Skocz do zawartości
126tomek

LED jako światła do jazdy dziennej+postojówki LED

Rekomendowane odpowiedzi

nie ma problemu poczekam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przemek84 takie Ci wystarcza?

P8180336_800x600.JPG

P8180337_800x600.JPG

P8180338_800x600.JPG

P8180339_800x600.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Hudzior, ładnie leżą te światła :) tylko delikatne przeróbki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tylko delikatne przeróbki

Delikatne przerobki chyba zawsze beda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie zaparowywują Ci te światła,bo ja własnie jestem w trakcie reklamacji - miesiąc po założeniu zaczęły parować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A nie zaparowywują Ci te światła,bo ja własnie jestem w trakcie reklamacji - miesiąc po założeniu zaczęły parować.

Zalozylem je cos w polowie stycznia i jeszcze ani razu niezaowazylem by byly zaparowane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musiałem trafić jakiś zajefajny komplet :-( Zobaczymy co będzie po wymianie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dokładnie TAKIE lampki zaczęły parować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja założyłem okrąglaczki POWER LED (4 diody o mocy 1W na lampkę) - niesamowicie jasno i punktowo to świeci.Niestety paski LEDowe wg mojego gustu kiepsko komponują się z przodem passata. Koleżanki i koledzy posiadający halogeny są raczej pozbawieni możliwości montażu poniższych lampek i pozostają tylko paski.

 

Moje wersja lampek jest bardzo łatwo montowalna - wystarczy podpiąć pod akumulator a sterownik sam poznaje kiedy aku zostaje ładowane i załącza lampki.

passek led.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pokaż jak to świeci, czy zupełnie zrezygnowałeś z halogenów? co policja na to? i gdzie to kupiłeś :))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Moje wersja lampek jest bardzo łatwo montowalna - wystarczy podpiąć pod akumulator a sterownik sam poznaje kiedy aku zostaje ładowane i załącza lampki.

 

Jak rozwiązane masz wyłączenie z chwilą przejścia w tryb świateł mijania lub drogowych?

 

---------- Post added at 00:10 ---------- Previous post was at 00:07 ----------

 

Wiecie może,które dzienne światła mają szklany przód ? Jak na razie wszystko co pytałem to plastik.

 

polecałem i nadal polecam szklany przód:

http://allegro.pl/item1196719550_swiatla_dzienne_do_jazdy_dziennej_5_led_philips.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy zupełnie zrezygnowałeś z halogenów? co policja na to? i gdzie to kupiłeś :))

 

Widać przecież na zdjęciu, że halogenów nie ma :) Co niby ma policja do tego mieć? Jest homologacja więc do niczego się przyczepić nie powinni. A kolega kupił to zapewne na allegro.

http://allegro.pl/item1187818059_swiatla_do_jazdy_dziennej_dzienne_modul_homolog.html

 

Ciekaw jestem czy umiejscowienie świateł jest takie jak powinno być (nie są za nisko?) i też chętnie bym zobaczył jak to świeci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A powiedz kolego czy jak nie mam halogenów i kupił bym ori kratki pod halogeny to czy te Twoje okrągłe pasują idealnie w miejsce po halogenie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a coś takiego?

http://allegro.pl/item1197588166_lampy_swiatla_jazdy_dziennej_led_drl_homol_rl00.html

 

homologacja RL jest. ale czym się różni RL od RL00 i czy wogóle się różni. Przeczytałem gdzieś że po RL jest oznaczenie źródła światła. kupiłbym te LEDY ale nie wiem czy będą zgodne z prawem:P

 

i jeszcze jedno. czy jest jakaś tańsza alternatywa przekaźnika do załączania / wyłączania świateł? na alledrogo 30-40 złotych z przesyłką co już mi robi niemałą sumę za zestaw;/

 

 

a jeśli nie te to co możecie polecić z aktualnej kolekcj alledrogo do 3B?

 

 

jak sobie skalkulowałem 120 za swiatla + 30-40 za automat to lepiej mi będzie kupić chociażby coś takiego:

http://allegro.pl/item1184929426_swiatla_jazdy_dziennej_rl_24led_automat_dzienne.html

 

ładniejsze i z automatem. i w sumie chyba bardziej będą pasowały do paszczaka

Edytowane przez _chris_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Tak, te lampy pochodzą stąd http://allegro.pl/item1187818059_swiatla_do_jazdy_dziennej_dzienne_modul_homolog.html

 

Muszę przyznać, że dawno nie widziałem tak porządnego wykonania. Mamy tu szklany klosz z wytłoczonymi homologacjami, METALOWĄ (chyba jakiś stop) obudowę, METALOWE pudełko sterownika (jest w kąplecie - nic nie trzeba dokupywać). Na prawdę byłem pozytywnie zaskoczony jakością tych lamp.

 

Podłączenie jest bajecznie proste: + oraz - bezpośrednio do akumulatora oraz 1 przewód do lamp mijania (można wykorzystać szybkozłączkę zaciskową). Z tego co pamiętam przewód przy lampie miał kolor żółty z czarnym paskiem.

Sterownik załącza sam światła po wykryciu zwiększonego napięcia na akumulatorze w momencie uruchomienia silnika. Gasną jakieś 10sekund po wyłączeniu silnika lub po załączeniu świateł mijania.

Lampy są łączone ze sterownikiem przez wtyczki- kaszka z mleczkiem.

 

Co do kratek z ORI - jak widać na zdjęciu kupiłem 2szt po 16PLN/szt (też allegro). Można zamontować te lampy na wiele sposobów w tych jajowatych otworach - ja po prostu wcisnąłem je pod odpowiednim kątem i przykręciłem. Lampy są ok 0,5cm większe od otworu, ale poddał się ładnie. Może byłoby dobrze lekko powiększyć otwór (np ostrym nożem) ale moje kratki ładnie się "przystosowały".

 

W porównaniu do pasków z POWER LEDAMI te okrągłe bardziej rzucają się w oczy za sprawą punktowego światła. Z ok 20m wydaje się, że świeci ci w oczy mały krążek. W paskach światło jest rozłożone na większej przestrzeni = wydaje się jakby świeciło ze słabszą jasnością.

 

Acha, i z tego co zauważyłem POWER LEDów nie da się porównać do zwkłych LEDÓW - różnica jest ogromna na korzyść POWER LED.

 

Co do prawidłowości ich rozmieszczenia to widać na aukcji 1 z rysunków. Znajdziecie dużo danych i punktów prawnych na stronie http://dojazdydziennej.com.pl/

 

Foty z włączonymi światłami wrzucę niebawem (ciągle zapominam je pstryknąć :) ).

Edytowane przez Japsystem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na szybko fotka zrobiona tel. komórkowym.

led.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

są mocne ;))

jest ok :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Czy możecie mi podpowiedzieć czy te żarówki postojowe led z allegro będą pasowały do mojego auta? Światła do jazdy dziennej u mnie to żarówki H7 tylko nie wiem do końca jak z postojówkami.

 

http://moto.allegro.pl/postojowki-5-led-w5w-t10-super-flux-320-stopni-i1191618540.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tak to wygląda przed montażem

led.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności