Skocz do zawartości
marecek

Licznik z komputerem - wymiana (B5)

Rekomendowane odpowiedzi

imnothep widziałem na ebay.de jakieś konwertery na liczniki od golfa V do IV :) ale nie szprecham po niemiecku wiec tylko z obrazków i piate przez dziesiate tak sobie czytałem :) na swoj rozum.. do passata nie widziałem tego niestety :( znalezienie licznika do B5 bez cana to praktycznie nie mozliwe ale jednak.. ja znalazłem puki co lezy w wytloczce ze styropianu i czeka na lepsze czasy..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość imnothep

To może chcesz go sprzedać ? dam dobrą cenę bo mam ogromną potrzebę posiadać taki licznik :) no nie daj się prosić ;)

pzdr.

PIOTREK

 

[ Dodano: Nie Lut 05, 2006 18:41 ]

rozumiem ,że piszesz o passacie sprzed liftingu , bo po 2000 roku wszystko jest na CANie???

 

Tak kriss piszę o B5 i to tylko do 2000 roku. Bo B5 w TDI 115 Ps już miały CAN. Z tym CAN to są cyrki bo vw zmieniał co jakiś czas protokoły transmisji. Tak więc licznik z B6 nie ruszy do końca w B5 nawet tym z CAN-em. Podobnie jest z silnikami szyb, są w nich jak pewnie wiesz sterowniki i zamka i szyb i lusterek iiiiii :) silniczek szyby z B6 nie ruszy w B5 i na odwrót. Zwyczajnie nie będzie chciał pogadać z modułem komfortu. Druga sprawa to fakt że B6 ma "zapłon" idący do modułu komfortu nie przez podanie 12 V jak w B5 tylko przez magistrale. Dlatego kiedy otwierasz w B6 drzwi zapala się lampka na desce rozdzielczej. Auto to jedna wielka magistrala. Założenie w B6 tempomatu to roboty na 2 godziny i koszt samej manetki plus kilka kabelków.

FAjnie mnieć B6 :)

pzdr.

PIOTREK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

imnothep nie do końca sie zgodze z tym co piszesz.. jeśli chodzi o centralke komfortu i sterowanie szyb.. tu nie chodzi o silowniki ... w b5 rodzimej chyba do wersji 98 a już wersja 99 jeszcze z przed liftingu miala inna magistrale... ktos dawal fotki na forum wersji 99 i panel byl juz taki jak w wersjach po liftingu.. u mnie w panelu jest oprocz przyciskow jeszcze czesc modolu komfortu! sa tam 3 przekaźniki i kilka duperelek... w wersji od 99 sa same przyciski... wiazka idzie bezposrednio do modolu komfortu...

 

co do zegara to za 1kzł bez pina i jest twoj :)

 

a co do cana jeszcze to nie ma tu duzej filozofi masz cana albo nie masz nie ma tak ze can z canem nie pogada ... sa ogolnie 2 technologie.. w 3B tez jest can... ale nie pelny... tam jest tylko glowna magistrala chyba zrobiona na canie o ile pamietam ze schematu.. a w 3BG jest doslownie wszytko zrobione na canie cyfrowo :) Nie wiem czy to lepiej czy to gorzej ;) na jedno lepiej na drugie gorzej :)

 

PS jak chcesz ten licznik to przedzwon rano na PW wyslalem ci wiadomość z nr..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeżeli ktoś ma na zbyciu działający licznik z pełnym FISem do passata benzyny 1.8 T po liftingu to niech da znac na priva

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Pabloss

Witam,passat b5 1998 tdi udało mi sie zdobyć zegary z pełnym fisem 3B0 919 i chciałbym to zamontować w moim aucie w którym wcześniej nie było żadnego komputera w zegarach,prosze może ktoś już zmieniał i ma jakieś doświadczenie jak to zrobić po kolej,co trzeba zrobić z imo,czy trzeba zegary dogadać z komputerem w aucie,prosze wyjaśnijcie to po koleji co jak iz czym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

załatwiasz licznik

pestke

kompa

manetke z kompem

wiazke

 

sciagasz pin

 

rozkrecasz wszystko zdejmujesz poduszke

kierownice

manetki

wymieniasz manetke i kladziesz wiazke

wkladasz licznik

rozwalasz kluczyk

wkladasz imo

programujesz wszystko

patrzysz czy masz temperature jak nie to podciagasz

 

to tak w skrocie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Pabloss

Mam już licznik i wszystkie potrzebne pierdoły interesuje mnie przynajmniej narazie bo pewnie puzniej jaszcze coś wyjdzie kwestia imo,licznik ma zielone podświetlanie mam pestki ponoć nowe,pin do imo zaraz bedzie no ale co z tym dalej,a przy okazji może ktoś już zmieniał podświetlanie z zielonego na niebieskie i ma jakiś sprawdzony sposób

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zielony licznik i komp :| A coz to za cudo ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Pabloss

No zielone podświetlanie i duży(pełny) wyświetlacz między zegarami no taki mi sie trafił (3BO919XXX)

Nie niewidać żeby coś było lutowane w środku,podświetlanie orginał zielone.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może już ktos zmienił z niebieskiego na zielone. Nie każdemu się ono podoba tak jak dla Ciebie MrWho, :-D

A może to licznik od siostry Skody? :620:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm ;) Ja powiem szczerze widziałem na roznych www opisy licznikow do 3B i 3BG ale nie spotkalem sie z zielonym i duzym fisem :) od skody raczej watpie.. widocznie coś autorzy tamtych www przegapili :) jak juz go wsadzisz nie zapomnij o przestawieniu liczby cylindrów.. bo pewnie w V6 siedział ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Pabloss

No wiem pewnie jest to z v6 ale jak wpisać kluczyki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest opis na forum poszukaj w faq linku albo w dziale diagnostyka i zegary :) jest programowanie imo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Pabloss

Niewiem czy niewidze czy niema,naprawde nie potrafie tego znaleść :639:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Pabloss

No i nie moge znaleść programowania imo,pomocy!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie jak to w koncu jest z tymi licznikami ja mam 1/2 wyswietlacz i pokazuje mi tylko chwilowe spalanie i nic wiecej w manetce nie mam guzikow do sterowania funkcjami.Dokupiłem manetke i zadzwoniłem dzisiaj do ASO zapytac o ta wiazke tak jak ktos pisal ze bedzie ona potrzebna oni wogole nie wiedza nic o tej wiazce od manetki do licznika (w mojej obecnej kostce wchodzacej do manetki jest pare wolnych miejsc wiec pewnie brakuje tych od sterowania funkcjami) powiedzieli mi ze jedynie maja cała instalacje ze jakies 6 tys zł . Spytali dlaczego chce ja wymienic i przedstawiłem im jak wyglada sprawa gosc pomyslal i powiedzial ze sama przekladka manetki i wiazki nie zalatwi sprawy bo oni musieliby dokonac jakis przerobek instalacji zeby reszta funkji byla wyswietlana koszt ok 800 zł za sama robocize i nie jest to ostateczna cena bo trzeba to rozebrac i popatrzec bo chyba nie w kazdym modelu da sie to zrobic :632: Co wy na to ?? Pablos daj znac jak wszystko zrobisz czy ci dziala i czy dokupiles sama ta wiazke od manetki do licznika ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Pabloss

Oki napewno odezwe sie jak skończe,tyle że musze sie uporać z imobilajzerem i niewiem czy zegary trza jakoś dodawać i niechce tego robić na siłe co by czegoś nie spieprzyć a musze zrobić to sam,bo w okolicy nikt mi tego nie zrobi a tu widzisz,umiesz liczyć licz na siebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sergiusz- wiazke sobie sam robisz :) bez problemowo :) moge ci podac jakie piny gdzie wtyknać w ASO zamowisz sobie kostke do zegara i piny i po sprawie :) bedziesz musiał pewnie jeszcze pociagnać temperature...

 

Pabloss a co za problem masz z immo ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MrWho temperature mi wyswietla i chwilowe spalanie a nie ma reszty funkcji typu srednie spalanie dystans czy co tam jeszcze jest wyswietlane na kompie tak to wyglada

zdjcie0335cw.th.jpg jak mozesz to podeslij mi co i jak trezba zrobic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

musze w schemacie to znalesc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności