Skocz do zawartości
126tomek

LED jako światła do jazdy dziennej+postojówki LED

Rekomendowane odpowiedzi

Tak jak wyżej pisałem wymóg jest pod stacyjkę, ale uważam że lepszym rozwiązaniem jest wraz z odpaleniem silnika.

 

http://motoryzacja.wnp.pl/zmiana-przepisow-o-swiatlach-dziennych,84277_1_0_0.html

 

No dobrze,w takim razie popatrz: Przepis ECE-R87 (wyciąg)Intensywność światła reflektora do jazdy dziennej od 400 do 800 kandeli. Minimalna powierzchnia świetlna każdej lampy 20 cm² Automatyczne włączanie świateł dziennych równocześnie z rozruchem pojazdu. Włączanie i wyłączenie świateł dziennych bez użycia dodatkowych narzędzi. Automatyczne wyłączenie świateł dziennych przy włączeniu świateł mijania (jednakże nie przy krótkotrwałym włączeniu świateł).Kończymy więc tą dyskusję i działamy dalej ;) Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzikson4

 

Ale weszły ci w kratkę czy coś ciąłeś? Może podrzucić jakąś fotę jak to wygląda?

Co do power ledów - macie rację, dają w oko niesamowicie. Na wysokowydajnych ledach nie widziałem takiego powera do tej pory jak z power leda... ciągle skłaniam się ku okrąglaskom na 4 power ledach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ale weszły ci w kratkę czy coś ciąłeś? Może podrzucić jakąś fotę jak to wygląda?

Co do power ledów - macie rację, dają w oko niesamowicie. Na wysokowydajnych ledach nie widziałem takiego powera do tej pory jak z power leda... ciągle skłaniam się ku okrąglaskom na 4 power ledach.

 

Musiałem wyciąć jedno "żeberko" .Lampki są ścięte tak więc ładnie komponują się z łukiem zderzaka . Nie widać ,że są dokładane .Jutro wkleję fotki .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK, z góry dziękuję

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

proszę o usuniecie posta, coś mi sie pomyliło.

Edytowane przez PaoloM86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK, wielkie dzięki!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patryk_ wynika z tego, że przepisy polskie mają się nijak do norm europejskich, ale mnie to jakoś nie dziwi :)

Z doświadczenia kolegi tysszek wnioskuję że lepiej kupić dodatkowe światła do jazdy dziennej z homologacją RL niż bawić się w ściemniacz do świateł drogowych, tylko nie znalazłem takich co by pasowały do B5.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Patryk_ wynika z tego, że przepisy polskie mają się nijak do norm europejskich, ale mnie to jakoś nie dziwi :)

Z doświadczenia kolegi tysszek wnioskuję że lepiej kupić dodatkowe światła do jazdy dziennej z homologacją RL niż bawić się w ściemniacz do świateł drogowych, tylko nie znalazłem takich co by pasowały do B5.

 

Właśnie :) Co do DRL-niema takich co by idealnie pasowały do Passka,te co mam założone też nie podeszły,musiałem przerobić nieco kratkę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiecie może,które dzienne światła mają szklany przód ? Jak na razie wszystko co pytałem to plastik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko, przerabiał ktoś z Was temat montażu świateł dziennych w miejsce halogenów?? jakieś okrągłe ledy pasujące w otwór po halogenie?? Jak wiadomo przy xenonach halogenów nie ma, kratki kosztują grosze, jakby średnica przypasiła to w zasadzie obeszło by się bez żadnych przeróbek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam pytanko, przerabiał ktoś z Was temat montażu świateł dziennych w miejsce halogenów?? jakieś okrągłe ledy pasujące w otwór po halogenie?? Jak wiadomo przy xenonach halogenów nie ma, kratki kosztują grosze, jakby średnica przypasiła to w zasadzie obeszło by się bez żadnych przeróbek.

 

Jeżeli tak chcesz zrobić to poprostu zmierz średnicę halogena i znajdź odpowiedniej wielkości DRL okrągłe.Wsio ;) Tylko jest jeden problem-odległości w jakich mają być zamontowane DRL nie będą się napewno zgadzały.Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chłopaki, spójrzcie na to (osobiście jest to mój faworyt)

http://www.denken.com.pl/index.php?p485,reflektory-led-drl-do-jazdy-dziennej-vw-audi-bmw-5-x-led-high-power-z-homologacja-rl

obejrzyjcie ledy od tego sprzedawcy, może coś wybierzecie.. a tak na marginesie - mój faworyt raczej do B5 nie pasuje.. nie mierzyłem tego, bo zatrzymałem plany instalacji ze względu na inne wydatki.. :)

może ktoś ma jakieś sugestie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam pytanko, przerabiał ktoś z Was temat montażu świateł dziennych w miejsce halogenów?? jakieś okrągłe ledy pasujące w otwór po halogenie?? Jak wiadomo przy xenonach halogenów nie ma, kratki kosztują grosze, jakby średnica przypasiła to w zasadzie obeszło by się bez żadnych przeróbek.

 

Hella ma takie światła pasujące do golfa V, niestety nie ma takich, które pasują idealnie w miejsce halogenów w passacie.

Najtańsze i dość treściwie wykonane są takie:

http://allegro.pl/item1167609518_swiatla_do_jazdy_dziennej_dzienne_modul_homolog.html

 

Swoją funkcje spełniać będą, ale idealnie pasować już nie.

 

 

 

Wiecie może,które dzienne światła mają szklany przód ? Jak na razie wszystko co pytałem to plastik.

 

Zapewne tylko te w których źródłem światła jest zwykła żarówka. Hella ma takie w ofercie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Założone mam co prawda inne,ale jak już byś chciał kupować to raczej te pierwsze...

Najlepiej poszukaj tyakich,co by pasowały do linii zderzaka,bo większość z alledrogo jak zamontujesz zgodnie z przepisami (chodzi mi teraz o odległości) to będą z zewnętrznej strony jednak nieco wystawać...Chyba że będą świecić na boki :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przemek84 ja mam zalozone dokladnie te:

http://allegro.pl/item1176821650_swiatla_dzienne_do_dziennej_jazdy_led_hom_rybnik.html

i pasuja idealnie z kratkami, tu mozesz zobaczyc:

http://forum.vw-passat.pl/showpost.php?p=756410&postcount=135

Jak bedziesz chcial z bliska to moge cyknac fotke i wkleic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przemek84 ja mam zalozone dokladnie te:

http://allegro.pl/item1176821650_swiatla_dzienne_do_dziennej_jazdy_led_hom_rybnik.html

i pasuja idealnie z kratkami, tu mozesz zobaczyc:

http://forum.vw-passat.pl/showpost.php?p=756410&postcount=135

Jak bedziesz chcial z bliska to moge cyknac fotke i wkleic.

 

Właśnie o takie mi chodziło :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Też się właśnie zastanawiałem czy spasowałby, jak byś dał rady to chętnie zobaczę fotke z bliska :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jak byś dał rady to chętnie zobaczę fotke z bliska

Niema problemu, ale dopiero jutro jak Ci to nieprzeszkadza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności