Skocz do zawartości
MłodyWilk22

Matowe reflektory...

Rekomendowane odpowiedzi

http://www.farecla.pl/#/2 Tak ciężko kupić farecle w byle jakiej mieszalni lakierów? Nawet po 2 zł kupicie a4 papieru... za 25 zł cały samochód wypolerujecie kupując farecle "na wagę"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Niestety ceny tego papieru z filmu Meguiar's są nieciekawe (po 100 za 25 szt, a po co komu 25 szt)
a po co ci taki papier przecież wystarcza zwykły papier wodny ,ja jak kupowałem papier to kupiłem na wszelki wypadek po 4 arkusze z każdego tj 1000,1500,2000, i 2500 z czego zużyłem po 2 sztuki z każdego a co do pasty to G3 w zupełności wystarcza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a co do pasty to G3 w zupełności wystarcza

Warto użyć jeszcze G10 i dobrej jakości twardy wosk dla przedłużenia efektu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krackers jaki wosk polecasz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja Polerowałem lampy w marcu tego roku i użyłem wosku Sonax Twardy wosk w płynie. Nałożyłem 2 warstwy na połowę klosza (test jak się wosk będzie zachowywać). Po kilku myciach dalej czuć gładką powierzchnię klosza w miejscu gdzie wosk był nałożony i nić nie matowieje, nie robi się białe. Więc wosk spełnia swoją rolę.

 

W zeszłym roku użyłem jakiegoś taniego wosku i lampy po 3 miesiącach zrobiły się białe.

twardy wosk w płynie.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie najpierw szlifowałem lampy papierem 1000 a potem 2500 mikronów. Oczywiście z wodą. Po umyciu nałożyłem zwykła pastę tempo lekko ścierną i polerowałem polerką. Oczywiście trzeba uważać żeby nie przepalić. Efekt miażdżący. Oto zdjęcia przed w trakcie i po polerowani. Zdjęcie1138.jpg

Zdjęcie1135.jpg

Zdjęcie1136.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

efekt genialny, mi niestety nie udało się doprowadzić lamp do takiego efektu, ponieważ mam od środka brudne, i musze oddać w ręce fachowca... i pojde 100zl. sie je**ć :P ale co sie nie robi dla paszczaka :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem nowe lampy z kierunkami na allegro Depo cena 240zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No widzię że ładnie wam te polerowania wychodzą. Też muszę się wziąć. A głębsze rysy to czym? Można 600 papierem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ostatnio odświeżałem swoje reflektory. Ja to robiłem w następujący sposób:

- zacząłem od papieru 1200 potem 1500 i na koncu 2000 (lakiernik mi powiedział ze jak zaczynamy od papieru 1200 lub 1000, a chcemy zakonczyc na 2000 lub 2500 to musimy zastosować jeszcze pośrednie grubości papieru bo po grubości 1200 szlifowanie grubością 2000 jest troche nie za bardzo).

- szlifujemu oczywiście na mokro. Papier jest dobrze troche prędzej namoczyć przez co namniej pół godziny to wtedy się lepiej pracuje takim papierem.

- kiedyś próbowałem pastą TEMPO ale efekt nie był zbyt długotrwały. Tym razem spróbowałem z pastą G3 i jest lepiej. Trzeba pamietać żeby polerować lampy z dodatkiem wody zeby nie "spalić" powierzchni bo to sie bardzo szybko nagrzewa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A głębsze rysy to czym?
zrób zdjęcie ale myśle że jak zaczniesz od 800 to w zupełności wystarczy ,ja sam u siebie to się zastanawiałem jakim zacząć bo miałem bardzo zmatowiałe lampy ale zacząłem od 1000 i efekt na koniec elegancki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dzisiaj polerowałem tylne lampy - to efekt genialny, wyglądają jak nówki ;)

W przednich natomiast mam tak głębokie rysy, że papier 2000 dużo nie zdziałał. Muszę spróbować jeszcze raz ale od papieru 1000-1500-2000. Do polerowania użyłem pasty Autosol coś tam coś tam :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja również ostatnio wziąłem się za wypolerowanie lamp, bo już patrzeć na auto nie mogłem. W sumie 3h roboty, łącznie z przygotowaniami. Wszystko tu opisałem: http://turbodiesel.hswg.pl/jak-wypolerowac-przednie-reflektory-w-passacie/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odradzam same polerowanie czy kupowanie zamienników nowych lamp. W poprzednim passacie kupiłem nowe lampy zamienniki, światłocień i ustawianie lamp to po prostu porażka...nawet depo. W tym aucie oddałem klosze do regeneracji - koszt dwóch lamp 300zł. Regeneracja polegała nie tylko na polerowaniu kloszy i natrysku na nie środka, który przeciwdziała promieniom uv oraz nowym rysom, ale także natryśnięciu nowych odbłyśników soczewek i ich wyczyszczeniu, sama polerka nic wam nie da, szkoda roboty. U mnie reflektory święcą jak nowe z salonu. I jeszcze jedna uwaga, regeneracja jest tylko możliwa w oryginalnych reflektorach, przynajmniej tak mi powiedział ten od lamp. Naprawdę warto. Ja znalazłem ofertę na allegro, a pojechałem osobiście bo nie miałem daleko. 400zł za nowe zamienniki czy 300zł za polerkę i całkowitą regenerację lamp w środku? Sami wybierzcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Odradzam same polerowanie czy kupowanie zamienników nowych lamp. W poprzednim passacie kupiłem nowe lampy zamienniki, światłocień i ustawianie lamp to po prostu porażka...nawet depo. W tym aucie oddałem klosze do regeneracji - koszt dwóch lamp 300zł. Regeneracja polegała nie tylko na polerowaniu kloszy i natrysku na nie środka, który przeciwdziała promieniom uv oraz nowym rysom, ale także natryśnięciu nowych odbłyśników soczewek i ich wyczyszczeniu, sama polerka nic wam nie da, szkoda roboty. U mnie reflektory święcą jak nowe z salonu. I jeszcze jedna uwaga, regeneracja jest tylko możliwa w oryginalnych reflektorach, przynajmniej tak mi powiedział ten od lamp. Naprawdę warto. Ja znalazłem ofertę na allegro, a pojechałem osobiście bo nie miałem daleko. 400zł za nowe zamienniki czy 300zł za polerkę i całkowitą regenerację lamp w środku? Sami wybierzcie.

 

Potwierdzam, gdyż widziałem je na żywo.

Wyglądają i świecą jak nówka z salonu VW :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sobotę ogarnąłem swoje i oto efekt:

Przed: DSC00315 - Kopia.jpg

Efekt wizualny wiadomo ale w nocy oświetlają drogę po prostu zaj....... Pod ścianą widać dokładnie granice świtło-cień. W moim przypadku było to tylko powierzchniowe zmatowienie. Zabezpieczone dobrym woskiem-zobaczymy jak długo efekt się utrzyma.

Papier wodny 1000->2000->Polerka G3->Wosk

DSC00304 - Kopia.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak: Przeczytałem ten wątek od "a" do "z", tak samo jak i temat o regeneracji lamp w B5

http://forum.vw-passat.pl/threads/12400-RENOWACJA-Kloszy-Reflektorow-Przednich?highlight=regeneracja+lamp

 

Dlatego, że w domu są 2 paski z bolączką matowych reflektorów stwierdziłem, że taniej będzie zrobić to samemu niż oddać ze 3 stówy komuś obcemu (zawołali ode mnie 140 pln za auto w moim rodzinnym mieście jak i w Bydgoszczy), także zdecydowane NIE.

 

Skompletowałem wszystko, o czym mowa, czyli: papier wodny 800, 1200, 2000 i 2500, pastę G3 i twardy wosk. Oczywiście obawy przed skopaniem lampy wielkie (w moim aucie bixenony Hella także dużo do stracenia). Spróbowałem więc na anglikaach, które leżą w kartonie od roku. Lampa po polerce wygląda jak nowa, także za chwilę zabieram się do swoich, a potem następny... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
efekt genialny, mi niestety nie udało się doprowadzić lamp do takiego efektu, ponieważ mam od środka brudne, i musze oddać w ręce fachowca... i pojde 100zl. sie je**ć :P ale co sie nie robi dla paszczaka :D

więc zrób to sam:) to nic trudnego tylko czas potrzebny, ja wypolerowałem lewą lampe wczesną jesienią a prawą dwa dni temu:P ale było warto. Srodki oczywiście tez umyłem:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Powiem tak: Przeczytałem ten wątek od "a" do "z", tak samo jak i temat o regeneracji lamp w B5

http://forum.vw-passat.pl/threads/12400-RENOWACJA-Kloszy-Reflektorow-Przednich?highlight=regeneracja+lamp

 

Dlatego, że w domu są 2 paski z bolączką matowych reflektorów stwierdziłem, że taniej będzie zrobić to samemu niż oddać ze 3 stówy komuś obcemu (zawołali ode mnie 140 pln za auto w moim rodzinnym mieście jak i w Bydgoszczy), także zdecydowane NIE.

 

Skompletowałem wszystko, o czym mowa, czyli: papier wodny 800, 1200, 2000 i 2500, pastę G3 i twardy wosk. Oczywiście obawy przed skopaniem lampy wielkie (w moim aucie bixenony Hella także dużo do stracenia). Spróbowałem więc na anglikaach, które leżą w kartonie od roku. Lampa po polerce wygląda jak nowa, także za chwilę zabieram się do swoich, a potem następny... ;)

 

Od czasu napisania tematu o renowacji reflektorów minęło już 5 lat i nadal moje reflektory mają dobre światło i nie zrobiły się matowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Od czasu napisania tematu o renowacji reflektorów minęło już 5 lat i nadal moje reflektory mają dobre światło i nie zrobiły się matowe.

 

To pocieszające co piszesz, bo dużo opinii o tym, że jednak z czasem matowieją... Pomimo tego zdecydowałem się na polerkę, bo jak już są przymatowione to co za różnica, czy takie już zostaną, czy zmatowieją za rok... :) Mam jednak cichą nadzieję, że zostaną w takim stanie na długo bo efekt powalający, a Tobie kolejne piwo się należy za ten instruktaż - tym razem ode mnie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności