Skocz do zawartości
vwiater

Interfejs OBDII jaki wybrac

Rekomendowane odpowiedzi

Nie znalazłem na forum opisu bezpośredniej diagnostyki MK - jak moduł podłączyć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy takim ustrojstwem jak ELM327 jestem wstanie skasować jakikolwiek błąd w samochodzie (chodzie mi tutaj o airbag) znajomy ma ale mi się coś wydaję iż to jakiś chińczyk i nic tym nie zrobie prócz jakiejś prymitywnej diagnozy, ktoś może coś wie??

 

Ja skasowałem u siebie błąd uszkodzenia dodatkowej pompy wody B (po wymianie na nową oczywiście). Programem Torque zakupiona pełna wersja. Wszystko poszło bez problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja skasowałem u siebie błąd uszkodzenia dodatkowej pompy wody B (po wymianie na nową oczywiście). Programem Torque zakupiona pełna wersja. Wszystko poszło bez problemu.

 

 

 

u mnie na 3cim telefonie dopiero się połączył, ale 0 błedów nic nie znalazło w ECU więc od AirBagów pewnie w innym miejscu się zapisują. więc ogólnie to chińska lipa ;) same pierdy pokazuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
więc od AirBagów pewnie w innym miejscu się zapisują.

Oczywiście, że błędów od poduszek nie będzie w sterowniku silnika. Trzeba się połączyć ze sterownikiem poduszek.

ELM 327 to nie najlepszy wybór. ;) W większości łączy się tylko z ECU silników. Jeśli chodzi o podstawy tj. błędy czasami nie odczytuje ich jak należy, a czasami niektórych nie widzi. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, zakupiłem ten oto kabel -- http://allegro.pl/kabel-diagnostyczny-vag-com-obd-obd2-ii-cd-276-i4748788543.html --, zapewne chinol no ale to ogarnąłem dopiero po fakcie. Mam lapka na windowsie 7 x64, za cholerę nie mogę zainstalować żadnych sterowników, sprawdziłem już chyba z 10 różnych i lipa jak cholera, jeden udało mi się zainstalować ale system widzi to jako usb a nie port com, więc nie mogę przypisać numeru coma do kabla, i żadna apka tego nie widzi :/ proszę o jakąś pomoc lub sugestię...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:hehe vcds pomyka na - "Windows 2000, XP, Vista, 7 lub 8 (zarówno 32-bitowe, jak i 64-bitowe)"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam, zakupiłem ten oto kabel -- http://allegro.pl/kabel-diagnostyczny-vag-com-obd-obd2-ii-cd-276-i4748788543.html --, zapewne chinol no ale to ogarnąłem dopiero po fakcie. Mam lapka na windowsie 7 x64, za cholerę nie mogę zainstalować żadnych sterowników, sprawdziłem już chyba z 10 różnych i lipa jak cholera, jeden udało mi się zainstalować ale system widzi to jako usb a nie port com, więc nie mogę przypisać numeru coma do kabla, i żadna apka tego nie widzi :/ proszę o jakąś pomoc lub sugestię...

Sprobuj zainstalowac sterowniki recznie.

:hehe vcds pomyka na - "Windows 2000, XP, Vista, 7 lub 8 (zarówno 32-bitowe, jak i 64-bitowe)"

Vag też [emoji1]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jaki kabel potrzebuje do passat cc 2009r. Interesują mnie funkcje diagnostyki + dodawanie kluczyka itp.

Jednoznacznej odpowiedzi nie znalazłem w tym wątku.

Dzięki za odpowiedz

 

Stolar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam

Jaki kabel potrzebuje do passat cc 2009r. Interesują mnie funkcje diagnostyki + dodawanie kluczyka itp.

Jednoznacznej odpowiedzi nie znalazłem w tym wątku.

Dzięki za odpowiedz

 

Stolar

 

to przeczytaj jeszcze raz to znajdziesz................

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam

Jaki kabel potrzebuje do passat cc 2009r. Interesują mnie funkcje diagnostyki + dodawanie kluczyka itp.

Jednoznacznej odpowiedzi nie znalazłem w tym wątku.

Dzięki za odpowiedz

 

Stolar

 

:zeco:idiota::lamer: "Szukajcie a znajdziecie " jak mówi pismo więc szukaj a na 100 % znajdziesz jednoznaczną NIEJEDNOKROTNĄ odpowiedź w tym wątku na swoje pytanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem ręcznie z tą instalacją sterów do kabla ale też lipa, ogólnie system mi to wykrywa jako "USB Serial Port" a dokładniej w drzewku "Inne urządzenie" zamiast "Porty Com i Szeregowe"... Instalowałem różne sterowniki, zarówno te z Polskiego Vaga, Vag-Com itp. i nie idzie za cholerę... Jestem w kropce... Może kabel uszkodzony? Potrzebuje zrobić logi i sprawdzić kąt wtrysku, bo po wymianie rozrządu gorzej mi pali z rana na zimnym, a "Pany" z werkstattu mi mówią, że kąt jest ok po tym jak podłączyli pod komputer...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stolar13 poszło na pw :dobrze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Jestem laikiem i potrzebuje pomocy. Mianowicie chcę kupić kabel do interfejsu, ale nie wiem jaki. Na allegro jest ich pełno.

Jaki kabel będzie odpowiedni do np. sprawdzania błędów i sprawdzania wartości do poszczególnych blokach?

Jak rozumiem kabel do robienia logów dynamicznych to inna bajka i większa kasa?

Pozdrawiam

P.S. takie cudo się nada?

http://allegro.pl/najlepszy-interfejs-usb-vag-kkl-we-wtyku-obd2-pl-i4750295328.html

Edytowane przez Fejb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do wszystkich tych rzeczy wystarczy ten co pokazałes, ja nawet polecałbym ten tańszy http://allegro.pl/najlepszy-najtanszy-vag-usb-kkl-line-we-wtyku-obd-i4788266671.html :).

program w pełnej wersji musisz jednak poszukac w necie. bo ten z kablem jest do niczego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam, zakupiłem ten oto kabel -- http://allegro.pl/kabel-diagnostyczny-vag-com-obd-obd2-ii-cd-276-i4748788543.html --, zapewne chinol no ale to ogarnąłem dopiero po fakcie. Mam lapka na windowsie 7 x64, za cholerę nie mogę zainstalować żadnych sterowników, sprawdziłem już chyba z 10 różnych i lipa jak cholera, jeden udało mi się zainstalować ale system widzi to jako usb a nie port com, więc nie mogę przypisać numeru coma do kabla, i żadna apka tego nie widzi :/ proszę o jakąś pomoc lub sugestię...

Winda sama wgrywa stery ?

Próbowałeś VCDS Lite ?

Wyczyść wszystko z instalek VAG i sterów kabla i wyczyść rejest Cclenerem potem podłącz kable i niech winda sama zainstaluje sterowniki potem dajesz VCDS Lite i parujesz kabel z VCDS i masz gotowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

udało mi się zainstalować sterowniki fti232r bus i chyba też dxx2 weszły, obojętnie jaki port bym nie ustawił (1-4) to przy próbie połączenia VCDS wyświetla mi, że Port jest w uzyciu a interfejsu nie znaleziono... Nie ogarniam tego mimo, ze w komputerach nie jestem laikiem... Jakieś sugestie ? Ew. czy był by ktoś chętny z Okolic Szczecina lub Gorzowa Wlkp. żeby zrobić mi wszystkie niezbędne logi? Oczywiście nie za free, za offtop przepraszam

 

 

Ps. Zaraz zrobię double boota, zainstaluje na nowo Windows XP i Windowsa 7 ale wersje 32bit, najwyżej całego ramu mi nie pokaże ale zobaczę czy wtedy nawiążę połączenie i dam znać.

Edytowane przez dzidek1988x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz juz ok tylko podłącz pod auto i spróbuj się połączyć ze sterownikiem silnika np

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie mam ok, bo dzisiaj w nocy (około 3 nad ranem) tak się podjarałem z zainstalowania sterowników, że poleciałem do auta :) i lipa. Dokładnie treść komunikatu brzmi

 

"Port already in use.

Interface: Not Found!

 

Contact your hardware supplier for assistance"

 

czyli, skontaktowa sie ze sprzedawca bla bla bla

Edytowane przez dzidek1988x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Kolega poprosił mnie o poradę , pomożecie ? ;)

 

Ma volvo xc30 z 2008 roku. Wyskoczył komunikat DPFa, wypalanie nie pomogło a więc u mietka w garażu doleli płynu. Wszystko byłoby ok ale trzeba to jeszcze zainicjować. Mietek w garażu ma bodajże cały komputer boscha ale nie udało się nim zrobić. Prawdopodobnie jest potrzebny program VIDA dla volvo. O ile program można zdobyć to powiedzcie, jaki "kabelek" do tego będzie potrzebny ?

A może ktoś by to uruchomił koledze za opłatą ?

ASO odpada bo ceny kosmiczne...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności