Skocz do zawartości
marecek

Licznik z komputerem - wymiana (B5)

Rekomendowane odpowiedzi

Gość bartklin

Ja mam już chyba wszystko co potrzebne do mymiany licznika i właśnie dziś wybrałem sie szukać człowieka który by się tego podjął. Nie jest łatwo ale jeden fachowiec powiedział mi ciekawą rzecz, a mianowicie stwierdził że to nie możliwe, że w moim Passku nie ma chociażby czujnika poziomu oleju (zaznaczę tu że facio nawet nie widział mojego auta) że o reszczie lepiej nie mówić żeby dać sobie z tym spokoj. Co o tym twierdzicie, czy facet ma racje, czy powinien raczej zająć się np prostowaniem bananów a nie diagnostyką i elektroniką..:confused:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukaj innego majstra, ten się nie zna na rzeczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość TheSamurai

Ok, czy moglibysmy zrobic jakies podsumowanie tego watku? Mam passata z roku 98 w wersji BASIC, a w Warszawie jest facet specjalizujacy sie w sprowadzaniu powypadkowych passatow (anglikow) i ma dosc tanie czesci. Takze postanowilem kupic zegar z komputerem i manetke i je zamontowac. Tylko jak to zrobic? Co oprocz zegara i manetki bedzie potrzebne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

komputer sterujący, który będzie Ci wyświetlał spalanie, średnie spalanie itd... VAG którym będziesz musiał programować komputer do MFA. Ty masz Passata z 1998 r. więc to będzie bez CAN, więc tylko MFA (pod obrotomierzem, nie po środku zegarów). Odczytanie PIN'u nowych zegarów, aby wgrać je do kompa.

Tyle co wiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość TheSamurai
komputer sterujący, który będzie Ci wyświetlał spalanie, średnie spalanie itd...

Znaczy uklad sterujacy silnikiem? Ale jak moge go wymienic? Przeciez wtedy trzeba by auto stawiac na hamownie i testowac, czy silnik pracuje ok. Czy to o jakis inny komputer chodzi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszyskich posiadam od nie dawna passat z 98r 1.9 tdi(AFN) i chcialem do niego zalozyc licznik z komputerem po srodku bo mam obecnie komputer ale w tym malym okienku pod obrotomierzem i moje pytanie czy bede przy tym jakies wieksze problemy czy wystarczy przepiac zegary czy ewentualnie zalozyc tylko ten srodkowy wyswietlacz.Przepraszam za terminy ale jestem laikiem w tych sprawach.A za pomoc był bym bardzo wdzieczny.Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

żebyś przeczytał temat to byś wiedział, że masz licznik bez CAN, a liczniki z komputerem po środku (FIS'em) mają magistralę CAN. A więc nie wystarczy tylko przełożyć licznik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A moglbys powiedziec cos wiecej.Tzn co by trzeba bylo zrobic zeby bylo dobrze??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
żebyś przeczytał temat to byś wiedział, że masz licznik bez CAN, a liczniki z komputerem po środku (FIS'em) mają magistralę CAN. A więc nie wystarczy tylko przełożyć licznik.

 

Ty zima18 też lepiej przeczytaj temat jeszcze raz bo nie masz racji. Były liczniki bez CAN z dużym FIS-em, ale występowały tylko z fabryczną nawigacją, a ta dziesięć lat temu nie była jeszcze zbyt popularna, za to droga. Dlatego zdobyć taki licznik na rynku wtórnym jest niezwykle trudno. Najlepiej szukać na niemieckich aukcjach ebay.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pełne FIS'y były bez CAN, ale 1/2 FIS nie ma bez CAN. A jeżeli znajdziesz dużego FIS'a bez CAN'a to szacun :provw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość bartklin

Koledzy a ktoś wie jak połączyć manetki do sterowania z licznikiem z dużym fisem w canie? Na pewno inaczej niż w liczniku z MFA bo według tego schematu piny w kostkach są już obsadzone. POMOCY! Może Pogromca podpowie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość zajec

witam , jestem zielony jak lisc w tym temacie , chciałbym tylko spytac bo mam goły licznik , a chciałbym jakis informacji o spalaniu itp, z fisem daje sobie spokój , ale wyczytałem tu ze można coś zdiałać z informacjami w zegarku pod obrotomierzem , co trzeba by zrobic by miec takie "cudo" ... dziekuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość bartklin

Wiem kolego że ten temat ma 14 stron ale jak go przeczytasz od początku do końca, na pewno bedziesz wiedział wszystko, ja tak zrobiłem i wszystko prawie udało mi sie zrobić ale ze mam licznik z canem nie wiem jak podłaczyc manetki, u Ciebie nie bedzie problemu bo ty nie masz zegarów z canem. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba już to podawałem:

Licznik wtyczka zielona 32pin Manetka wtyczka 6 pin

pin 23 pin 1

pin 24 pin 2

pin 25 pin 4

Licznik wtyczka niebieska 32pin

pin 7 pin 3

 

Piny nie są obsadzone, tylko na pinie 7 jest masa, trzeba się do niego wpiąć, reszte połączeń trzeba samemu zrobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, a czy w passatach 1,9 TDI SILNIK ATJ 115 km z lipca 2000 roku była juz montowana szyna CAN ? Chetnie tez bym zmienil swoj licznik na taki z wyswietlaczem bo ten obecny mam zaslepiony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich! Przebrnalem przez caly temat (zajelo to dlugo przeczytanie nie mowie juz o zrozumieniu - niewiele).

Myslalem o zmianie licznika na pelny FIS mam 3bg 2.0 z 2001 z 1/2 FIS (wyswietla w centralnej czesci na polowie ekranu) wiekszosc postow dotyczy 98 bez CAN wiec ciezko sie polapac co i jak ugrysc.

 

CZy mozna by tak zsumowac wypowiedzi i napisac jakas ala instrukcje dla chcacych zmienic licznik? Ale tka dla laika od tego co nalezy kupici jak zamontowac.

 

Prosbe kiruje do znajacych sie na tematyce anie do laikow albo wiedzacych conieco.

Ten post robi sie dluugi i dluzzy i ciezko wylapac podstawowe informacje.

 

Wiem ze zajmie to duzo czasu ale byloby niebywale pomocne dla calej reszty uzytkownikow!!!

Moze nie da sie tego zrobic nie piszac "Pana Tadeusza" a moze sie da. PRosze o pomoc dla siebie i innych Chcialbym zmienic swoje 1/2 na caly ale jestem wogle nie zorientowany w sprawie samochodow (moja dziedzina to budownictwo) a wydrzec z wszystkich postow wazne informacje to niezla sztuka.

Pomorzmy sobie i innym.

 

3bg po 2000r:

KUPUJEMY:

1.

2.

ZAKLADAMY:

1.

2.

 

 

3b do 2000r

KUPUJEMY:

1.

2.

3.

ZAKLDAMY:

1.

2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość bartklin
Chyba już to podawałem:

Licznik wtyczka zielona 32pin Manetka wtyczka 6 pin

pin 23 pin 1

pin 24 pin 2

pin 25 pin 4

Licznik wtyczka niebieska 32pin

pin 7 pin 3

 

Piny nie są obsadzone, tylko na pinie 7 jest masa, trzeba się do niego wpiąć, reszte połączeń trzeba samemu zrobić.

 

Więc coś tu nie gra bo u mnie pin 23 jest zajęty...:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość bartklin

Porównując z moim na 90% ten zegar ma pełny wyświetlacz a jeśli chodzi o twoje drugie pytanie to powiem ci tylko ze ja mam z automata i wszystko jest ok oprócz jakiegoś tam malutkiego błedu w komputerze (nic na fisie sie nie wyświetla) no i jescze to że na wyświetlaczu mam na dole wolne miejsce na wyświelanie zmiany biegów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności