Skocz do zawartości
Gość Krzychukrk

Napinacz łańcucha rozrządu - VW Passat B5 1.8 20V

Rekomendowane odpowiedzi

jesli moge cos doradzic to zostan na tym oleju na którym jezdzisz a dla swietego spokoju dołóz troche kasy i niech ci przeczyszcza miske olejowo i smoka , zalej nowym olejem , u mnie kryształ olej i jak narazie cisza nic nie klekocze oby tak zostało

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wymieniłem sam napinacz bez łańcucha.

I od razu po wymianie zaczęło trząść silnikiem na biegu jałowym. I spadła moc. Jak się położy rękę na otwartych drzwiach albo kierownicy to wyraźnie odczuwa się telepanie. Wymieniłem jedną poduszkę ale nie pomogło. I tak się zastanawiam: napinacz wadliwy? łańcuch wyciągnięty? Minimalnie przestawiony rozrząd?

Edytowane przez 1971pawel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mi po testach przeglądach starego napinacza który został wymieniony na używkę (chwilowo pomogło) udało mi się naprawić napinacz :jupi do tego ostatnio wymieniłem jeszcze łańcuch (bez wymiany łańcucha też była cisza,wymieniłem sam dla siebie) i jak na razie od 3 tygodni jest cisza i na zimnym i na ciepłym silniku :jupi. Mam jeszcze jednego passata do testów jak się powiedzie to możliwe że udostępnie tutaj rozwiązanie problemu z napinaczem. Mój silnik 1.8 ADR napinacz z regulatorem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wymieniłem sam napinacz bez łańcucha.

I od razu po wymianie zaczęło trząść silnikiem na biegu jałowym. I spadła moc. Jak się położy rękę na otwartych drzwiach albo kierownicy to wyraźnie odczuwa się telepanie. Wymieniłem jedną poduszkę ale nie pomogło. I tak się zastanawiam: napinacz wadliwy? łańcuch wyciągnięty? Minimalnie przestawiony rozrząd?

 

To jest normalne po wymianie napinacza. Musi pare minut auto sobie pochodzic i powinno byc wrocic do normy - przy mnie mechanik wymienial mi napinacz i bylo jak mowisz, co po kilku min sie ustabilizowalo i jest cisza.

 

 

Witam mi po testach przeglądach starego napinacza który został wymieniony na używkę (chwilowo pomogło) udało mi się naprawić napinacz :jupi do tego ostatnio wymieniłem jeszcze łańcuch (bez wymiany łańcucha też była cisza,wymieniłem sam dla siebie) i jak na razie od 3 tygodni jest cisza i na zimnym i na ciepłym silniku :jupi. Mam jeszcze jednego passata do testów jak się powiedzie to możliwe że udostępnie tutaj rozwiązanie problemu z napinaczem. Mój silnik 1.8 ADR napinacz z regulatorem.

 

To czekamy na info ;) Niby mam to za sobą ale warto wiedzieć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Miałem wymienioną usczelkę napinacza łańcucha rorządu. Po wymianie szarpie samochodem. Szarpanie pojawiło się na ciepłym silniku. Co może być przyczyną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie. Mam problem z paskiem 1.8 20v ADR 1997r. Kupiłem go jakeś 3 tygodnie temu, wszystko było ok do momentu gdy zamontowano instalacje gazową. Podczas odpalania na zimnym silniku słychać klekot przez jakieś 5s później jest cisza. Olej 10w40 castrol przebieg 220000km. Mechanik mówi że to napinacz tylko czemu przed montażem instalacji gazowej wszystko był ok? Proszę o jakieś porady

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezdzic i nie przejmowac sie. Mozesz zrobic plukanke przy wymianie oleju i zmiana na 5w40.

 

 

Edit: mialem napisac czy w moim adr po wymianie na uzywany ale oryginalny napinacz chalas przy zimnym starcie dalej jest. Puki co jest albo bardzo krotko albo wogole.

Edytowane przez szymin89

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba że zacznie wywalać błąd napinacza,wtedy wymiana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja latam tak już 3 lata i mam to gdzieś :P

Możliwe ,że słyszysz wtryskiwacze gazu choć przy odpalaniu to raczej mało możliwe.

Martwić się trzeba dopiero gdy klekocze na jałowym juz nagrzany

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmiana oleju na 5w40 może pomóc? Zastanawiałem sie nad tym ale mechanicy odradzają...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Tak jak wcześniej pisałem mam problem prawdopodobnie z napinaczem i moje kolejne pytanie czy objawem źle działającego napinacza mogą być drgania silnika z falującymi obrotami ale tylko gdy odpalę zimny silnik podczas klekotu? Gdy klekot ustaje silnik pracuje równo obroty wracają do normy.Trwa to około 7 sekund. Z góry dziękuje za odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam taki sam problem , tylko bez falowania obrotów. Przedstawię go na filmiku poniżej. Do tego mam jakiś dziwny wyciek płynu chłodzącego z pod koła pasowego . Czym może być to spowodowane ? Dodam ze jestem aktualnie w niemczech a niedługo jade do polski 1300km. I pytanie moje , co może się stać podczas trasy ? Dodam ze hałasowanie przestaje po dodaniu gazu(jak na filmiku ) płyn chłodniczy muszę dolewać do pełna raz na 200-300km. Czekam na wasze odpowiedzi . Pozdrawiam

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pompa wody puszcza. Obawiam sie ze mozesz nie dojechac do domu. A dzwiek, hmmm wyglada na pasek rozrzadu albo lancuch.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

myślę, że dojadę :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli nie wiesz skad pochodza te dzwieki tonie byl bym na Twoim miejscu taki pewien, jak hydrauliczny napinacz paska wyzional ducha to tez bedzie stukac, klekotac i inne. Sprawdz skad to dochodzi,z przodu czy z tylu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

perfidnie słychać jak łańcuszek przy odpaleniu zdzwoni w pokrywę zaworów , przez jakies 2-3 sekundy. Zdarza się ze w ogóle go nie słychać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na początek taniej bedzie wymienic olej. Ja jeździłem na pełnym syntetyku i nawet po 300 tysiacach przebiegu łańcuszek tylko czasami zadzwonił przez sekundę - dwie przy odpalaniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kante, jak pompa wody puszcza to po dolewkach dasz radę, ale jeżeli puszcza ponieważ nie była wymieniana wcześniej (z rozrządem) lub była założona jakaś tania podróbka to możesz się zdziwić.

Możliwe do wydarzenia:

- nic i dojedziesz

- będzie się zapowietrzał układ chłodzenia i może się przegrzewać

- pompa padnie i zerwie pasek. Wtedy zawory dadzą buziaka tłokom i silniczek do remontu. Oczywiście brak możliwości kontynuowania jazdy.

 

do tego dokładając twoje objawy z dzwonieniem, bardzo bym się zastanowił jak do Polski wrócić aby potem nie trzeba auta ściągać z autostrady w DE/PL na lawecie po nowe serducho.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
pompa padnie i zerwie pasek. Wtedy zawory dadzą buziaka tłokom i silniczek do remontu.

 

Przecież w benzyniaku pompa jest na oddzielnym, krótkim pasku klinowym :fajny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a widzisz, u mnie jest na pasku rozrządu, a też Pb.

No ale te 1,8 20V ;).

Sorry w tym układzie za wprowadzenie w błąd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności