Skocz do zawartości
marecek

Licznik z komputerem - wymiana (B5)

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Pabloss

To jest 3B0 919 xxx czyli bez can tak mi sie wydaje mam po środku kostke 20pin,znaczy ona jest bardziej po strone zielonej no i tam mam podpiętą na 3 pinach navi MFD no i komp pokazuje radio(2 linie) no i navi jak jest aktywne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość griszka

Witam wszystkich forumowiczów.Z CAN są oznaczone 920 a bez tej magistrali 919 .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość griszka

Na ebay niemieckim liczniki bez CAN są po 49 eur.Sam założylem do benzyny 1,8 98r licznik od wersji z automata i wszystko chula .Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

griszka dobre zarty ;) Znajdz na ebay.de licznik bez cana z duzym bordem... cena 300-400 euro :) licytowałem już 3x ;) wiec wiem...

Pabloss chmm u mnie chyba pod ta wlasnie środkowa sa podpiete manetki :) dziwna sprawa... a masz opis tego srodkowego złacza ? Bo u mnie był problem z namierzeniem w tym złaczu pinu nr 1 :) I wkońcu nie pamietam czy poszły kable pod ta złaczke czy pod inna...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Pabloss

Manetki masz na zielonej a ja właśnie szukam rozpiski środkowej,a wiesz ja chyba widziałem schemat na którym manetki szły równolegle na zieloną i środkową ale u mnie poszło na zielonej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość griszka

Pisałem o liczniku z wyswietlaczem komputera MFA a nie o liczniku z pełnym FIS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

griszka a my ciagle o duzym FIS'ie gadamy ;) Wiec nie wiem po co twoje wtrącenie ;)

Pabloss no własnie coś mi sie qrcze wydaje ( bede musiał tam zajzeć ) że jak u mnie robiliśmy to najpierw kombinowalismy pod środkowa ale nie pamietam czy wkońcu znaleźliśmy czy nie pierwszy pin.. bo mielismy rozpiske ale nie mielismy qrcze zaznaczonego 1 pinu i nie było wiadomo z ktorej strony.. i potem nie pamietam czy poszło pod środkowa na "chybił trafił " i trafiliśmy czy szło to w zielona... jak sprawdze to napisze :) Jak mozesz to daj jakieś shcematy jak MFA podpiełeś :) OK ? BTW działa ci wszystko z radia? i poradziłeś sobie z czujnikiem temp ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Pabloss

Więc tak,jeśli masz licznik tyłem przed sobą po lewej stronie masz kostke zieloną po prawej niebieską,to na tej środkowej od strony niebieskiej od dołu masz pin 11 i potem 12 łączysz to tak:

navi kostka zielona w 20 pinowym gnieżdzie licznik

8 12

9 13

10 15

podobno reszta w tej kostce jest nieobsadzona,z kolei manetka:wspulny przewód na pin7 niebieskiej kostki,reset na pin25,i prełączniki piny23 i 24 zielonej,niczego więcej nie zmieniałem poza dociągnięciem lini K do navi bo u mnie tego nie było,no i radio wyświetla na fisie na dwu liniach tam gdzie ikony usterek zaś dane z navi niżej,no a temperaturki nie wyświetla i niewiem dlaczego bo wyszło mi że wchodzi ona na 26 pin zielonej kostki i u mnie jakiś kabelek tam wchodzi a temp.niepokazuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, czy ma moze ktoś opis jak podłączyc licznik z mfa, udalo mi sie taki zdobyc tylko nie wiem gdzie co podłączyć ( xxx 919 xxx ).

Trzeba tylko podłączyć przewody od manetki czy do komputera trzeba też coś ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość skip777

Witam,

 

W ciągu kilku dni zostanę szczęśliwym :629: posiadaczem Paska 3BG (2001r., 130KM, Variant). Została tylko "papierologia"... Temat zainteresował mnie ponieważ samochód

nie jest wyposażony w MFA :625: no i chciałem zorientować się czy da radę zamontować

takowy i ile by to kosztowało. Z tego co tutaj przeczytałem to da się zrobić taką podmianę.

Chciałem tylko zapytać MrWho o wspomniany kontakt do człowieka z licznikami.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam wiem ze powtorze juz pytanie ktore wielokrotnie sie powtarzalo ale mam malo czasu na czytanie tego forum (praca!!!) otorz mam passata 1,9 tdi 90ps i posiadam w nim mfa chcialbym miec w nim zegary od passata 3bg z pelnym komputerem manetki juz posiadam pod taki licznik ! czy istnieje mozliwosc podlaczenia jaki wynosi koszt podlaczenia i czy zna ktos, kogos w Trojmiescie kto podlaczy mi taki zegary! dzieki i pozdrawiam!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aha mam passata z 98 roku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drogi userze SKUB

Swoim postem wszedłeś w konflikt z następującymi punktami regulaminu: 1.2, 1, 4, 2.2, 2.4 oraz okazałeś totalny brak szacunku pozostałym użytkownikom. Nie tylko ty pracujesz, nie tylko ty masz mało czasu a jako jedyny spośród 2500 zarejestrowanych użytkowników przyznajesz, że zdajesz sobie sprawę, że temat był na forum ale nie masz czasu go nawet poszukać.

Zacznij od lektury regulaminu, później przejdź do FAQ B5 i później uzyj opcji szukaj i ewentualnie później pytaj się o konkretne sprawy, skoro sam wiesz, że temat już został opisany.

Takie zachowanie zasługuje na ostrzeżenie jednak jako, że jesteś tutaj nowym gościem pozostanę przy upomnieniu drogą pisemną, co niniejszym czynię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość griszka

Witam.skip777 zajrzyj na ALLEGRO które się trzęsie od liczników do B6 ,sztuką jest znalezienie licznika do B5 z wyswietlaczem komputera.Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam.skip777 zajrzyj na ALLEGRO które się trzęsie od liczników do B6

To, ze sprzedawcy nie znaja modeli nie znaczy to, ze musisz po nich powtarzac. B6 jest od 2005 roku i z ciekawosci sprawdzilem na allegro - wszystkie liczniki okreslone jako B6 sa licznikami od B5 po liftingu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy jest możliwość przekladki samego wyswietlacza centralnego w liczniku? (3BG TDI 6S)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość 2amaru

Witam cale forum przeczytalem dokladnie bo mnie to interesuje jednak nie jestem tak sprytny jak chlopaki(Mrwho o pablosss) i nie zdjeme sobie imo pinu i cala reszta:)Mam passata 3bg 2002 menetki z sterowanem pod kompa i tempomatem(ktorego tez nie wiem jak zalozyc) no i zegary z duzym FSI 920 czyli pasujace do 3bg.W lublinie chca za podlaczenie 1000zl i jest to chyba troche duzo.Nie wiem za bardzo co zrobic wiec narazie lezy to wszystko na polce.Zmienilem tez deske(przy okazji tapicerki) na taka z miejscem na navi i navi tez ma byc podlaczona no i odrazu chcialbym i to zgrac zeby sie pokazywaly stalki na liczniku.Koles co zazyczyl sobie 1000zl za robote powiedzial ze to takie drogie bo niewiadomo czy nie trzeba bedzie zmieniac modulu komfortu bo inaczej nie bedzie widzail dzwi itd.Pewnie lekko mnie postraszyl widzac ze sie nie orjetuje.CO radzicie gdzie mnie odeslecie a moze ktos was podjol by sie tego zrobic za troche:) mniejsza kase:)Pozdrawiam i z gory dziekuje ze odpowiedz!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam cale forum przeczytalem dokladnie bo mnie to interesuje jednak nie jestem tak sprytny jak chlopaki(Mrwho o pablosss) i nie zdjeme sobie imo pinu i cala reszta:)Mam passata 3bg 2002 menetki z sterowanem pod kompa i tempomatem(ktorego tez nie wiem jak zalozyc) no i zegary z duzym FSI 920 czyli ... itd.

Nie mam pojęcia, to się czyta jak "Ulissesa". Zanim się dowiesz o co chodzi, masz dość.

Sorki za OT, ale nie mogłem się powstrzymać :wstyd:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawa wyglada TAK . podpiecie tempomatu to pięc przewodów , komputera też coś koło tego, trzeba zdjąc kierownicę i wiedzieć co skad pociagnac , ale to zadna robota. Licznik możesz wymienić , ale trzeba ustalic kod nowego licznika i zakodować stare klucze do niego i z tym, sa nieraz problemy.Zadnego nowego modułu konfortu nie potrzebujesz, wszystko bedzie sie widzieć , niech Ci bzdur nie opowiają, ale jezeli chcesz miec navi na liczniku to bedzie parę problemów

1. musisz miec navi w wersji G bo tylko taka obsłuzy te zegary ( zadne połaczenie 3 przewodowe nie zadziała , musi isc po CANie zeby licznik zobaczył navi)

2.potrerzbujesz tunera TMC bo on jest odpowiedzialny m.in. za wymiane danych pomiedzy licznikiem a navi, tuner ten musi mieć w symbolu na końcu literke A.

3. do tego trochę kabli zeby to podłaczać

4. No i VAG i troche wiedzy zeby to wszystko pokodować.

 

Jeżeli chca 1000 zł za podpiecie razem z tunerem TMC to dobra cena, bo sam tuner, z kablami to jakies 400 zł.

Ja ostatnio byłem z licznikiem w Jankach (Diagtronic, ul Wspólna 19 tel.022 720 50 41), bo nikt nie mógł sobie poradzić z zakodowaniem staryuch kluczy w nim. Chłopaki naprawde wiedza co robią, oprócz zgrania navi z licznikiem ( no chyba ze bedziesz miał wszystko co potrzeba) wszystko na pewno Ci zrobią

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kriss555 ale przecież starych kluczyków NIE DA SIE dopasować do nowego licznika.. bo przecież sa tam transpondery crypto które koduje sie TYLKO RAZ!!! :) Ile cie skasowali za nowe transpondery??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności