Skocz do zawartości
vwiater

Interfejs OBDII jaki wybrac

Rekomendowane odpowiedzi

gniazda nie uszkodzisz a jak będziesz miał program do gr VAG to połączysz się z autami do 2004r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam.

Mam w sumie podobne pytanie do MEDIK. Kiedyś zakupiłem kabel OBDII KKL niby dedykowany do Nissana i Renault. Kabel się ostatecznie nie przydał, ale to inna historia. W każdym razie zainstalował się i działał, tylko nie łączył się z autem, co jak się później okazało, nie było winą interfejsu. Moje pytanie brzmi, czy mogę teraz bezstresowo użyć tego kabla z vag com do auta z grupy VAG? Konkretnie chodzi o Audi A4 B6. Czy powinno to normalnie działać? Ewentualnego ryzyka uszkodzenia interfejsu się nie boję, ale bardziej interesuje mnie to czy można jakoś uszkodzić gniazdo diagnostyczne np?

 

W samochodach grupy VW ,Audi, Seat, Renault, Dacia, BMW diagnostyka odbywa się poprzez pin nr 7. Inaczej jest w Oplu i Fiacie (starszych modelach) tam sterowniki są na innych pinach np. 3,7,(1/9),(12/13) i trzeba mieć kabel z multiplekserem albo z przełącznikiem mechanicznym. Złącza tak jak pisał Mielke nie uszkodzisz i przy użyciu VCDS 1.2 Lite, VAG COM 311.2, czy Polski VAG 4.9 spokojnie powinieneś połączyć się ze sterownikami swojego samochodu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć bezie pasował do mojego?]

lepiej ten

 

http://allegro.pl/k14-kabel-diagnostyczny-interfejs-elm327-obd-ii-cd-i4899012117.html

\czy ten

 

http://allegro.pl/najlepszy-najtanszy-vag-usb-kkl-line-we-wtyku-obd-i4888153072.html

Czy macie coś lepszego do 50 zł, albo tańsze do diagnostyki domowej ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten drugi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WItam!

Jestem nowy na forum oraz od 3 dni posiadaczem Passata b6. Chciałbym aby doświadczeni użytkownicy podpowiedzieli mi jaki interfejs do mojego samochodu będzie najlepszy oraz za pomocą jakich aplikacji można sprawdzać błędy itp. Mój passat to wersja b6 z 2008r. Common Rail 140koni 2.0 TDI DSG.

Dzwoniłem tutaj ,ale powiedzieli ,że chyba nie będzie działać:

http://allegro.pl/interfejs-vw-can-passat-b5-b6-phaeton-polo-golf-cd-i4907885203.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

mam Passata B6 i mam kilka spraw do ogarniecia a mam kabel VAG K COMANNDER 1.4 , a tym nie podejde zbytnio.

 

I jaki kabel polecacie do Passata B6 ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

kto naprawi 'VCDSa' który prawdopodobnie zaktualizował mój kolega ? :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Jaka wersja VCDS-a obsłuży Paska B7 z 2011?

Gdzieś czytałem, że powyżej 11?

Czy w przypadku B8 się coś zmieni?

 

Z góry dzięki za info.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cześć,

kto naprawi 'VCDSa' który prawdopodobnie zaktualizował mój kolega ? :(

 

 

Jeżeli znajdzie się jakiś magik równiez jestem zainteresowany tym samym problemem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cześć,

kto naprawi 'VCDSa' który prawdopodobnie zaktualizował mój kolega ? :(

 

Spróbujcie pobrać "Reaktywacja Kabla" stąd : http://www.sendspace.com/file/5do9xg Mi się udało naprawić.

Edytowane przez Mario11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, może i głupie pytanie ale jakoś jestem zagubiony...

Zamówiłem interfejs dokładnie taki: http://allegro.pl/najlepszy-interfejs-usb-vag-kkl-we-wtyku-obd2-pl-i4942680848.html

 

Jaki program najlepiej używać do Passata B5 1.8 ADR z 1997 roku?

Gdzie można taki program zdobyć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

VCDS Lite lub VAG COM 3,12

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

vag kkl 409.pl sam uzywalem jest ok!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam . Szukam czegoś w miarę taniego do Passata B5FL 2003r do sprawdzenia błędów itd może do lekkiej zabawy ale niekoniecznie . Co polecacie ? Mile widziany jakieś linki z allegro. Czy takie coś jak kolega wcześniej dał w linku będzie ok http://allegro.pl/najlepszy-najtanszy-vag-usb-kkl-line-we-wtyku-obd-i4888153072.html czy coś innego ? Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Szukam czegoś w miarę taniego do Passata B5FL 2003r

Do tego auta spokojnie Ci wystarczy ten z linku. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich serdecznie. Z racji nadmiaru ostatnio wolnego czasu pomyslalem ze zainwestuje w jakis interfejs diagnostyczny do VAG'A/OBDII i powoli zarobie sobie pare zlotych, na diagnostyke na pewno duzo chetnych sie znajdzie.

Moze ktos ma sprawdzony sprzet?

Mam dostep do programow oryginalnych zarejestrowanych.

Zastanawiam sie jaki interfejs.

Pieniadze jakie jestem w stanie wydac to +- 700zł.

A moze cos z tego ?

1. http://allegro.pl/tester-interfejs-d...982500420.html

2. http://allegro.pl/vag-can-hex-obd2-i...949628714.html

3. http://allegro.pl/tester-diagnostycz...963225618.html

4. http://allegro.pl/interfejs-diagnost...947441452.html

5. http://allegro.pl/cdp-pro-do-autocom...986269946.html - na tym mialem okazje kiedys pracowac z programem autocom, pamietam ze radzil sobie z mercedesem, skoda , bmw, vw , audi , nissan, skoda. Tylko czy wgrywajac VCDS, bede mogl robic logi? Dzieki i pozdrawiam

6. Poszukuje tez czegos pod androida slyszalem ze ELM daje rade. Chodzi mi tylko o to zeby skasowac bledy.

 

Dziekuje bardzo za pomoc! Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma może ktoś ten skaner http://allegro.pl/najtanszy-skaner-vag-505-pl-k-can-org-od-dealera-i4919992855.html zastanawiam się nad kupnem czy może to http://allegro.pl/najlepszy-interfejs-usb-vag-kkl-we-wtyku-obd2-pl-i4942680848.html do domowego użytku .

Dodam że podczas jazdy zapaliła mi się kontrolka check , ale w pracy silnika nic się nie zmieniło pracuje normalnie itd: chciałem sprawdzić co to za błąd możliwe że to jakiś sporadyczny błąd , wiec zastanawiam się nad kupnem skanera ale nie wiem czy to dobry wybór.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam problem bo nie wiem jaki interfejs wybrać.

 

Obecnie mam klona VCDS 12.00 ( beta ) lecz muszę w nim zmieniać datę/wyłączać internet pozatym nie jest to wersja PL

 

Chinole mają niby wersję 12.12 w której nie ma wyżej wymienionych problemów lecz bez PL :/

 

Zastanawiam się nad VAG CAN PRO ( ori) jak ma się ten fejs w stosunku do VCDS'a? mam do zabawy dwa samochody ( 2005 r + 2013 r )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co dokładnie chcesz zrobić? Mając VCDS'a wstrzymałbym się z kupnem, gdyż oferuje on podobne możliwości, co prawda VAG CAN PRO wyróżnia się kilkoma funkcjami, ale czy warto dopłacać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności