze długo przejeździć to nówka z aso VW albo używka ale z kolei to jest loteria.

 

To wszystko jest chińszczyzna ! Napinacz max na 10kkm albo i mniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

typowy oryginał kosztuje 2300 + łańcuch 370 .... to co na allegro to podróba... oryginał ma znaczki audi vw ..... właśnie jestem po wymianie napinacza dziś.... kupiłem za 632zł w gordonie po zniżkach... wyglądał tak

 

http://www.gawex.com.pl/foto/51746250.jpg

 

niby dbałem o silnik olej 5w30 lany a jak mechanik rozebrał dół silnika okazało się że smok juz bardzo mocno brudny... choć nic na to nie wskazywało ...

Edytowane przez mamis638

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oryginał z mag. VW ale nie w ASO to koszt 1850zł + łańcuch

ale są nawet max gear za około 450 zł jak ma się zniszki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy to jest oryginał? Ma podłączoną kostkę na 2 piny.

 

20151029_140021.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak,to jest oryginał.

Taką ciekawostke napisze odnośnie napinacza z ASO,na forum audi koleś kupił oryginał z ASO i napinacz się tłucze zarówno przy rozruchu,jak i na goracym silniku,chciał oddać na gwarancje a tu zonk,ASO zakomunkowało że oni go muszą sami wymontować i sprawdzić poprawnośc montażu,i w przypadku gdy napinacz okazał by sie dobry to będzie musiał zapłacic za cały manewr 1900zł,ponadto musi przedstawić fakturę od mechanika na montaż,śruby od napinacza muszą byc nowe,olej musi spełniac normy,i jeszcze coś tam wymyślili,aktualnie sprawa w toku.

Wychodzi że jako tako gwarancji nie ma,no chyba że ASO by montowało,a wtedy cena wzrośnie pewnie ponad 3tyś.

Edytowane przez marcin007

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki :) Jak nie lepiej niż 3tysie. Za wymianę poduszek pod silnikiem i skrzynią chcą 400zł.

 

Do wymiany jego uszczelki co potrzeba? Podobno nie trzeba ściągać samego napinacza.. Da radę zrobić w domowych warunkach? Czy zakleić dół napinacza masą uszczelniającą do silników bo troszkę się sączy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Da rade bez wyciągania,tylko potrzebny jest sciągacz żeby go trochę zcisnąć i poluzować łancuch,ja bym wymienił uszczelkę pod nim,bo idealnie nie odtłuści zakamarków żeby uszczelnć pastą,ale zawsze można próbować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez ściągacza też się da, jak się odkręci śruby mocujące napinacz to pójdzie do góry, mało miejsca na manewry ale dla upartego jest to do zrobienia,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiście radze zwalić napinacz i dobrze wyczyścić.

Ulokowanie napinacza bardzo utrudnia manewry przy nim.Kompletnie nic nie widać.

Radzę dodatkowo nową uszczelke posmarować jakimś uszczelniaczem z obu stron.

Co do samego napinacza to latam na chińczyku ,który ma nalatane już ponad 12tyś i jest git.Stary terkotał już nawet na jałowym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
oryginał z mag.

 

Może śmieszne pytanie ale zapytam MAG to cała nazwa firmy ??? skrót ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skrót od słowa: magazyn :) Chodziło mu o magazyn volkswagena.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności