Skocz do zawartości
vwiater

Interfejs OBDII jaki wybrac

Rekomendowane odpowiedzi

powiedzcie jaki kabel mam kupić
Przejrzałeś chociaż tak z grubsza parę,tylko parę stron w tym temacie?:wmorde

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skrzypek1975Przejedź proszę parę, tylko parę stron do tyłu i zobaczysz, że piszą osoby z B5

pzdr

Maciej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
skrzypek1975Przejedź proszę parę, tylko parę stron do tyłu i zobaczysz, że piszą osoby z B5

pzdr

Maciej

 

Kolega Marek dwie strony wstecz napisał:

 

 

Ludzie!! B4,B5,B5FL do całej diagnozy wystarczy KKL...
Pełny HEX-CAN jest potrzebny do pasków B6,nowej JETTY.GOLFA V...itd.

 

i wszystko jasne ,a to że program musi być dedykowany do fejsu i takie ściągnięcie nic Ci nie da doczytał byś na pewno w tym wątku .

Ja dodam tylko ze można jeszcze Vag Can Pro jako alternatywa dla Hex Can Usb.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
parę, tylko parę stron
Ja chcąc coś kupić lub czegoś się dowiedzieć najpierw duuuuuużo czytam.To forum to naprawdę kopalnia wiedzy.Niektórzy próbują iść na skróty co prowadzi do bałaganu i to nie tylko w tym temacie.

ps.wiem jaki powinieneś kupić kabel i to w bardzo dobrych pieniądzach,ale ci nie powiem.:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok. dzięki

chylę czoła...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Marek, po co się gardłujesz, wiele razy o tym pisałem. I tak zaraz się trafi kolejny kwiatek z zapytaniem, czy KKL mu podejdzie...

Coś cicho się zrobiło dawno nikt nie pytał, więc jestem :) świeżak ... i pytam :P

 

Ludzie!! B4,B5,B5FL do całej diagnozy wystarczy KKL....DO DIAGNOZY ,LOGI,KODOWANIE,ADAPTACJA.ITD Pomimo że FL ma CAN!.

Do odczytu zegarów PIN,PRZEBIEG,KODOWANIE KLUCZY BEZ ZNANEGO PIN Vagtacho 3,02 (w górę),Czasem zadziała vag can commander (ale nie zawsze)-DO DIAGNOZY SIĘ NIE NADAJE!! (mocno obcięte funkcje).

Dla wybranych zegarów (VDO) i fejsu KKL na COM (NIE USB!!!) pin ,kodowanie i przebieg zegarów można też zrobić KKL-em przez VAG EEPROM READER 1,18P.

Pełny HEX-CAN jest potrzebny do pasków B6,nowej JETTY.GOLFA V...itd. I NAWET NIM NIE ODCZYTASZ PINU I NIE ZAKODUJESZ KLUCZY BEZ PIN! TYLKO DIAGNOZA ,ADAPTACJA I KODOWANIE!

I jeszcze jedno..

KKL ,jeżeli ktoś ma takiego laptopa polecam COM.

Dla COM-a do wyboru mamy:

KKL w wersji opto (czyli na transoptorach) ,nie polecam.Naprostrzy i ma problem z niektórymi sterownikami w aucie.

KKL w wersji MAX232.Ten może być.

KKL w wersji USB ,tutaj bez różnicy....Zależy na jakiego chinola trafisz....

I teraz program....Polski VaG polecam do ...kosza,lub wstępnej nauki.

Najlepszy jest zawitamizowany 3.11-2 w wersji EN ,lub VCDSlite też z witaminą.

W przypadku Hex-Can dla B6,generalnie klony to w większości EN.Wersje od 10,6 w górę.

Niższe mają problem z auto-scanem błędów.Wywala do pulpitu i nie działa graff.

 

Witam czytałem więcej niż parę stron tego wątku.... i tak jak wszyscy chciałbym zakupić kabelek do swojej furki B6 2006... Patrząc na all są kabelki za 75 zł np http://allegro.pl/vag-commander-hex-eeprom-k-can-diagnoza-licznik-i2299100492.html

lub za 125 zł http://allegro.pl/vag-k-can-commander-3-0-full-tacho-hex-immo-pin-i2317354957.html

 

Wujek Google znalazł mi jeszcze coś takiego http://www.e-service.info.pl/index.html

(nie jest to żadna krypto reklama, a gdy Ktoś szuka kabla ma do wyboru różne źródła nie tylko allegro..)

 

Oczywiście czytałem jak to najeżdżacie na sprzedawców, że leją wodę w opisach aukcyjnych itp.. więc ja jako nie obeznany jeszcze w tym temacie piszę tu by się dowiedzieć, który kabelek kupić. I jeśli Ktoś ma pisać było i inne takie to od razu dziękuję... Do czego ma kabel służyć ? Hm do diagnostyki, kodowania,logów, usuwania błędów, modów (w stylu domykania szyb przy pomocy czujnika deszczu itp). Nie chcę jakiejś okrojonej wersji gdzie po 2 m-cach od zakupu w miarę wzrostu wiedzy w tym temacie dowiem się, że do "tego" potrzeba znów kupić kolejny kabel np 50 zł droższy od tego, który kupiłem bo on coś tam może bo to bez sensu... dlatego pytam Was z wypowiedzi widzę, że obeznanych w tym temacie. Wiadome nie potrzebuję sprzętu profesjonalnego za 700 zł z najwyższej półki, ale nie chcę też zabawki, która potrafi tylko jedną trzecią tego co jest oferowane w "menu". Program widziałem już że polecaliście VCDS 908 chyba wersja..

 

P.S. Wiem, ze już Macie dość takich pytań, ale może Któryś będzie miał lepszy dzień i się skusi :)

 

A takie info jak podał Kolega Marek29 powyżej powinno być wklejone w pierwszym poście tego wątku na pierwszej stronie... podejrzewam, że rozjaśniło by wątpliwości połowie pytających "jaki kabelek do mojego auta"

 

pozdrawiam no i miłego dnia życzę Tym, Którym się zachce.....

Edytowane przez Lupus28

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam czytałem więcej niż parę stron tego wątku.... i tak jak wszyscy chciałbym zakupić kabelek do swojej furki B6 2006... Patrząc na all są kabelki za 75 zł np http://allegro.pl/vag-commander-hex-...299100492.html

lub za 125 zł http://allegro.pl/vag-k-can-commande...317354957.html

Kolego ,tak jak jest opisane na aukcji PIN/PRZEBIEG/IMMOBILIZER?ODCZYT PRZEBIEGU ECU

Diagnostyka bardzo mocno obkrojona!

 

Wujek Google znalazł mi jeszcze coś takiego http://www.e-service.info.pl/index.html

(nie jest to żadna krypto reklama, a gdy Ktoś szuka kabla ma do wyboru różne źródła nie tylko allegro..)

Powiem szczerze że oczy przecieram ze zdumienia....Koleś bez obciachu wystawia w necie Chińskie klony VCDS-a....

Ten fejs do diagnostyki Twojego auta będzie ok, ale oficjalny zakup klonu Vcds-a wartego 1500pln przez neta jest lekko ryzykowny.

Chodzi mi oczywiście tylko o konsekwencje prawne.Wiadomym jest że ludzie z autami VAG mają clony VCDS-a za 150pln ,ale nikt normalny nie sprzedaje tego oficjalnie w necie.

To tak jak Byś wystawił na Aledrogo aukcje "sprzedam pirackiego Windowsa 7 za 20pln).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kolego ,tak jak jest opisane na aukcji PIN/PRZEBIEG/IMMOBILIZER?ODCZYT PRZEBIEGU ECU

Diagnostyka bardzo mocno obkrojona!

 

 

Powiem szczerze że oczy przecieram ze zdumienia....Koleś bez obciachu wystawia w necie Chińskie klony VCDS-a....

Ten fejs do diagnostyki Twojego auta będzie ok, ale oficjalny zakup klonu Vcds-a wartego 1500pln przez neta jest lekko ryzykowny.

Chodzi mi oczywiście tylko o konsekwencje prawne.Wiadomym jest że ludzie z autami VAG mają clony VCDS-a za 150pln ,ale nikt normalny nie sprzedaje tego oficjalnie w necie.

To tak jak Byś wystawił na Aledrogo aukcje "sprzedam pirackiego Windowsa 7 za 20pln).

 

Diagnostyka mocno obkrojona, hmm Piszesz o tym za 75 czy 125 ? a może są jakieś lepsze, które Byś polecał ? NIe wiem inna firma, dostawca, na all po wpisaniu hasła hex can wyskakuje mi 7 pozycji w tym te dwa kable pokazane wcześniej i jeden za 649 zł.. może złe hasło i szukać, wybierać z czegoś innego ? :) Bo jak mówię, nie chciałbym kupić gó... i po misiącu czy dwóch pluć w brodę, że za 50 czy 100 zł czy nawet 200 zł więcej mogłem mieć kabel z funkcją, której mi trzeba a ten ,który kupiłem jej nie ma... a znów 1700 zł za ori profesjonalny to też szaleństwo do domowego użytku.

 

dziękuję Marku za odzew :)

Edytowane przez Lupus28

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Diagnostyka mocno obkrojona, hmm Piszesz o tym za 75 czy 125

 

W obydwu przypadkach,to kable typowo do liczników nie do diagnostyki nie zrobisz nimi logów chociażby ,adaptacji ,kodowania,jedynie odczyt błędów i to n ie zawsze.

Diagnostyka to tylko Hex Can Usb (może byc klon) lub ten z all za 649 zł Vag Can pro

 

Powiem szczerze że oczy przecieram ze zdumienia....Koleś bez obciachu wystawia w necie Chińskie klony VCDS-a....

 

ja też :rumieniec ale podobno posiadanie "samego" klona nie jest nie legalne ,nie legalne jest posiadanie i uzywanie go z oprogramowaniem VCDS,wiec gośc może ogłaszac same fejsy bez oprogramowania.,tak myslę.

Ale głowy nie dam :nono

Edytowane przez dob12

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W obydwu przypadkach,to kable typowo do liczników nie do diagnostyki nie zrobisz nimi logów chociażby ,adaptacji ,kodowania,jedynie odczyt błędów i to n ie zawsze.

Diagnostyka to tylko Hex Can Usb (może byc klon) lub ten z all za 649 zł Vag Can pro

 

Oj czyli mówisz, że najtańszym kablem do takich zabiegów jak pisałem wcześniej będzie ten za 649 zł ? Kiedyś ludzie kupowali KKL za 50 zł i śmigał :P(oczywiście wiem, że to do starszych modeli) technika ruszyła i cena też :)

Czyli Wszyscy, Którzy mają B6 tu na forum i robią jakieś mody mają tu kabelki za min 650 zł ? :o nieźle

 

 

pozdrawiam

Edytowane przez Lupus28

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czyli Wszyscy, Którzy mają B6 tu na forum i robią jakieś mody mają tu kabelki za min 650 zł ? :o nieźle

Albo wspomniane wyżej klony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czyli Wszyscy, Którzy mają B6 tu na forum i robią jakieś mody mają tu kabelki za min 650 zł ? :o nieźle

 

Potrafisz czytać?

 

Cytat Zamieszczone przez Lupus28 Zobacz posta

Czyli Wszyscy, Którzy mają B6 tu na forum i robią jakieś mody mają tu kabelki za min 650 zł ? :o nieźle

Albo wspomniane wyżej klony.

 

Kolego...Masz podane wszytko na tacy,nawet gdybyś musiał wydać faktycznie te 650pln to do wartości auta za 30tys jest to kwota akceptowalna.

Jeżeli uważasz że to dużo to proponuję zakup Volvo,Saba i Japan (Honda/Nissan) szczególnie w wersji USA.

Z tymi ostatnimi nawet Aso w europie sobie nie radzi!

Jeżeli kabel ma Ci służyć tylko do uspokojenia nerwów to umów się z kolegami z forum,Zrobią Ci diagnozę za symbolicznego browara.

Albo odwiedź warsztat ,skasują między 50 a 150pln/odczyt czyli cena fejsu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Potrafisz czytać?

 

nie nie potrafię czytać.. ale błędnie myślałem, że forum jest po to by dzielić się wiedzą z tymi, którzy tej wiedzy jeszcze nie mają, a jak ktoś nie chce się dzielić to dobre wychowanie wymagałoby by ugryzł się w język zamiast robić osobiste wycieczki w stronę osób szukających pomocy, których się wogóle nie zna.. no ale taka polska mentalność.. byle ugryźć, uszczypać, kopnąć, wyżyć się... zresztą nie ważne.. bez dalszego komentarza..

 

W każdym razie dziękuję za posty, które coś wniosły i choć troszkę naprowadziły mnie na "temat", w którym jestem jeszcze laikiem... i mogę pytać o rzeczy dla niektórych banalne.. cóż dla mnie nie są jeszcze.. no ale skoro nie potrafię czytać to widać nie zasługuję na wyjaśnienia.. to po co taki temat wątku ? Przypomnę "Interfejs OBDII jaki wybrac"... widać moje pytanie jest zbyt odległe od tego tematu...

 

pozdrawiam Tych, którym się chciało coś konstruktywnego napisać oraz tych, którzy mimo stwierdzenia, że jest to zbyt banalne o czym piszę ugryźli się w język zamiast przeczyć zasadom forum, którego Wszyscy Jesteśmy Członkami by sobie pomagać i dzielić się wiedzą w swojej dziedzinie z Tymi, którym jej brakuje, a szukają jakichś informacji...

 

dziękuję i miłego wieczoru Wszystkim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pełny HEX-CAN jest potrzebny do pasków B6,nowej JETTY.GOLFA V...itd. I NAWET NIM NIE ODCZYTASZ PINU I NIE ZAKODUJESZ KLUCZY BEZ PIN! TYLKO DIAGNOZA ,ADAPTACJA I KODOWANIE!

 

W przypadku Hex-Can dla B6,generalnie klony to w większości EN.Wersje od 10,6 w górę.

Niższe mają problem z auto-scanem błędów.Wywala do pulpitu i nie działa graff.

 

Albo wspomniane wyżej klony.

 

Człowieku...my nie pomagamy?

Powiedz mi czego jeszcze oczekujesz?

Rozumiem że mam Ci kupić klona VCDS-a za 150pln ,przyjechać do Ciebie i jeszcze wytłumaczyć jak to obsługiwać.

Wszystko masz napisane ,a Ty dalej masz problem ze zrozumieniem.

 

Dobra...PEŁNY HEX-CAN TO WŁAŚNIE VCDS.

MOŻESZ KUPIĆ ORI. ZA 1500 ,UBOŻSZY ZA 650 LUB CHIŃSKĄ (NIELEGALNĄ) PODRÓBĘ ZA OK.150PLN

 

Czy teraz zrozumiałeś co powinieneś kupić do diagnozy?

Edytowane przez marek29

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra...PEŁNY HEX-CAN TO WŁAŚNIE VCDS.

MOŻESZ KUPIĆ ORI. ZA 1500 ,UBOŻSZY ZA 650 LUB CHIŃSKĄ (NIELEGALNĄ) PODRÓBĘ ZA OK.150PLN

O i taka odpowiedz mi sie podoba :)

 

Ale mam jeszcze pytania:

1. Czy chinska podroba za 150zl to podroba wersji ubozszej za 650zl czy orginalnej za 1500zl?

2. Kupujac podrobe co jest w niej nielegalnego soft czy hardware?

3. Czy podroba moze cos uszkodzic?

4. Czy jest jakis forumowicz sprzedajacy podrobki za 150zl i oferujacy choc minimalny support? :)

 

Czy teraz zrozumiałeś co powinieneś kupić do diagnozy?

Ja z grubsza zrozumialem.

Dziekuje

 

O tutaj znalazlem takie cos:

http://allegro.pl/show_item.php?item=2317354959

To jest chinska podrobka?

Edytowane przez topek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie nie potrafię czytać.. ale błędnie myślałem, że forum jest po to by dzielić się wiedzą z tymi, którzy tej wiedzy jeszcze nie mają, a jak ktoś nie chce się dzielić to dobre wychowanie wymagałoby by ugryzł się w język zamiast robić osobiste wycieczki w stronę osób szukających pomocy, których się wogóle nie zna.. no ale taka polska mentalność.. byle ugryźć, uszczypać, kopnąć, wyżyć się... zresztą nie ważne.. bez dalszego komentarza.

chłopie chyba sprawiłeś sobie niedawno noezdradę i wypisujesz bzdury, lenistwo w żaden sposób jest niewytłumaczalne, to tylko 100 stron do przeczytania... kilka wieczorów i jesteś mistrzem, odpowiedzi na Twoje pytania padły tu już wielokrotnie, ale po co, lepiej usiąść przed telewizorem, pierdzieć w fotel, a na forum zdać pytanie (na które odpowiedź z łatwością można znaleźć) i czekać aż forumowicze po raz setny mi powtórzą odpowiedź :)

Ja nim cokolwiek napisałem, przewałkowałem przez wiele godzin ten i inne tematy i wierz mi wcale to nie jest trudne :)

 

O i taka odpowiedz mi sie podoba :)

 

Ale mam jeszcze pytania:

1. Czy chinska podroba za 150zl to podroba wersji ubozszej za 650zl czy orginalnej za 1500zl?

2. Kupujac podrobe co jest w niej nielegalnego soft czy hardware?

3. Czy podroba moze cos uszkodzic?

4. Czy jest jakis forumowicz sprzedajacy podrobki za 150zl i oferujacy choc minimalny support? :)

 

O tutaj znalazlem takie cos:

http://allegro.pl/show_item.php?item=2317354959

To jest chinska podrobka?

 

ad1. oryginalnej VCDS za ~1800zł

ad2. Soft jest piracki, ale pewnie i układ elektroniczny jest również opatentowany.

ad3. nic nie uszkodzisz ( co najwyżej uszkodzisz samego klona nieumiejętnie go obsługując :) )

ad4. pewnie się zaraz zgłoszą do Ciebie na PW :)

 

Ten link to zwykły Commander - niewiele warty ( a cena kosmos) głównie tylko do liczników po linii K

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra...PEŁNY HEX-CAN TO WŁAŚNIE VCDS.

MOŻESZ KUPIĆ ORI. ZA 1500 ,UBOŻSZY ZA 650 LUB CHIŃSKĄ (NIELEGALNĄ) PODRÓBĘ ZA OK.150PLN

 

Czy teraz zrozumiałeś co powinieneś kupić do diagnozy?

 

Tak teraz zrozumiałem, takiej odpowiedzi oczekiwałem od początku... gdyż nie wiedziałe, o co chodziło z tymi typami i różnymi progami cenowymi...resztę...hmm pominę... bo szkoda słów...

 

to tylko 100 stron do przeczytania...
niektórzy nie mają takiego luksusu i tyle czasu na pierdzenie w fotel...więc powodzenia w tym..

 

dzięki za odpowiedzi... już wszystko jasne

Edytowane przez Lupus28

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak teraz zrozumiałem, takiej odpowiedzi oczekiwałem od początku... gdyż nie wiedziałe, o co chodziło z tymi typami i różnymi progami cenowymi...resztę...hmm pominę... bo szkoda słów...

bierz oryginał bo za chwilę będziesz pytał jak naprawić klona... to nieuniknione w Twoim przypadku :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
bierz oryginał bo za chwilę będziesz pytał jak naprawić klona... to nieuniknione w Twoim przypadku :)

hahaha też tak myślę, bez czytania to uwalenie klona jest prawie pewne, 100 stron to za dużo dla niektórych...

a później płacz, bo nie ostrzegliśmy w porę...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja z grubsza zrozumialem.

Dziekuje

 

O tutaj znalazlem takie cos:

http://allegro.pl/show_item.php?item=2317354959

To jest chinska podrobka?

 

Kolego NIE do końca zrozumiałeś.

 

HEXCAN , VCDS , VAGCANPRO To diagnostyka (logi,kodowanie sterowników itd)-TO CO POTRZEBUJESZ!

VAG-CAN-COMMANDER To głównie odczyt pinu-kodowanie kluczy,korekta przebiegu i BARDZO MIZERNA DIAGNOSTYKA

VAG-TACHO To odczyt pinu (immo),w niektórych przypadkach "ożywienie" poduszek powietrznych.

 

Zdecyduj się.

Chcesz diagnozować auto ,czy zakodować nowy klucz i zmienić przebieg?

Bo jednym fejsem tego nie zrobisz.

Edytowane przez marek29

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności