Skocz do zawartości
126tomek

LED jako światła do jazdy dziennej+postojówki LED

Rekomendowane odpowiedzi

Przepisy znam,tylko myślałem,że wykorzystam same "oprawki" halogenów z B5 FL do mojego zderzaka,ale po namyśle pozostanę przy światłach takich jak ma Kolega Tomy.

To będzie chyba najlepsze rozwiązanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wykorzystam same "oprawki" halogenów

 

Tez tak zamierzałem do czasu aż kolega z forum nie wykonał pomiarów - niestety otwory montażowe są zbyt blisko krawędzi zewnętrznej pojazdu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
do czasu aż kolega z forum nie wykonał pomiarów

 

Tak dokonałem pomiaru oryginalnych halogenów ale wprowadziłeś mnie w błąd bo zgodnie z tym rysunkiem to powinny zaczynać się maksymalnie do 40 cm od krawędzi auta a nie na 40 cm a to jest różnica bo one zaczną się na 23 cm z tego co pamiętam więc w normie,niech mnie ktoś poprawi jeśli się mylę.

http://forum.vw-passat.pl/attachment.php?attachmentid=25596&d=1269080134

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://dadrl.pl/dzienne

Tu jest wszystko rozrysowane. Miejsce halogenów podchodzi, bo one mogą być maksymalnie 40 cm od krawędzi. Bezsensu przecież jakby było odwrotnie, gdzieś w środku bryły auta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli OK. Zatem można pobawić się w adaptację.

MEA CULPA Marian, sami się dzisiaj zakręciliśmy.

40 cm to maksimum od krawędzi aby spełnić wymogi dyrektywy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem PHILIPSY które zamówiliśmy będą wyglądały lepiej.:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
które zamówiliśmy

 

Ja własnie już miałem klikać ale ... Opcja z halogenami podoba mi się bardziej (jak dzisiaj rozmawialiśmy). Wszystkie te listwy z ledami kojarzą mi się ze "sztrucel wagonami by młodzi w dresach" jeżdżący z chińskim badziewiem po drogach :)

 

Patent z halogenami wymaga lekkiej rzeźby ponieważ otwory mają profil pod lekkim kątem. Myślę, że jest to do zrobienia.

 

Pamiętasz od jakiej wysokości się zaczyna otwór z halogenem?

 

Osiołkowi w żłoby dano :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

{No to czekamy na foty .Ja oczywiście też dodam od siebie

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gegas jeśli te http://www.allegro.pl/item1055917848_lampy_swiatla_led_do_jazdy_dziennej_homologacja.html pasują idealnie w kratkę i są dobrze wyprofilowane to bierz te :)

 

a nikt z WAS nie zastanawiał się nad przerobieniem pozycji na światła do jazdy dziennej ? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a nikt z WAS nie zastanawiał się nad przerobieniem pozycji na światła do jazdy dziennej ? :)

 

Nie jest to możliwe do wykonania, w taki sposób by miało to ręce i nogi :)

 

Ja nie polecam, żadnych z wyżej wymienionych, bo widać, że diody użyte do wykonania powyższych DRL'ów to typowe chińskie g... Polecam natomiast światła dzienne, które zbudowane są w oparciu o diody mocy:

http://www.allegro.pl/item1075019095_swiatla_do_jazdy_dziennej_osram_drl_warszawa.html

Już sama budowa świadczy o tym, że ktoś pomyślał o najważniejszym aspekcie "długowieczności" led - chłodzeniu.

 

Poza tym: " 2 x 6 mocnych DIODOW" - ach ten profesjonalizm :)

Edytowane przez John

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

John ma rację. Jak widzę chiński szajs w różnej klasy wozach to aż się nie dobrze robi.

Tylko porządnie wykonane w technologii DRL F.

 

Polecam:

http://allegro.pl/item1051917590_lampy_led_daylight_swiatla_dzienne_philips_drl_f.html

 

Idealnie pasują w kratki (po lekkich modyfikacjach - odcięcie łącznika pomiędzy listkami).

 

Światła zapalają się dopiero po uruchomieniu silnika.

Po włączeniu postojówek lub świateł drogowych gasną.

Po wyłączeniu silnika świecą jeszcze około 3-5 sekund.

 

Homologacja, jakość wykonania i żadnego chińskiego badziewia jakie jeździ po drogach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
John ma rację. Jak widzę chiński szajs w różnej klasy wozach to aż się nie dobrze robi.

Tylko porządnie wykonane w technologii DRL F.

 

Polecam:

http://allegro.pl/item1051917590_lampy_led_daylight_swiatla_dzienne_philips_drl_f.html

 

Idealnie pasują w kratki (po lekkich modyfikacjach - odcięcie łącznika pomiędzy listkami).

 

Światła zapalają się dopiero po uruchomieniu silnika.

Po włączeniu postojówek lub świateł drogowych gasną.

Po wyłączeniu silnika świecą jeszcze około 3-5 sekund.

 

Homologacja, jakość wykonania i żadnego chińskiego badziewia jakie jeździ po drogach.

 

No i się znowu zaczęło :lol Ja mam akurat takie: http://www.allegro.pl/item1051181962_swiatla_jazdy_dziennej_dzienne_led_hom_rl_au.html działają już dosyć długo.Nie mogę na nie narzekać,działają wg przepisów.Z resztą w czym problem dokupić moduł ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patryk ale co się zaczęło? Ty masz właśnie w DRL F .. a ja mam na myśli te chińskie diody, które zalały rynek allegro i krajowe drogi.

 

Zdecydowałem się na Philipsy bo zależało mi na jakości, idealnym wpasowaniu w kratki to wszystko. Każdy ma swoje preferencje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Patryk ale co się zaczęło? Ty masz właśnie w DRL F .. a ja mam na myśli te chińskie diody, które zalały rynek allegro i krajowe drogi.

 

Zdecydowałem się na Philipsy bo zależało mi na jakości, idealnym wpasowaniu w kratki to wszystko. Każdy ma swoje preferencje.

 

Spoczes,nie chodzi o to ;) Z tym że temat chinoli już wałkowaliśmy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Spoczes,nie chodzi o to ;) Z tym że temat chinoli już wałkowaliśmy :)

 

Patryku akurat w twoich światełkach siedzą dobre diody, a w tych co zostały podlinkowane, to nawet flux'a nie było.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Patryku akurat w twoich światełkach siedzą dobre diody, a w tych co zostały podlinkowane, to nawet flux'a nie było.

 

Wiem :lol dlatego nie mogę narzekać.Jednak szkoła elektroniczna się do czegoś przydała ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a nikt z WAS nie zastanawiał się nad przerobieniem pozycji na światła do jazdy dziennej ?

Przerabiać świateł nie wolno, ale za to można światła 'dodać'!

Ja tak zrobiłem, tzn wykorzystałem żarówki i klosze od długich.

Połączyłem wszystko tak, że żarówki świecą w połączeniu szeregowym, przez co dają około 35-40% światła (w porównaniu do połączenia równoległego).

Sterowanie z przełącznika świateł - ' dzienne' działają tylko w pozycji '0'.

Oczywiście światła długie włączają się normalnie.

 

Byłem z nimi na przeglądzie, wszystko ok, przy rutynowej kontroli drogowej, też nie było problemów.

 

Takie rozwiązanie widziałem wcześniej w kilku Audicach (A6 i A8) ale tam były wymienione żarówki w długich na jakieś 20W.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Takie rozwiązanie widziałem wcześniej w kilku Audicach (A6 i A8) ale tam były wymienione żarówki w długich na jakieś 20W.

 

Muszę cię zmartwić ale to nie tak działa, zwłaszcza w audicach a6 i a8. W tych samochodach jest normalna żarówka 12v jednak sterowana jest poprzez PWM :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

Ja zalozylem swiatla do jazdy dziennej posiadaja homologacje E11 oraz RL diodowe 200 zł za komplet z wbudowanym wylacznikiem. Posiadaja i kabel pod bezpieczniki 2 pod mase a 3 pod pozycje. Gdy przekrecam stacyjke pala sie swiatla dzienne gdy wlanczam pozycje gasna. Swiatla zamontowalem w kratkach na wysokosci halogenow pasuja idealnie.

 

Jak ktos ma pytania prosze o mail.

link do aukcji http://moto.allegro.pl/item1063896953_osram_swiatla_do_jazdy_dziennej_dzienne_led_drl_rl.html

 

Pozdrawiam,

Mariusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności