Skocz do zawartości
126tomek

LED jako światła do jazdy dziennej+postojówki LED

Rekomendowane odpowiedzi

tak z innej beczki - po co montuje się takie dodatki jak te światła "dzienne". Znaczy konkretnie - po co? +10 do lansu, że niby Passat to nowe Audi czy Mercedes, czy w jakimś naprawdę praktycznym celu? Nie łatwiej po prostu zapalać światła mijania?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A policzyłeś sobie ile watów trzeba dostarczyc tym wszystkim światelkom? To ci podpowiem. Z tyłu 8x4W(ewent 8x5) i 2x5W. Z przodu 2x55W i 2x5W.W sumie to daje ponad 160W . Do tego dodaj drobne w podswietleniu wnętrza .Taka moc kosztuje...

Edytowane przez danek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tak z innej beczki - po co montuje się takie dodatki jak te światła "dzienne". Znaczy konkretnie - po co? +10 do lansu, że niby Passat to nowe Audi czy Mercedes, czy w jakimś naprawdę praktycznym celu? Nie łatwiej po prostu zapalać światła mijania?

 

Tak samo po to jak owi wymienieni przez Ciebie posiadacze w/w marek lansują się przyciemniając szyby, zmieniając wielkość felg, tuningując silniki, jeżdżąc w pozycji miejskiej a'la zimny łokieć!

 

Pisząc serio. Jeśli światła są homologowane i pasują estetycznie do pojazdu osobiście nie widzę, żadnego problemu w ich zakładaniu. Tak się składa, że gdzie jak gdzie ale Passat B5.5 bardzo ładnie zyskuje na elegancji po założeniu takich świateł. Nie ma tu mowy o jakimkolwiek lansie jeśli instalacja jest zrobiona prawidłowo. Powiem więcej powracając do "lepszych" marek. Jest cała masa Mercedesów, BMW, Audi których modele obecnej epoki myśli motoryzacyjnej nie posiadają takich systemów i z powodzeniem stosują je jako dodatek. Tez pewnie dla lansu prawda? Może i tak .. faktycznie auto jak pisałem wiele zyskuje.

 

Osobiście są dwa powody, dla których wydałem ponad 400 zł kupując stosowny zestaw:

 

1. Oszczędność poboru energii = paliwa.

2. Oszczędność i wydłużenie żywotności oryginalnych biksenonowych z żarnikami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A policzyłeś sobie ile watów trzeba dostarczyc tym wszystkim światelkom? To ci podpowiem. Z tyłu 8x4W(ewent 8x5) i 2x5W. Z przodu 2x55W i 2x5W.W sumie to daje ponad 160W . Do tego dodaj drobne w podswietleniu wnętrza .Taka moc kosztuje...

 

Hahahaha, to dobre, to może w nocy też jeździć bez, bo to kosztuje. Śmieszy mnie, jeśli ktoś mówi o oszczędnościach rzędu 10 litrów rocznie na paliwie. Czyli nic to nie daje, ponad lepsze samopoczucie posiadacza. OK, spoko, taki stan rzeczy też jest do zaakceptowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Hahahaha, to dobre, to może w nocy też jeździć bez, bo to kosztuje. Śmieszy mnie, jeśli ktoś mówi o oszczędnościach rzędu 10 litrów rocznie na paliwie. Czyli nic to nie daje, ponad lepsze samopoczucie posiadacza. OK, spoko, taki stan rzeczy też jest do zaakceptowania.

 

Przede wszystkim bezpieczeństwo. Jeśli takie dodatkowe światła są sensownie wykonane, to nasze auto jest zdecydowanie bardziej widoczne.

 

Co do oszczędności paliwa, dodaj sobie wymianę żarników, które kosztują 250 zł sztuka :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przede wszystkim bezpieczeństwo. Jeśli takie dodatkowe światła są sensownie wykonane, to nasze auto jest zdecydowanie bardziej widoczne.

 

Co do oszczędności paliwa, dodaj sobie wymianę żarników, które kosztują 250 zł sztuka

 

kolega wydał 400 na ledy, więc nie wiem, czy to taka wielka oszczędność, przy fakcie wymiany palnika xenonowego raz na ile? 5 lat?

Dwa - z tą lepszą widocznością - widzisz, Ci, którzy to wymyślili, czyli szwedzi - odeszli od jazdy cały rok na światłach, bo to nic nie daje. Nie będę polemizował - daje nie daje, bo są mądrzejsi ode mnie i tak o sobie nie znieśli przepisu mającego dbać o życie i zdrowie. No ale OK, choć zawsze jak mijam na drodze B5 z ledami w zderzaku czy każde inne auto, jak by nie patrzeć już minimum 5 letnie - śmiać mi się chce bo wygląda to po prostu komicznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kolega wydał 400 na ledy, więc nie wiem, czy to taka wielka oszczędność, przy fakcie wymiany palnika xenonowego raz na ile? 5 lat?

Dwa - z tą lepszą widocznością - widzisz, Ci, którzy to wymyślili, czyli szwedzi - odeszli od jazdy cały rok na światłach, bo to nic nie daje. Nie będę polemizował - daje nie daje, bo są mądrzejsi ode mnie i tak o sobie nie znieśli przepisu mającego dbać o życie i zdrowie. No ale OK, choć zawsze jak mijam na drodze B5 z ledami w zderzaku czy każde inne auto, jak by nie patrzeć już minimum 5 letnie - śmiać mi się chce bo wygląda to po prostu komicznie.

 

Nie obrażaj mnie :D Spoczes,zauważ że Szwedzi zaczęli od świateł mijania.Jeżeli chodzi o częste włączanie xenonów-żarnik napewno będziesz wymieniał częściej niż 5 lat,wiem coś o tym...Poza tym powtarzam poraz kolejny-światła LED do jazdy dziennej są bardziej widoczne niż soczewka xenon.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie obrażaj mnie Spoczes,zauważ że Szwedzi zaczęli od świateł mijania.Jeżeli chodzi o częste włączanie xenonów-żarnik napewno będziesz wymieniał częściej niż 5 lat,wiem coś o tym...Poza tym powtarzam poraz kolejny-światła LED do jazdy dziennej są bardziej widoczne niż soczewka xenon.

 

Nie no nie obrażam, nie miałem tego w zamiarze. Po prostu ja wiem, że to modne, niektórym się podoba efekt - spoko. ja osobiście bym nie założył, bo nei widzę praktycznego zastosowania takiego dodatku. Ale koledzy - nie obrażajcie się - to że mi się nei podoba i jestem sceptyczny to nie znaczy że robię jakieś najazdy na Was :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie no nie obrażam, nie miałem tego w zamiarze. Po prostu ja wiem, że to modne, niektórym się podoba efekt - spoko. ja osobiście bym nie założył, bo nei widzę praktycznego zastosowania takiego dodatku. Ale koledzy - nie obrażajcie się - to że mi się nei podoba i jestem sceptyczny to nie znaczy że robię jakieś najazdy na Was :)

 

Spoczes,w końcu to rzecz gustu ;)

Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No ale OK, choć zawsze jak mijam na drodze B5 z ledami w zderzaku czy każde inne auto, jak by nie patrzeć już minimum 5 letnie - śmiać mi się chce bo wygląda to po prostu komicznie.

Za 5 lat dzisiejsze nowe auta w 99% wyposażone seryjnie w DRL też bądą wyglądać komicznie? O gustach się po prostu nie dyskutuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Za 5 lat dzisiejsze nowe auta w 99% wyposażone seryjnie w DRL też bądą wyglądać komicznie? O gustach się po prostu nie dyskutuje.

Pewnie się okaże, że za pięć lat te auta mimo że wyposażone w DRL'y to będą mieć je wyłączone jak na zachodzie. Nie sądzę, aby ten przepis w Polsce tyle przetrwał, bo argumentów przeciwko świeceniu w dzień jest więcej niż za. W końcu ktoś się za to zabierze po odejściu od władzy PO.

 

A co do świecenia w dzień światłami mijania- ów urządzenia są przystosowane wyłącznie do oświetlania drogi przed samochodem. Pracując w dzień wypalamy niepotrzebnie odbłyśniki ich regeneracja generuje dodatkowe koszty. Do tego reflektory nie są projektowane do świecenia w wysokiej temperaturze. Politycy sobie o tym zapomnieli, ale przecież lobby na czele z Hellą miało środki, żeby ich zachęcić :)

 

Dlatego ludziska chociaż nie mrugajcie z naprzeciwka tym co jeżdżą bez świateł, bo obecnie w większości nie jest to objaw zapominalstwa, ale świadomego wyboru. Stoję w korku i świecę w zderzak autku przede mną - nawet Bareja tego nie wymyślił <lol>

Edytowane przez genesis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czyż nie jest faktem że od 2011 roku każdy samochodzik seryjnie produkowany według nowych przepisów musi mieć śiatła do jazdy dziennej a nie słynne mijania?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a czyż nie jest faktem że od 2011 roku każdy samochodzik seryjnie produkowany według nowych przepisów musi mieć śiatła do jazdy dziennej a nie słynne mijania?

 

I niech ma, ale popieram Carlosa, montowanie ledów np w B5 w dolne kratki wyglada załosnie i wrecz wieśniacko.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie prawda. zamontuj PHILIPSA i zobaczysz jaki efekt jest. jakbym nie zakupił B6 to już do B5 bym wsadził , a teraz stoi biedaczek , odpoczywa.

 

---------- Post added at 15:40 ---------- Previous post was at 15:39 ----------

 

to tak samo jak na pierwszy rzut oka w PORSCHE się nie widzi , wszystko kwestia oswojenia się

 

---------- Post added at 15:48 ---------- Previous post was at 15:40 ----------

 

http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=300441001049&ssPageName=STRK:MEWAX:IT#ht_1767wt_1002

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

światełka sa na power ledach więc spoko, druga sprawa to powierzchnia musi wynosic minimum 20cm2 jednej lampy no i na kloszu musza byc odpowiednie oznaczenia RL, E z numerkiem kraju, oraz nr homologacji.

Te też sa dobre ale ja wole 5 diodowe doskonale je widac w dzień.

 

sledziu napisał cyt:I niech ma, ale popieram Carlosa, montowanie ledów np w B5 w dolne kratki wyglada załosnie i wrecz wieśniacko..... wiesz co ja mam wkomponowane power ledy w kratki nad przeciwmgielnymi i powiem ci jedno : upał ze 30stC, żar leje sie z nieba, jade powoli po mieście lub stoje w korku i smieję się z wieśniaków ktorzy jezdzą na swiatłach mijania lub ksenonach paląc żarniki/żarowki/ czy odbłysniki w reflektorach bo twierdza ze montarz takich to wiesniactwo......

 

zaponiałes napisac ze stosowanie ściemniaczy do np swiateł mijania czy drogowych to dopiero wieśniectwo!!!!!!!!! niby swieci ale na pomaranczowo lub jakby gosciu miał wypalone odbłysniki....żenada...

Edytowane przez KrisT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
stosowanie ściemniaczy do np swiateł mijania czy drogowych to dopiero wieśniectwo!!!!!!!!! niby swieci ale na pomaranczowo lub jakby gosciu miał wypalone odbłysniki....żenada...

 

Racja wieś! ;)

c133781021.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co to ma byc? to juz wolę DRLy w kratkach! a propo w mercach beczkach te srodkowe światła to są drogowe, przeciwmgielne czy co? Napiszcie jak wiecie, bo nie znam sie na mercach, wg mnnie to drogowe.....

Co druga beczka ma oświecone wewnetrzne światała, jesli to drogowe to goscia potraktuje tak samo....tyle ze bez sciemniacza. (choc w dzien i tak zawiele to nie da..)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
co to ma byc?

No fabryka, dlatego inni tropem audi też sobie chcą ściemnić.

 

jesli to drogowe to goscia potraktuje tak samo....tyle ze bez sciemniacza. (choc w dzien i tak zawiele to nie da..)

Oślepiają Cię? Bo mnie osobiście nie. Tak samo jak ktoś sobie włączy np w passacie b6 przeciwmgielne. No jak one w dzień mogą oślepiać, ludzie...

 

wiesz co ja mam wkomponowane power ledy w kratki nad przeciwmgielnymi i powiem ci jedno : upał ze 30stC, żar leje sie z nieba, jade powoli po mieście lub stoje w korku i smieję się z wieśniaków ktorzy jezdzą na swiatłach mijania lub ksenonach paląc żarniki/żarowki/ czy odbłysniki w reflektorach bo twierdza ze montarz takich to wiesniactwo......

 

To nie prościej w mieście w ogóle nie włączać świateł? Myślisz, że ktoś na to zwraca uwagę? Na trasie tak, ale w ruchu miejskim...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a propo w mercach beczkach te srodkowe światła to są drogowe, przeciwmgielne czy co?

 

wewnętrzne klosze w starszych mercach są od przeciwmgielnych widziałem już kilka razy na drodze i nie uważam żeby to było oślepiające. Co do drogowych w audi to osobiście mi się bardziej podoba to rozwiązanie od pasków led, może koledzy się orientują co przepisy mówią o takim rozwiązaniu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności