Skocz do zawartości
MłodyWilk22

Matowe reflektory...

Rekomendowane odpowiedzi

To ja Ci odpowiem że zawsze używam ciepłej bo przyjemniej się robi Szczególnie przy niskich temperaturach

 

przy ciepłej wodzie plastikowy reflektor zmieknie hehe :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Tutaj jest reklama dedykowanego papieru 1000 i 3000 ale mniej więcej widać jak to powinno się wykonać.

 

Ciekawe czy da się kupić gąbkę na wiertarkę wtedy może lepiej by to wyszło.

Edytowane przez piszczuS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten reflektor to plastik czy szkło ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten akurat nie wiem, ale podejrzewam że plastik. Ale nie widzę różnicy przy polerce plastiku i szkła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

więc pozostaje tylko wziąść się do roboty jutro :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wrzuć foty efektu. Ja wziąłbym się za swoje lampy ale zastanawiam się nad zmianą więc nie wiem czy się opłaca.

 

Najlepiej zdjęcie przed polerowaniem i po tak aby było widać przeskok:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
sluchajcie kupilem papier 2000 to na początek śmigać papierem i polewać wodą a pozniej śmignąc pastą polerską
kolego opcja szukaj się kłania szczególnie że masz to tak ładnie opisane krok po kroku

http://forum.vw-passat.pl/threads/85153-Porysowany-klosz-lampy-przedniej-w-3BG

http://forum.vw-passat.pl/threads/12400-RENOWACJA-Kloszy-Reflektorow-Przednich

Woda+papier 2000 do wycięcia rys i zmatowienia lekkiego reflektora
kolego jak już to się zaczyna ale od 1000 a nie od 2000
ten reflektor to plastik czy szkło ?
to jest plastik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak wżery są głębokie to polecam papier 1500 potem na 2000.

 

Czytaj dokładniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czytaj dokładniej.
umiem czytać dokładnie ale nie wprowadzaj w błąd bo tylko będzie więcej roboty ,a ty jak byś poczytał trochę o czyszczeniu lamp to byś wiedział że nawet od papieru 800 się powinno zaczynać ale jak na mnie to 800 to tylko przy bardzo zniszczonej lampie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dlatego napisałem że jak są głębokie wżery i trzeba trochę bardziej ją "wytrzeć" to można grubszym papierem. Napisałem akurat 1500 bo ja tak robię i do tej pory wychodziło dobrze.

 

Każdy ma swoje doświadczenia w jakiejś sprawie. Jeśli ktoś zapytał to napisałem jak to robię ja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy a gdzie mogę dostać taki papier wodny do polerki lamp?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W mieszalni lakierów np.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, podziele sie 30 minutowym sposobem na polerke reflektorów.

woda 500ml, butelka ze spryskiwaczem, papier ścierny 2500 wodny , wiertarka z regulacja obrotów, ściereczka czysta

-myjemy lampki, papier ścierny w dłoń i szorujemy tak z 5 min cała powierzchnie reflektora. co kilkanaście sekund pryskając wodą(czy za rzadko czy za często?, można i wynająć kogoś , żeby nam pryskał cały czas wtedy brud itp będą nam cały czas spływały nie rysując lampki.

Do polerowanie papierem narzędzie to... ręce :P a pasta to trzpień zakończony krążkami filcowymi.

Wycieramy do sucha, nanosimy pastę polerską, ja użyłem aluchrom(tak, do alufelg...nie ganić, po prostu tylko taka miałem pod ręka) i pryskając raz na jakiś czas...dłuższy (30 sek) polerujemy na średnich obrotach żeby nam plastiku nie popaliło(nie zapominać psikać :P ) i jak będzie brakowało pasty to dokładka.

Później jak kto ma możliwość czysty krążek do polerowania, a jak nie to czyści lampkę i zasuwa ściereczką.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam co do twojego 1 pytania to zmatowaly sie pewnie od kamyczków ale w moim wypadku wydaje mi sie ze od xenonów tez wczoraj zamówilem z allegro paste do własnie plastikowych lamp jak tylko spoleruje sam opisze ci o rezultatach .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Passek B5 3B

Witam. Jestem nowy na forum ale mogę wam powiedzieć w miarę dokładnie jak to się robi ponieważ pracuje w warsztacie i robimy dosłownie wszystko co z autem związane. Wiec do wykonania polerki lamp będzie potrzebne: papier ścierny wody o granulacie 400 ale to na naprawdę zajechane lampy i najlepiej zrobić to maszynowo, papier 1500, 2000, 2500. Ale może być 1500 i 2500 ale to dłużej potrwa. Robimy to tak:

1. nalewamy sobie wiaderko ciepłej wody

2. bierzemy papier (400 jak są zajechane) 1500, (moczymy go w wodzie cochwile) i matujemy lampy aż do zniwelowania rys,

3. następnie bierzemy papier 2000 (moczymy go w wodzie co chwile) i szlifujemy lampy nie długo

4. później bierzemy papier 2500 (moczymy w wodzie) i szlifujemy tak co najmniej 1,5 min lampę.

5. na koniec bierzemy pastę polerską i nakładamy na wilgotne lampy, najlepiej polerować maszynowo, rozprowadzamy polerka paste po całej lampie ( moczymy lampy co chwile), polerujemy aż do zabłyszczenia lamp. WYNIK JEST ZAJE********

W TAKI SPOSÓB SPOLEROWALIŚMY SOBIE LAMPY BEZ ŻADNEGO ROZKLEJANIA I DENOTOWANIA LAMP!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mogę wam powiedzieć w miarę dokładnie jak to się robi

 

Napisałeś prawie dokładnie to co my. Jedyny plus że ubrałeś to w punkty krok po kroku^^

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Koledzy a gdzie mogę dostać taki papier wodny do polerki lamp?:

 

Kolego papier wodny dostaniesz np. w castoramie, praktikerze, czy w sklepie z farbami samochodowymi.

 

Ponadto temat poruszany milion razy, także nadaje się do kosza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety ceny tego papieru z filmu Meguiar's są nieciekawe (po 100 za 25 szt, a po co komu 25 szt), za pasty polerskie 250ml też koło stówki. Moje reflektory miały nie tyle co rysy, ale zrobiły się białe jak mleko spolerowałem je jakimś zestawem Meguiar's do renowacji reflektorów. Wszystko było cudnie, tylko jedno ale. Po około miesiącu znów powoli zaczeły zachodzić na biało, podobno po polerowaniu trzeba je prysnąć jakimś płynem przeciw promieniom UV bo inaczej to syzyfowe prace. PS. te pasty polerskie mają nowe nazwy: Intensive Polish to IP2000, a PO106FA to SF4000.

Edytowane przez trotyll

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem jakąś pastę na allegro stosowałem tak jak pisało w instrukcji to tylko kilka tych rysek zginęło ale żeby lampa się błyszczała to niestety nic z tego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności