Skocz do zawartości
rosiek

Ciekawostki licznikowe

Rekomendowane odpowiedzi

3b0920822 w jakich adresach jest w tym wsadzie wskażnik paliwa ?

Edytowane przez pablokinah

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak odblokować tą kontrolkę zablokowania oparcia tylnego siedzenia

kodowaniem czy się nie da ? Na zestawie wskażników jest ikonka na obrotomierzu i dioda żółta też tam jest

.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rosiek pewnie Ty bedziesz wiedzial gdzie w licznikach z koncowka 09,29,49 w eepromie siedzi wyskalowanie obrotomierza :) jezeli bys wiedzial to podziel sie ta informacja bo bardzo mi na tym zalezy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jak odblokować tą kontrolkę zablokowania oparcia tylnego siedzenia

kodowaniem czy się nie da ? Na zestawie wskażników jest ikonka na obrotomierzu i dioda żółta też tam jest

.

 

Jestem ciekaw jak wygląda ta ikonka, masz może jakąś fotkę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O kutwa nie wiedziałem że coś takiego jest.

A to występuje we wszystkich autach? I na jakiej zasadzie to działa, w fotelu jest jakiś czujnik czy co?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
O kutwa nie wiedziałem że coś takiego jest.

A to występuje we wszystkich autach? I na jakiej zasadzie to działa, w fotelu jest jakiś czujnik czy co?

 

Takie cudo bylo montowane przed liftem w b5 i chyba na nieliczne kraje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DSC01539.jpg

tak to wygląda

 

posiadam taki licznik z takim bajerem, oraz pod tempomat, 1/2 fis benzyna ale mph, ma też ten czujnik naświetlenia koło 0 na prędkościomierzu.

DSC01540.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napewno jest tam mikrostyk w oparciu ale jednak w liczniku nie ma tam diody trzeba będzie wlutować w pół fis jest jakby miejsce tam na dwie diody a bez fisa na jedną chyba to było na stany zjednoczone i kanadę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pomoże mi ktoś uaktywnić napis "welcome" i wskazówki i wyswietlacz po przekręceniu kluczyka, mi to niestety nie wychodzi ;( . dodałem do nazwy : .rar bo nie mam na kompie winrar a z .bin nie chciał dodać, także po pobraniu prosze usunąć .rar z góry dziękuje

 

licznik.bin.rar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
pomoże mi ktoś uaktywnić napis "welcome" i wskazówki i wyswietlacz po przekręceniu kluczyka, mi to niestety nie wychodzi

To jest licznik przed liftem z immo2 jeszcze wiec nie ma chyba takiej możliwości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To jest licznik przed liftem z immo2 jeszcze wiec nie ma chyba takiej możliwości.
aha dzięki to przynajmiej wiem że to nie brak umiejętności ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
aha dzięki to przynajmiej wiem że to nie brak umiejętności

po prostu offsety w których to sie zmienia są tam zapisane jako FF czyli puste:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość noris2000

Witam przepraszam za odgrzewanie kotleta, ale potrzebuje zmienić żeby mój licznik w sharanie czytał przebieg z abs tyle że mój wsad to 7M3920800 i jeśli zmienie adres 065 na 83 to tak będzie??? Obecnie jego wartość to 00 przepraszam ale jestem nowicjuszem w temacie nie chcem nabroic.

 

---------- Dodano o 10:01 ---------- Poprzednia wiadomość o 09:55 ----------

 

Przepraszam żę na forum passatów o sharanie ale nie znalazłem takiego forum do mojej marki, wiem żę zmieniając adres 000065 z 82 na 83 zmienia się pobieranie prędkości z czujnika prędkośći na abs ale u mnie we wsadzie licznika 7M3920800 jest w tym adresie 00 czy jeśli zmienię 00 na 83 również przyniesie taki efekt???? Jestem nowicjuszem w temacie nie chcem nabroic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos z Was wie w jakich komorkach w eepromie znajduje sie wyskalowanie poziomu paliwa w liczniku z koncowka 49 full fis? Potrzebuje skopiowac do licznika Superb bo po zamontowaniu wskazywal zle obroty,predkosc i zaniza poziom paliwa:( Udalo mi sie skorygowac predkosc i obroty ale niestety nie moge znalezc komorek w eepromie od poziomu paliwa:( Dodam ze ten licznik od Superb1po lifcie jest nietypowy bo z samej koncowki produkcji(2007) biale podswietleni i zawartosc eeprom jest cryptowana(kodowana) dopiero po dekrypcji struktura eepromu jest standardowa jak w Superb i Passacie . Licznik po takiej modyfikacji zdecydowanie lepiej mi sie podoba niz to standardowe niebieskie:) pojawila tez sie opcja Coming & Leaving Home ktora mozna wlaczyc w kodowaniu licznika ale niestety auto nie jest do tego przystosowane:( Jak sie sciemni zrobie fotki mojej nowej szafy:)

 

Ok dodaje fotki mojej szafy . Zmienione tarcze na orginalne pasatoskie licznik od Superb z orginalnym bialym podswietleniemIMAG1112 (Kopiowanie).jpg

Edytowane przez sashxxx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam przeczytanie wątku trochę zajęło mi czasu, ale niestety nie znalazłem odpowiedzi na mój problem więc pozwolę sobie na zadanie pytania, czy ktoś z szanownych forumowiczów wie jakie są zastosowane procesory w licznikach VDO na stronie http://www.gti-tdi.de/board2/index.php?page=Thread&postID=11342&highlight=micronas#post11342 piszą że jest to WD65c816 oczywiście zaadaptowany bo oryginał ma 40 nóżek a ten w liczniku 100 :) hmm... firma Micronas chyba wprowadziła utajnienie tego tematu.

Właściwie interesuje mnie informacja czym można, (jaki) dissambler używa się do dekompilacji.

pz pivvo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Potrzebuje skopiowac do licznika Superb bo po zamontowaniu wskazywal zle obroty,predkosc i zaniza poziom paliwa Udalo mi sie skorygowac predkosc i obroty ale niestety nie moge znalezc komorek w eepromie od poziomu paliwa

Wyjedź paliwo do rezerwy a potem zatankuj do pełnego, skoryguje się poziom paliwa na fisie. :)

P.S. Licznik wygląda ciekawie, ale jak dla mnie do niczego nie pasuje w passku. :hyhy

Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wyjedź paliwo do rezerwy a potem zatankuj do pełnego, skoryguje się poziom paliwa na fisie. :)

P.S. Licznik wygląda ciekawie, ale jak dla mnie do niczego nie pasuje w passku. :hyhy

Pozdro.

 

W Superb z 2007 to dopiero kiepsko wyglada Biale zegary z zielonym climatroniciem itp. Mam zamiar teraz zmienic podswietlenie samego LCD climatronica i nawigacji MCD na biale a pryzciski zostana czerwone. Ciekawe jaki bedzie efekt Wlasnie sie zastanawialem jak to jest ze bak w Superb i Passacie jest taki sam a zegar pokazuje mi inne wskazania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności