Skocz do zawartości
vwiater

Interfejs OBDII jaki wybrac

Rekomendowane odpowiedzi

Czy do obsługi liczników taki kabel może współpracować z innym programem, czy trzeba szukac innego interfejsu?

Oczywiście do tych dwóch aut wystarczy Ci prosty kabel KKL za kilka dych i do diagnostyki np: program VCDS Lite, a do licznika program VAG Eeprom Programmer.

Vista to porażka już lepszy XP lub win 7. Wracając do twojego pytania

Może i Vista porażka, ale na niej spokojnie śmiga KKL i VAG COM 311 czy VCDS Lite.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a nie trzeba nic robic dodatkowo? jakies spójności albo cos takiego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie zadziała od razu po zainstalowaniu VCDS Lite to możesz odpalić go z uprawnieniami administratora i w zgoności z xp sp3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oki, dziekuje bardzo :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

otrzymałem od znajomego kabel vag-k+can commander full. Chciałbym zdiagnozować mojego passata b6 2008 r , powiedzcie jaki potrzebny jest vcds aby działał ponieważ jak zainstalowałem vcds 11.11 to kabel na porcie usb widział ale nie widział interfejsu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tego programu nie ruszysz tym kablem. VAG Comander i VCDS to są dwa różne kable i programy do nich nie powinno się ich "parować" bo można uwalić kable (wsady kabli)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten kabel nie będzie działał z VCDS. Jeżeli Twój poziom wiedzy jest taki to Commandera nawet nie podłączaj do auta po nim nie problem coś rozkodować. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tego programu nie ruszysz tym kablem. VAG Comander i VCDS to są dwa różne kable i programy do nich nie powinno się ich "parować" bo można uwalić kable (wsady kabli)

 

Czyli tym kablem mogę sobie ewentualnie zrobić kaszane w aucie? Czyli to że na kablu pisze Can to jest tylko jakaś ściema ?

 

Mi zależy tylko na możliwości sprawdzenia błędów, i ew cofnięciu tylnych zacisków przy wymianie klocków.

Edytowane przez roberto190

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czyli tym kablem mogę sobie ewentualnie zrobić kaszane w aucie? Czyli to że na kablu pisze Can to jest tylko jakaś ściema ?

 

Mi zależy tylko na możliwości sprawdzenia błędów, i ew cofnięciu tylnych zacisków przy wymianie klocków.

Tym kablem zrobisz "korektę liczników"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cytat Zamieszczone przez roberto190 Zobacz posta

Czyli tym kablem mogę sobie ewentualnie zrobić kaszane w aucie? Czyli to że na kablu pisze Can to jest tylko jakaś ściema ?

 

Mi zależy tylko na możliwości sprawdzenia błędów, i ew cofnięciu tylnych zacisków przy wymianie klocków.

Tym kablem zrobisz "korektę liczników"

Ale chyba tylko tych z tzw. czerwonym FIS'em, bo białego FIS'a nie zmienisz przebiegu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie tylko z białym i z czerwonym niektóre już od 2007r Commander nie odczyta wsadu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam Pytanie

Testował ktoś ten Interfejs?

http://allegro.pl/interfejs-elm-327-mini-bt-volkswagen-passat-polo-i3875630178.html

Potrzebuję do kasowania błędów i ogólnej diagnostyki.Kupiłem kiedyś tandetną chińszczyznę i uwaliłem zaraz :( dałem sobie spokój i na nowo się zainteresowałem gdy ABS coś nawala

 

Passat 2004 1.9TDI 130KM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tym abs-u nie ruszysz kup znowu

tandetną chińszczyznę
i będziesz mógł robić to co chcesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten kable jest ok ale można go kupić znacznie taniej to raz, a dwa dla ciebie polecam VCDS Lite z witaminką i nie potrzebujesz żadnych maszyn wirtualnych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że nie które wersji klonów z VCDS-em nie mogą być użytkowane z włączonym internetem. Zastanawiam się czy instalacja maszyny wirtualnej nie rozwiązałaby tego problemu. Nie instalujemy karty sieciowej i system na VM nie ma dostępu do internetu, a my możemy podłączyć i diagnozować. Czy ktoś próbował?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez karty nie trybi virtual niestety

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie instalowałem XP na wirtualnej maszynie i mogę odłączać kartę sieciową w ustawieniach. Osobiście nie mam przewodu żeby sprawdzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale ja nie napisałem ze nie można odłączyć tylko ze bez niej nie łączą się oba systemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności