Skocz do zawartości
marecek

Licznik z komputerem - wymiana (B5)

Rekomendowane odpowiedzi

no widzisz da sie je dopasować , tylko z tą róznica ze dopasowywujesz jakby licznik do kluczy :rotfl: . Majac stary licznik i wiedząc gdzie sa zapisane klucze po prostu je przepisujesz do nowego i wszystko działa, natomiast rzeczywiście raz zaprogramowany klucz immo 3 nie da sie drugi raz zaprogramować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kriss555 tak sie da :) Ale ponoć moze wywalić immo w czasie jazdy :) Tak kiedyś czytałem na jednym forum pisał to kolo ktory sie zajmuje takimi sprawami :) I widać było ze czaił czacze bo nawet mi wysyłał biny plików jak chciałem wsadzić do swojego od disla :) A ile cie w Diagtronic skasowali ?? za pin itd?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiesz to wszystko zalezy od tego jak to zrobisz i jaki masz sprzet, oni robia tam to w duzej ilosci :rotfl: i zawsze przypisuja stare klucze do nowego licznika. Jezeli zmienisz tylko zapis kluczy w pamieci procesora w nowyn liczniku i zmienisz vin dopasujesz sterownik to nic nie ma sie prawa dziac.

Wzieli 400 stówy , ale z licznikiem było cos nie tak , uszkodzony był prawdoprodobnie program , bo wszystko sie wyswietlało , ale nie chciał przyjąc kodu od immo i nie wszystkie kanały w vagu były dostepne,ale chłopaki maja duzo wsadów do pamieci i sobie radza :ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paluch

MrWho pisałeś jak niżej

 

 

spalanie czas itd... to wogle bez kompa po środku mozesz mieć... w tym przewijanym z zegarkiem albo z licznikiem juz nei pamietam...

 

jak juz zmieniać to na ten wielki :) jest zdecydowanie fajniejszy... mozesz zucić na niego navi itd :) a na ta polowke to bedzie ci pokazywał takie podstawowe informacje :)

 

namiary przesle ci na pw :)

 

Ja mam golasa licznik :zalamany: - pod prędkościomierzem zegar hh:mm i pod obrotomierzem przebiegi: całkowity i kasowalny.

A nie ukrywam, że to co napisałeś ucieszyło mnie :hyhy: i pozostawiło trochę sznsy na te funkcje (spalanie, czas ...).

Jeżeli masz / macie wiecej info w tym temacie to by byl suuuuuuper :padam:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Hawerek

Witam.

 

Jestem również zainteresowany zamianą licznika na ten z kompem.

Wszystkie części już mam, czyli:

1. licznik 1/2 FIZ

2. manetke do kompa

oraz

3. manetkę do tempomatu

4. wiązke kabelków do tempomatu - bo też przy okazji chcę zamontować

 

Brakuje mi jedynie tego chętnego do założenia lub brak umiejętności i wiedzy na ten temat.

Stawiam jednak na to pierwsze i szukam osoby która by mi to podłączyła niedrogo ale żeby była z woj. Zachodniopomorskiego a najlepiej gdzieś okolice SZCZECINA (bo zabardzo nie chce mi się jechać pod wawe itp - koszty i czas!!)

 

Jakby ktoś był chętny to proszę o info na maila to się może dogadamy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, musze dokupic wtyczki do wiązki która potrzeba jest do podłączna manetki i zegarów z FISem.

 

Znalazłem tylko stronę z modelami wtyczek, ale nie wiem którch użyć.

 

http://www.passatplus.de/...ker/stecker.htm

 

http://www.passatplus.de/...er/stecker5.htm

 

Z tego co mi sie zdaje to potrzebne złączki sa na tej drugiej stronie pod nr 000 979 018

 

Wtyczki 8L0 972 977 C i 8L0 972 977 D są juz w samochodzie wiec nie trzeba ich dokupowac.

 

Co do manetki to nie wiem jak to wygląda od strony kabli, czy wszytko jest (mam manetke z 98" i mam nadzieje ze bedzie pasowac do mojego 3BG 2001). Czy moze ktoś mi potwierdzić ze ta manetka jest oki i jakie tam złaczki i wtyczki musze dokupić.

 

ps

A jesli nie chcesz wojować z tymi kabelkami to polecam DIAGTRONIK, dałem im tylko manetke i zegary, resztew zrobili - POLECAM.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak sprawa sie ma do adaptera can-bus (chodzi o podlaczenie licznika z can do auta bez can)? ktos to przetestowal lub ma jakis schemat tego urzadzenia, podobno jest mozliwosc podlaczenia poprzez adapter... ale czy wszystko dziala? czy tylko czesciowo :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jacek78
MrWho pisałeś jak niżej

 

 

spalanie czas itd... to wogle bez kompa po środku mozesz mieć... w tym przewijanym z zegarkiem albo z licznikiem juz nei pamietam...

 

jak juz zmieniać to na ten wielki :) jest zdecydowanie fajniejszy... mozesz zucić na niego navi itd :) a na ta polowke to bedzie ci pokazywał takie podstawowe informacje :)

 

namiary przesle ci na pw :)

 

Ja mam golasa licznik :zalamany: - pod prędkościomierzem zegar hh:mm i pod obrotomierzem przebiegi: całkowity i kasowalny.

A nie ukrywam, że to co napisałeś ucieszyło mnie :hyhy: i pozostawiło trochę sznsy na te funkcje (spalanie, czas ...).

Jeżeli masz / macie wiecej info w tym temacie to by byl suuuuuuper :padam:

Czy sprawa umarła? Nie rozumiem gdzie miałoby się to wyświetlać w standardowym liczniku? Prosze o rozwinięcie tematu... A może ktoś już to zrobił i mógłby opisac temat?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
spalanie czas itd... to wogle bez kompa po środku mozesz mieć... w tym przewijanym z zegarkiem albo z licznikiem juz nei pamietam...

 

jak juz zmieniać to na ten wielki :) jest zdecydowanie fajniejszy... mozesz zucić na niego navi itd :) a na ta polowke to bedzie ci pokazywał takie podstawowe informacje :)

 

namiary przesle ci na pw :)

 

A dokładnie co trzeba zrobić żeby to mieć bez kompa ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prosze o odp przyłączam sie to tego co zrobic aby na zwykłym to wyświetlało

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludziska nie ma takiej możliwości żeby pokazywało takie rzeczy w najzwyklejszym liczniku bez komputera, czyli takim jaki posiada większość passatów 3B.

Były różne wersje komputerów w 3B, wersja low z wyświetlaczem w miejscu zegarka-pod obrotomierzem. Po czym poznać że jest komp? W wersji z komputerem cyfry nie są idealnie na środku wyświetlacza tylko trochę przesunięte do prawego dolnego rogu, żeby było miejsce na ikonki komputera. Jeżeli jeszcze macie wątpliwości to zróbcie sobie vagiem Output Test licznika i w pewnej fazie testu pojawią się wszystkie możliwe segmenty na wyświetlaczach-zobaczycie czy macie komputer.

Była też wersja high ale występowała tylko z nawigacją, wtedy wyświetlacz zajmuje całe miejsce w polu pomiędzy obrotomierzem a prędkościomierzem.

Gdy weszło CAN w ok. połowie 99roku to była jeszcze wersja middle komputera, który zajmował dolną połowę obszaru pomiędzy obrotomierzem a prędkościomierzem.

Poza tym w wersjach z komputerem są też manetki do jego sterowania ;) -nie ma manetek, nie ma kompa.

Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy licznik bez CAN, z dużym FIS (wersja high jak piszesz) można bezpośrednio podłączyć do radia podobnie jak nowsze (CLOCK, DATA, ENABLE) ? Czy tylko przez oryginalny moduł navi ?

 

EDIT: Znalazłem. Chyba można. Tylko interesujące sygnały nie są w zielonej wtyczce, tylko w trzeciej, dodatkowej.

http://babelfish.altavista.com/babelfish/trurl_pagecontent?lp=de_en&trurl=http%3a%2f%2fwww.passatplus.de%2fumbauten%2fkombiinstrument%2fmfa-kabel.htm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość czajaa22

witam koledzy tez przerabiam ta sprawe ale w golfie mk4 i moge wam pomoc bo kabelki juz mam szukam tylko licznika i prawdobodobnie srodek od b5 jest taki sam jak w mk4 wiec tutaj probuje sil bo neistety ciezko znalesc taki licznik do golfa. Podaje wam link do kabelków. Pozdro.

 

http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&rd=1&item=160168989613&ssPageName=STRK:MEWA:IT&ih=006

 

witam moze wiecie czy srodek licznika od paska b5 bedzie pasowal do golfa mk4 bo podobno to to samo bo zmieniam licnzik na wersje z mfa fiz ale bardzo ciezko dostac a od passata sa na allegro wiec prosze o pomoc. Licznik mam na szynie can prosze o pomoc dzieki i pozdro.

 

Scaliłem 2 posty. Używaj opcji 'edytuj'. Dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czajaa22, spokojnie możesz przekładać, jak wcześniej pisano, musisz mieć środkową część numerów liczników zgodną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam małe pytanko do Was. Czy zegary z b5 FL beda pasowały do B5 99r dodam, ze dwa liczniki maja pelem fiz.

Z gory dziekuje za fachowa odpowiedz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kiku

Co jest potrzebne do wyrzucenia kompa( jakie wszystkie części) , czy jak jest tempomat to jest lepiej czy bezróżnicy. D€żo roboty jest z tym?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczytaj od początku temat i będziesz wszystko wiedział . W tym wątku masz podane wszystko jak na tacy .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mliko007

:671:czy moze mi ktos pomuc chce zalozyc komputer do paska B5 ale niewiem jak mam sie do tego zabrac czy to wogule jest mozliwe prosze o doklade szczeguly pozdrawiam narazie pa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O tym wszystkim się dowiesz jak użyjesz opcji SZUKAJ.Powielanie tych samych odpowiedzi jest po prostu nudne dla innych użytkowników forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Rycho

Witam. Chociaz czytam juz kilka godzin forum dalej nie jestem pewny kilku rzeczy.Posiadam licznik (wersja low?) na wyswietlaczu pod obrotomierzem wyswietal mi srednie spalanie czas drogi itp. (oczywiscie po przełączeniu w manetce) z zielonym podswietlaniem. Interesuje mnie licznik z wyświetlaczem miedzy zegarami i niebieskim podswietlaniem.(mniej wiecej taki http://moto.allegro.pl/item320307363_licznik_vw_passat_b5_1_9tdi_116ps_fis_wys_gratis.html ) Z tego co wyczytałem to potrzebuje licznika o numerze xxx919xxx a ten ma xxx920xxx czy wystepuja takie liczniki z numerem xxx919xxx?

Co potrzebuje (oprócz licznika), i czy jest to wykonalne.

Z góry dziekuje za odpowiedzi i przepraszam za moje laictwo...

Posiadam Passata 1,9TDI AFN '97r

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności