Skocz do zawartości
marecek

Licznik z komputerem - wymiana (B5)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Chociaz czytam juz kilka godzin forum dalej nie jestem pewny kilku rzeczy.Posiadam licznik (wersja low?) na wyswietlaczu pod obrotomierzem wyswietal mi srednie spalanie czas drogi itp. (oczywiscie po przełączeniu w manetce) z zielonym podswietlaniem. Interesuje mnie licznik z wyświetlaczem miedzy zegarami i niebieskim podswietlaniem.(mniej wiecej taki http://moto.allegro.pl/item320307363_licznik_vw_passat_b5_1_9tdi_116ps_fis_wys_gratis.html ) Z tego co wyczytałem to potrzebuje licznika o numerze xxx919xxx a ten ma xxx920xxx czy wystepuja takie liczniki z numerem xxx919xxx?

Co potrzebuje (oprócz licznika), i czy jest to wykonalne.

Z góry dziekuje za odpowiedzi i przepraszam za moje laictwo...

Posiadam Passata 1,9TDI AFN '97r

pozdrawiam

Nie ma takich liczników z numerem 919 jak ten na aukcji. Musisz szukać takiego z pełnym wyświetlaczem i numerem 919. Oprócz licznika potrzebujesz jeszcze login do niego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Rycho
Nie ma takich liczników z numerem 919 jak ten na aukcji. Musisz szukać takiego z pełnym wyświetlaczem i numerem 919. Oprócz licznika potrzebujesz jeszcze login do niego.

Wielkie dzieki za info juz wiem czego szukac. Powiedz mi jeszcze tylko co to jest "login". Dzieki

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam mam paska z 92roku robiłem przekładkę silnika i w tej chwili mam w nim silnik 1'9tdi 110km AFN z sterownikiem z roku98 i zmieniłem zwykłe zegary na licznik z mfa od passata b4 z96r. założyłem manetkę wszystko mi pięknie działa tylko jeszcze nie wiem z którego pinu w sterowniku wychodzi informacja o spalaniu do licznika może ktoś z szanownych użytkowników forum wie jaki jest numer pinu wychodzący ze sterownika z góry dzięki :) mój adres [email protected]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dezerter

a da się włożyć ten z dużym wyświetlaczem do Passata z małym? Szukałem troche na forum, ale nei wiem jak sformułować zapytanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Da się, licznik musi być jednak bez CAN'a. Najłatwiej poznać po środkowej części numeru seryjnego:

920 - licznik na CAN (nie podejdzie)

919 - licznik bez CAN (jak najbardziej będzie działał, wedle tego co sam wyszperałem na forum)

 

Mam zwykłe MFA i też szukam wyświetlacza z FIS'em, nie jakoś specjalnie intensywnie, ale już zauważyłem że może być z tym problem. Nie tak wiele Pasków 3B go posiadało.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dezerter

a po czym poznać na wyłączonym liczniku (tak jak to jest na allegro) że ma on duzy wyświetlacz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tutaj masz licznik z 1/2 FIS, niestety ale akurat pod CAN:

http://moto.allegro.pl/item324591323_licznik_do_passat_b5_1_9_tdi_1999r_110_km_.html

 

Poznasz po tym że środkowa część będzie bardziej połyskiwać zamiast być matowa. Możesz kupić zarówno 1/2 FIS (tak jak w linku, wyświetlacz dzielony) lub pełny FIS (duży wyświetlacz nie dzielony).

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dezerter

już kapuje dzięki za info

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Da się, licznik musi być jednak bez CAN'a. Najłatwiej poznać po środkowej części numeru seryjnego:

920 - licznik na CAN (nie podejdzie)

919 - licznik bez CAN (jak najbardziej będzie działał, wedle tego co sam wyszperałem na forum)

 

Mam zwykłe MFA i też szukam wyświetlacza z FIS'em, nie jakoś specjalnie intensywnie, ale już zauważyłem że może być z tym problem. Nie tak wiele Pasków 3B go posiadało.

 

Pozdrawiam

 

a ten CAN to co to jest ? i czym się różnią liczniki z i bez CAN ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Magistrala danych używana w nowszych samochodach, w Passatach stosowana gdzieś od 2000r (były chyba też wcześniej, nie znam konkretnych dat i wersji). Liczniki wykorzystujące magistralę CAN komunikują się praktycznie w każdym aspekcie inaczej niż ich bez CAN'owe odpowiedniki.

 

Do reszty odsyłam do stronki http://canbus.pl/.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aha dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Rycho

No i ja juz wszystko kumam :) pozostało tylko szukac...

Pozdrawiam i dzieki za wyjasnienia. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tutaj masz licznik z 1/2 FIS, niestety ale akurat pod CAN:

http://moto.allegro.pl/item324591323_licznik_do_passat_b5_1_9_tdi_1999r_110_km_.html

No bo nie było liczników 1/2 FIS bez CAN....

 

Poznasz po tym że środkowa część będzie bardziej połyskiwać zamiast być matowa. Możesz kupić zarówno 1/2 FIS (tak jak w linku, wyświetlacz dzielony) lub pełny FIS (duży wyświetlacz nie dzielony).

 

Pozdrawiam

....więc nie może kupić 1/2 FIS do B5 1997. Tylko pełny albo w zegarku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czesc u mnie prawie wszytko się powiodło. 1.Zmienilem licznik z 99r na 2002 z pelnym komputerem.Wszystko chodzi jedyn problem to to, ze nie ma tem.zew na wyswietlaczu,co wyczytalem ze to pin 26 na zielonej kostce ,ale gdzie go dopiąć do climatronika dokladnie ? (bo w starym liczniku pokazuje mi tem) .Poproszę o zmiany w pinach jakie są w 3b i 3bg2.

Drugi problem jest taki ,że po przejechaniu kilkunastu kilometrów jest brak komunikacji ze sterownikami.Domyślam się ze coś źle zrobiłem.Na starym liczniku tez nie ma komunikacji, a wszystko dziala i auto jezdzi. Błąd jaki zrobiłem to ,że tylko po zmianie licznika zapisalem kodowanie jakie ma byc i przypisalem immo, a nie bylem w kanele 50. Auto odpalilem i tyle.:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temperatura jest w obu licznikach na tym samym pinie więc powinna się wyświetlać.Temperatura jest podawana z pinu nr 1 złączu 20-pin klimatronika.

Rozumiem że stary licznik jest na CAN-ie?

Z jakimi sterownikami nie ma komunikacji?

Kanału 50 nie możesz wykorzystać bo sterownik silnika masz immo2 a licznik immo3....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj zabrałem się od rana do pracy i są wyniki. Oczywiście stary licznik can. Problem z brakiem połączenia był w oryginalnym radiu ktore zamontowałem po wymianie licznika (był ściągnięty na stałe cod radia). Po wypięciu radia wszystko się łączy :). Jeśli chodzi o błedy to są: 1. wskaźniki 00779 czujnik tem.zew.g17 (w starych zegarach była tem.ok),01315 mod.danych can komp.ster.skrzyni biegów brak sygnału, 01336 magistrala danych sys.komfort 2. mod.kom. 01315 kom.sterujący skrzyni biegów 3. abs 18258 brak informacji z silnika 3. can gateway 01315 jw, 01336 jw, 00778czujnik skrętu kol ,01318 kop.ster.pompy wtryskowej j399.Ostatnie moje pytanie to ze w starych zegarach na 19 CAN bylo kodowanie 0004 a w nowym jest 0006 i nie da się zmienić, czy tak ma zostać.

pozdrawiam wszystkich zapalenców;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sterowniki nie mogą się dogadać, wygląda to na złe kodowanie CAN, przynajmniej część z tych błędów.

Spróbuj ustawić kodowanie 0004, ja takie ustawiłem i mi przyjął bez problemu, wtedy zniknął błąd komunikacji z ABS i cośtam jeszcze.

Robiłeś adaptację na kanale 00?Jak nie to możesz zrobić.Potem wyłącz zapłon i włącz w ciągu max. 60 sekund, ale nie uruchamiaj samochodu przez min. 2 minuty.

Masz automata?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jaki jest kod dostępu do can-gateway ? bo bez niego zapewne nie mogę tego kodowania zmienić na 0004:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a jaki jest kod dostępu do can-gateway ? bo bez niego zapewne nie mogę tego kodowania zmienić na 0004:(

 

Nie potrzeba żadnego kodu.

Znasz nr katalogowy tego licznika?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

licznik Vdo v08 - 3b0 920 847 E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności