Skocz do zawartości
vwiater

Interfejs OBDII jaki wybrac

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ...

To mój pierwszy post na tym forum więc wszystkich pozdrawiam. Przeczytałem, prawie cały wątek ale albo niema albo mi umknęła informacja jaki kabelek kupić, który da mi największe możliwości i z jakim softem.

Posiadam passat 3B z silnikiem ATJ, pierwsza rejestracja maj 2000 a w OBD2 mam pięć pinów.

Dla jasności zaznaczyłem które to piny, z góry dzięki i pozdrawiam...

 

ps. opis pinów znalazłem w necie i mam nadzieje ze jest poprawny.

 

[ATTACH=CONFIG]82920[/ATTACH]

 

Czyli musisz przeczytać jeszcze raz uważnie.

 

Co to znaczy "który da mi największe możliwości"? Sprecyzuj co chcesz robić.

Edytowane przez riccardoa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czyli musisz przeczytać jeszcze raz uważnie.

 

Co to znaczy "który da mi największe możliwości"? Sprecyzuj co chcesz robić.

 

kodowanie kluczyka, logi dynamiczne silnika (turbiny, PD, czujników), moduł komfortu - ogólny test ( nie działa mi :spryski na ksenony, elektryczne składanie lusterek, problemy z sensorem deszczu ) oraz cały skan auta co jest jeszcze nie tak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kodowanie kluczyka, logi dynamiczne silnika (turbiny, PD, czujników), moduł komfortu - ogólny test ( nie działa mi :spryski na ksenony, elektryczne składanie lusterek, problemy z sensorem deszczu ) oraz cały skan auta co jest jeszcze nie tak

Tu kolega marek29 naprawdę wszystko wyjaśnił:kciuki

Wystarczy poczytać wątek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ELM327 podejdzie do Passata 3BG?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy ELM327 podejdzie do Passata 3BG?

 

Tak, wszystko obsłuży diagnoza,adaptację,pin.przebieg itd.

Niestety zdalne pompowanie koła nie działa ,jak również pompowanie poduszek po kolizji.

 

Uważacie że takie zaśmiecanie wątku jest komuś przydatne?

 

Teraz wiesz dlaczego nerwy ludziom puszczają.....ile można....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupcie sobie sprzęcik od skośnych :fajny chyba vcds się nazywa:P. Można też polskiej produkcji. A ELM327 to przyczep sobie do anteny na dachu.-->adamB5F Za 50zł dobry sprzet do diagnozy chcesz kupić??

Edytowane przez kacperwww

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kupcie sobie sprzęcik od skośnych :fajny chyba vcds się nazywa:P. Można też polskiej produkcji. A ELM327 to przyczep sobie do anteny na dachu.-->adamB5F Za 50zł dobry sprzet do diagnozy chcesz kupić??

 

W moim japońskim aucie do tego co potrzebuję wystarczy. Nie potrzebuję wywalać większej kasy by się pochwalić, że mogę sobie komputer przeprogramować. Przy okazji chciałem wiedzieć, czy podejdzie to pod Passata. A jak nie masz nic konstruktywnego do napisania to może po prostu nie pisz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W moim japońskim aucie do tego co potrzebuję wystarczy. Nie potrzebuję wywalać większej kasy by się pochwalić, że mogę sobie komputer przeprogramować. Przy okazji chciałem wiedzieć, czy podejdzie to pod Passata. A jak nie masz nic konstruktywnego do napisania to może po prostu nie pisz...

 

Z twojej wypowiedzi wynika że posiadasz elm327. Podłącz do passka i sprawdź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Z twojej wypowiedzi wynika że posiadasz elm327. Podłącz do passka i sprawdź.

 

Passata ma mój teściu, więc nie mam go na co dzień i byłem po prostu ciekawy. Jak będę miał okazję to sprawdzę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Pytanie do kumatych. Ostatni VAG jaki miałem to 10.6.2 i zainteresowani wiedzą co się z tym działo. Kitajce wymienią mi na nowszy, ale już tyle czasu nie jestem w temacie, że nie wiem jaki wybrać. Która wersja kitajskiego VAGa z tych ostatnich jest stabilna i w pełni działa? Z góry dziękuję i pozdrawiam.

 

ps. nie byłem tu kilka miesięcy, ale widzę że pytanie: "Jaki kabelek wybrać do mojego passata, taki żeby obsłużył wszystko?" jest wiecznie żywe i ma charakter uniwersalny jak epopeja narodowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Która wersja kitajskiego VAGa z tych ostatnich jest stabilna i w pełni działa?

Testowałem kabel 11.8 z kompatybilnymi wersjami 10.6.4,11.2 Beta,11.3 Beta,11.8 Beta,najbardziej stabilna była 11.2:rumieniec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam. Pytanie do kumatych. Ostatni VAG jaki miałem to 10.6.2 i zainteresowani wiedzą co się z tym działo. Kitajce wymienią mi na nowszy, ale już tyle czasu nie jestem w temacie, że nie wiem jaki wybrać. Która wersja kitajskiego VAGa z tych ostatnich jest stabilna i w pełni działa? Z góry dziękuję i pozdrawiam.

 

ps. nie byłem tu kilka miesięcy, ale widzę że pytanie: "Jaki kabelek wybrać do mojego passata, taki żeby obsłużył wszystko?" jest wiecznie żywe i ma charakter uniwersalny jak epopeja narodowa.

 

Ja mam 10.6.3 (kupiłem dla jaj z ciekawości) użyłem go może 2 razy u kumpla w A6 2005 i nie zauważyłem nic złego.

Auto-scan a robiłem 3 razy ,przekodowałem komfort pod ledy z tyłu i nie wysrało ani razu do "pulpitu".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też posiadam 10.6.3PL i śmiga dobrze, szybko robi autoscan, nie zacina się, ogólnie szybko myśli. Zgodzę się z "dob12" z wersji EN najstabilniejsza 11.2en.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam..panowie a czy ktos tu z forum ma jakies kloniki do sprzedania?bo chetny bym byl(to dla kolegi bo audi sobie sprawil)....kiedys kupilem od jednego kolegi z forum klonika 9.12 vcds(dziala do dzis :) no ale on nie odzywa sie ....pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam serdecznie

 

Czy kym kabelkiem zdiagnozuję Paska B6 z DSG.

http://allegro.pl/interfejs-vag-k-ca...364138972.html

 

Dziekujeza każda pomoc

 

Gdybyś przeczytał uważnie nawet tylko te stronę wiedział byś co do czego służy,pisałemo tym kilka postów wcześniej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam serdecznie

 

Czy kym kabelkiem zdiagnozuję Paska B6 z DSG.

http://allegro.pl/interfejs-vag-k-ca...364138972.html

 

Dziekujeza każda pomoc

To się nigdy nie kończy i nie skończy :D

 

Przeczytaj http://forum.vw-passat.pl/threads/3825-Interfejs-OBDII-jaki-wybrac?p=1662833&viewfull=1#post1662833

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Ale mam nadzieje że zrozumiesz - w tym wątku jest już tyle zapytań i odpowiedzi z linkami które w ogóle nie są aktywne. Także niby temat jest prosty ale konkretnej odpowiedzi brak - chyba że zawodzi mnie moja inteligencja.

 

Pozdrawiam i jeszcze rqaz dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
chyba że zawodzi mnie moja inteligencja.

Nie chcę być uszczypliwy-ale chyba tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gdybyś przeczytał uważnie nawet tylko te stronę wiedział byś co do czego służy,pisałemo tym kilka postów wcześniej

 

Witam,

tak sobie pomysalem, zamiast dawac takie odpowiedzi to robic copy&paste odpowiedzi ktora moze pomoc.

Cos w stylu (nie wiem czy jest to z sensem co napisalem):

 

Masz passata B5 lub B5FL

kup SE kabel kki za 35zl na allegro

 

Masz B6 to poCZebujesz kabelka z HEX-CAN

najtanszny to podrobka u kitajcow

sredni to ...

wypas to oryginal za 1,5k zl.

 

Nie masz passata?

Kup passata

 

Taki standardowy post, albo podczepic na pierwszej stronie albo wklejac delikwentom.

Tak to jest masa bezproduktywnych odpowiedz:

"Bylo, czytaj, szukaj w archiwum, bylo 100 razy, cofnij sie 3 strony"

 

Tekst ow trzeba by bylo co jakis czas updateowac, bo kable i czasy sie zmieniaja :)

 

 

Wkurza mnie jak chce byc fair i uzyc wyszukiwarki, zamiast odpowiedzi znajduje posty w stylu: "Bylo, szukaj w archiwum" i takich postow jest 90% w znalezionych zamiast sensowna pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności