Skocz do zawartości
marecek

Licznik z komputerem - wymiana (B5)

Rekomendowane odpowiedzi

A gdzie mam znaleźć numer licznika?, bo jeżeli trzeba go zdemontować, to nie wiem, czy sobie poradzę (nigdy tego nie robiłem.

 

Można odczytać za pomocą testera VAG.

 

a jak ostatnie cyfry to 910 911 albo 931 to ma FISA czy MFA czy nie ma nic??

 

910 i 911 nie ma nic, a 931 ma MFA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przeczytalem caly temat i troche sie zawiodlem..bo widze ze podlaczenie zegarow z 3bg 2001r do passata 3b z 97r jest raczej nie mozliwe a jak jest to duzo z tym zabawy...szkoda...moze ktos chce kupic zegary do passata 3bg 2001 po fl z 1/2 fis....??150zl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos jest w stanie wrzucic schematy licznika bez fis-a i z pelnym fis bez can? musi byc mozliwosc podlaczenia licznika z duzym fis-em.

 

Prosze o zamieszczenie schematow jesli ktos posiada

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O jakich schematach mówisz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Schematy serwisowe, polaczenie,umieszczenie elementow itd :-) musi byc mozliwosc wsadzenie do paska maj 99rok licznika z pelnym fis bez can, na niemieckich forach wiele osob pisalo ze jest to mozliwe lecz trzeba w serwisowke zerknac :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo rozumiem. Chcesz zamienić swój goły licznik bez can na duży fis bez can?

Jeżeli tak to w czym problem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytalem duzo tutaj i wszyscy pisza ze sa z tym wielkie problemy, wiec kupuje licznim z pelnym fis bez can wkladam i dziala? no oczywiscie programuje imo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli oba liczniki są bez can to żaden problem. Tylko immo dopasować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy mogl by ktos wpisac oznaczenie licznika ktory bedzie u mnie pasowal? wiem ze 920 jest z can a 919 bez

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy mogl by ktos wpisac oznaczenie licznika ktory bedzie u mnie pasowal? wiem ze 920 jest z can a 919 bez

 

Sam sobie odpowiedziałeś i jeszcze nie wiesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Sam sobie odpowiedziałeś i jeszcze nie wiesz.

 

 

Chodzi mi o pelna nazwe np - 3BO 919 930T widze na ebayu kilka z full fis-em 919 lecz maja rozne oznaczenia 3B0/3B1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chodzi mi o pelna nazwe np - 3BO 919 930T widze na ebayu kilka z full fis-em 919 lecz maja rozne oznaczenia 3B0/3B1

 

W poście nr 158 masz odpowiedź na twoje pytanie. Trzeba czytać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

próba małego podsumowania, "pod siebie":

passat z zielonym zegarem, przed liftem (97), bez systemu antywłam., i co potrzeba:

licznik 3B0 919... z pełnym wyświetlaczem (szalenie trudno dostepnym), bez CAN-a

manetki

wiązka/i

i zdolności manualnych

Panowie, jaka orientacyjna cena tego? czy takie liczniki łatwo dostać np. w UK? bo mój był anglikiem, wiec na pewno mu nie zaszkodzi.

W moim przypadku (stare kluczyki) dopasować nowy licznik do klucza, a nie odwrotnie.

Proszę podajcie, jaki to koszt całości, z robocizną i bez, jesli chciałbym robić sam.

pozdrawiam wytrwałych i ciekawych upgrade'u (jak ja)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra naczytałem się ale nie bardzo rozumiem....

 

Ja mam Paska 3B 99r z niebieskim podświetleniem, nie mam FIS'a, natomiast mam manetkę i informacje o zuzyciu paliwa itd. wyświetlają mi się w tym okienku co jest zegarek.

Nie mam pojęcia jaki mam licznik.

Co muszę uczynić żeby założyć licznik z 1/2 lub pełnym FIS i żeby to chodziło.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli masz licznik bez CAN. Liczników 1/2 FIS bez CAN nie było, a więc zostaje Ci tylko Pełny FIS. Kupujesz, wstawiasz, programujesz immo i chyba śmiga. Tak wynika z powyższych postów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czyli masz licznik bez CAN. Liczników 1/2 FIS bez CAN nie było, a więc zostaje Ci tylko Pełny FIS. Kupujesz, wstawiasz, programujesz immo i chyba śmiga. Tak wynika z powyższych postów.

 

też tak właśnie myślałem, tyle, że chciałem potwierdzić :)

dzięki.

 

P.S.

Szukam na allegro i nie widze takiego licznika... ciezko dostać do TDI przed liftem bez CAN z FISem....

Jakby ktos przypadkiem namierzył to ładnie poproszę o link:)

Pozdrawiam

Edytowane przez rzepa1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ciezko dojsc do jakiegokolwiek zrozumienia od takiej ilosci postow i rowniez innych opinii...moze ktos kto naprawde na tym sie zna moglby zrobic jakies male podsowowanie??wiekszosc postow jest o licznikach z canem albo o tym ze ktos nie moze zamontowac licznika bo wybral licznik z canem i nie moze go podlaczyc bo musi miec bez cana..mozna sie pogubic...ktos kto sie zna moze moglby napisac jak zrobic wyswietlacz posrodku(pelny fis) w samochodzie z 97r z zielonym podswietleniem??tak zeby zmienic podswietlenie na niebieskie i zeby wszystko gralo??i czy ten licznik wyglada tak jak z 3bg, jakie sa roznice itp..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość bobbik

jest licznikbez canu z pełnym fis, 3b0 919 890b , wiem bo mam taki w swoim aucie. Jest to od wersji z małą navi . Na niebiesko może świecić jeśli wymieni się diody.Można spróbować przełożyć przód z ringami. Natomiast ten licznik ma niestety zegarek analogowy (tak jak w audi) i nie pójdzie przełożyc tarczek.

Edytowane przez bobbik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bobbik a moglbys wrzucic fotke swoich zegarow??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze poczytałem na temat zegarów,jest tego sporo ale chyba nie doczytałem jednej rzeczy i proszę mnie sprostować jeśli się mylę.

Mam B5 98rok z komputerem i licznik 3B0 919 890 M z pełnym FIS(FIS spalony nic nie widać,niebieskie podświetlenie,auto listopad 97r więc model 98 z małą Navi)

Jako,że nie miałem żadnych info,kontrolek,olej,kontrolka paliwa itp. Kupiłem zwykły licznik 3B0 919 861J.Znajomy mi mówił,że jeśli mam komp w aucie(a mam bo jest Navi mała i mam manetki z przyciskami reset itp.) to będe mieć wskazania tam gdzie jest zegar odnośnie spalania paliwa itp itd. On tak ma.Kilka osób mówiło mi jednak,że trzeba kupić taki licznik z funkcją MFA,teraz zgłupiałem,faktycznie nic z tego nie będzie,wskazań kompa mieć nie bede na liczniku,tylko i wyłącznie licznik z funkcją MFA?Kurde licznika z Pelnym FIS bez Can szukałem półtora roku i nic,z MFA też nie widziałem,to takie rarytasy są??Jak to naprawdę jest,kto ma rację,Będe mieć wskazania tam gdzie jest zegar na tym liczniku 3B0 919 861J majać oczywiście komp. w samochodzie czy nie?Jeśli nie to chyba też nie ma co myśleć o jakiejś przebudowie licznika?Trzeba kupić z MFA tak?Echh jakie to skomplikowane :(

Licznik 3B0 919 861J kupiłem z kodem immo więc elektronik nie powienien mieć problemów z zamianą liczników i kluczykami prawda?Znam immo starego licznika i nowego który kupiłem.

Kurde ponad półtora roku walcze z problemem,a tylko chciałbym mieć info. odnośnie spalania itp itd, echhh :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności